tarladan güçlü traktörün takılmasıyla çıkan taş | Define işaretleri ve anlamları

tarladan güçlü traktörün takılmasıyla çıkan taş

Nesibe

Kullanıcı
merhaba ustalar ve üstatlar yine değişik bir konuyla aranızdayım bugün uğradığım bi köyde köy kişisinin çıkarmış olduğu bu taşa yorumunuzu isteyeceğim emeğini esirgemeyip yorum yapan ilgilenen herkese sonsuz şükran ve dua ile saygılar.IMG-20210523-WA0008.jpgIMG-20210523-WA0009.jpgIMG-20210523-WA0011.jpg

Kader25

Admin
Define işareti ile alakası malesef yok.
Bir yapının parçası ve süsleme amaçlı desen.
Bazıları lahiti temsil eder desede değildir.
Sebebide bazı lahitlerde bu şekilde süslemelerin, manalandırmaların olmasıdır.
Bunun çıktığı alan biliniyorsa arge yapmaya değer.

Nesibe

Kullanıcı
USTALAR BU YAPI TARLADAN ÇIKMŞ ZATEN TARLANIN İÇİNDEN DERİN PULLUĞUN TAKILMASIYLA ÇIKMIŞ TARLA SAHİPİ BANA SÖYLEDİ

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
USTALAR BU YAPI TARLADAN ÇIKMŞ ZATEN TARLANIN İÇİNDEN DERİN PULLUĞUN TAKILMASIYLA ÇIKMIŞ TARLA SAHİPİ BANA SÖYLEDİ
Ustam
Öncelikle büyük harf ile yazmak
Bağırarak konuşma manasına geldiğinden
Mekanda uygun görülmemektedir
Forum kurallarında da yasak olarak belirtilmiştir

Çıkmış olmasına bir şey demiyoruz
Demek istediğimiz
Çıktığı yer ev veya iş yeridir
Oranın duvarına konulmuş süslü bir taş
Ama açık kuyu işareti var kayanın üstünde
Kayanın çıktığı yere yakın kuyu var

Nesibe

Kullanıcı
çok özür dilerim klavyenin aziziliği olmuş farkınd olmadım herkesten özür dilerim

balkaya34

Kullanıcı
merhaba ustalar ve üstatlar yine değişik bir konuyla aranızdayım bugün uğradığım bi köyde köy kişisinin çıkarmış olduğu bu taşa yorumunuzu isteyeceğim emeğini esirgemeyip yorum yapan ilgilenen herkese sonsuz şükran ve dua ile saygılar.Ekli dosyayı görüntüle 5532Ekli dosyayı görüntüle 5533Ekli dosyayı görüntüle 5534
Selam arkadaşlar ,, Bu resmin bir benzerini Bir yorumcunun uzmanın yazdıgı açıklamalarda okudum , İnanamadım Eger baska bir yerlerde arasanız ,Bunu kutsal balık resmi olarak göreceksiniz, Bende sizingibi hadiyaa dedim ama ,Malesef bu o yaziya göre BALIK ve orda degerli bir kişinin mezarı var ,Tabii ben bilgime göre degil o yazıya isdinaden yazıyorum , Tabiiki yinede usdad lar bilir.

Son düzenleme: