Taşlardaki Kesim Izi Mi? | Define işaretleri ve anlamları

Taşlardaki Kesim Izi Mi?

Farazi

Kullanıcı
S. Aleyküm kıymetli ustalarım,
Yaklaşık bir buçuk iki metreden çıkan taşlardaki bu izler sizce kesim izi mi yoksa doğal mı?

zy5a7upy.jpg

va4ezyra.jpg

6aqazasy.jpg

Farazi

Kullanıcı
Daha aydınlık fotoğraf oksa iyi olurdu. Pek doğala benzemiyor. Yeraltı nda yön gösteriyor olabilir.

İşçilik olduğu bariz belli ustam.

Birşeyler anlattığı kesin 2.resimdeki taşın altına ve soluna bakıldımı!
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Taşlar genel itibariyle böyle. Bir çoğunda bariz işaretler var.

Erdem ustam taşın soluda altıda kontrol edildi. Sonuç olumsuz.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Taşlar genel itibariyle böyle. Bir çoğunda bariz işaretler var.

Erdem ustam taşın soluda altıda kontrol edildi. Sonuç olumsuz.
Kapatılmış bir tünel olabilir,O taşlar oraya başka ne için koyulacak!Neyse yeri gören bilen sensin doğrudur

Son düzenleme:

Farazi

Kullanıcı
Kapatılmış bir tünel olabilir,O taşlar oraya başka ne için koyulacak!Neyse yeri gören bilen sensin doğrudur
Ustam hakkını helal et, özür dilerim. Bir yanlış anlaşılma oldu yine. Ustaların kullandığı jargonu henüz öğrenemedim. Altına soluna bak derken malzemenin orada olduğunu sandıydım. O anlamda sonuç olumsuz! Tünel için sonuç olumsuz demedim. :)

karanar

Kullanıcı
ustam hep diyorum, sıkılmadan yine diyeceğim. yer altında bu tip düz kayalar buldunuz mu devam edeceksiniz. bu taşlar genellikle; alttaki kapak taşı, küp, giriş, artık ne varsa, ona yüklenecek olan toprağın sıkıştırma etkisini azaltmak için kullanılıyor. devam ustam devam :)

Farazi

Kullanıcı
ustam hep diyorum, sıkılmadan yine diyeceğim. yer altında bu tip düz kayalar buldunuz mu devam edeceksiniz. bu taşlar genellikle; alttaki kapak taşı, küp, giriş, artık ne varsa, ona yüklenecek olan toprağın sıkıştırma etkisini azaltmak için kullanılıyor. devam ustam devam :)
Nokta atışı mı ustam? o_O

Üst Alt