Taş Ve Isaretleri ? | Define işaretleri ve anlamları

Taş Ve Isaretleri ?

xxirfoxx

Kullanıcı
Ustalar bi baksaniz . Fotodaki beyaz şeyler bi yazımı ? Kapağin altinda ne olabilir. Degirmen taşı değilmi bu? Topragın yarım metre altindan çıktı bu yuvarlak kaya . Nedir bu ustalar forumda yeniyim yardim lutfen. Saolun simdiden

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim, çok yakın çekmişsin,buraya sizi getiren ne idi. kayanın yüzeyinde işaret yokmu.
bu görünüm traşlanmış işçilikli bir yer olduğunu veriyor. mahzen vs. girişi olabilir. ön açığından kayayı geniş açılı görebilen resim varsa paylaşki ,emin olunabilsin.
o kısımda işçilik yapılmış ve kapatılmış bir durum görünüyor. yeterli fikir sahibi olmadan da riske girmeyin derim.
sen bulguları anlamayabilirsin ama bir kaç ön cepheden çekiver bizle anlarız inşaallah. sağlıcakla.

xxirfoxx

Kullanıcı
Abi eskiden yaşanmış bi yerin dereye en yakın yerinde hemen tepenin sırtında. Yasanmış yer dedigim bi tepenin içi 3-5 km oymuşlar içini . İçeri odalar vsvs belki 50 tane oda var. Bu cektigim yer o tepenin sırtında altta disardan ama yani baska bi girişi de olabilir diye dusunuyom ben. Veya mahzenmi acaba. Korkuyorum ama yinede tuzak falan biseyler olmasın. Yani o taşı kaldırınca tepeme filan yıkılmasın :)) acemiyim hocam ya ne olabilir. Bide tıraşlanmış derken?

tuşba

Kullanıcı
kardeşim geniş açılı dışarıdan çevrenin fotolarını atsan daha iyi yorum yapılır bu fotolar bence yetersiz

xxirfoxx

Kullanıcı
Su an foto yok . Olunca atarim. Tabi. Ama ihtimaller uzerinde dusunursek bi tepe yasanmis odalar filan. Hemen sırtında toprağin altında bu kapak işte. Burda tehlike olur mu acaba

xxirfoxx

Kullanıcı
Abilerim bide cevap yazarken sunuda soylerseniz merak ediyorum. Ben orada ne ariyacam. Yani kayadami bi işaret karşısında bi yer mi ne bileyim. Neyi goz onunde bulundurcam. Kısaca yakininda ustunde saginda solunda ne ariyayim nelere dikkat edeyim

ahlatli

Kullanıcı
Degerli kardesim ikizceli ve tuşpa ustamında dediği gibi fotograf olmadan dış yüzey tabi bu fotolardan yola çıkarak sana yardımcı oluruz bu gibi yerlerde bazılarında tuzak olduğu gibi olmayanıda var tuzak dediğim göçme yıkılma gibi bunada dikkat etmek gerek ikizceli ustamın dediği traslama taşın işçiliği tası yontmuşlar anlamında :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xxirfoxx

Kullanıcı
Ersan usta mezarlik derken ?? Abi ben hic anlamam bu islerden . Mezarda ne oluyor. 3 harfili filan olmasin içerde . Bide kac metre alto mezar yani

Üst Alt