Tepe Noktadaki Arazi | Define işaretleri ve anlamları

Tepe Noktadaki Arazi

Eskap

Kullanıcı
yerde sabit bir kayanın altta kalan yüzünde..kayanın üstü sanırım horasan alttaki taşı yani bu işareti gizlemek için..

bu o taşın üst kısmı

buda uzak çekim..arkadaki dikili sutun nedir bilmiyorum.arazinin sahibide bilmiyor.solda görünen fındık kabukları yığma degıl :)

dikme taşın üst kısmı..bir demir var..bu arazının tepe noktası gecen yıl su deposu yapılmıştı yakınına

bu ve bundan sonraki resimler doğu ve batısındaki resimler.500 mt mesafesınde alt kesımlerde, ayrıca bu yerin hikayesi var !!

burada izinsiz kazı yapmaya kalkmışlar ve habere konu olmuş.arazi sahibini tanıyorum..buraya gelenler belge ile gelmiş ama arkadaş musade etmemiş buna rağmen çalışma yapmışlar.ve giriş kemerlerine kadar inmişler 1,5 2 mt sonrası adamlar zor kaçmışlar :) :) yer resmi kazı için müsait yeterki nokta tesbiti yapılsın..izin alınarak yapılabılır..ilgili kardeşlerimi duyrulur :) selam ve dua ile

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
yığma değil dediğin yığmada ,başka medeniyetler yapmış.:D
başarabilen için güzel bir yer olduğunu düşünüyorum.

mezarlar olduğunu düşünüyorum.

sol ve alt açık. soldaki inşaallah benzetme değildir.

alt kısmızı çizgi kısmı açık,sağdan ve soldan hafif yükselen set gibi yukarı uzanan,en üst ise biraz daha yüksek ,orta kısım düz olan bir yer. bak içinde ne var. şimdi yeri anlayıp anlayamadığını sen söyle. uzağada gitme çünkü tepede.
boşaltılmadıysa,resmi kazı alınacak değerde olduğunu meraklaılarına tavsiye edebilirm.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
:) Hocam anlamadım desem kızmassınız sanırım...
ben anlatamadığım için ancak kendime kızabilirim.

öncelikle kayanın üstünde olması,tepede olduğunu veriyor.

resme dikkatli bak. alt kısmı cizmedim. o kısım aşağıdan yukarı açık,set engel vs yok.
orta kısım gayet düzgün. sanki bir oda içi gibi. yarım hilal cizdiğime gelince. sağdaki soldan az daha kısa , her iki yandan başlayan ve üstte biraz daha yükselen setli bir alan. ya bir büyükçe bir oda veya küçük bir harman kadar olabilir.
işte bu üç tarafı setle çevrilen ortası düzgün yerin solda cizdiğim üçgen yer. sol setin dibi. hatta çok emin olamakla beraber üstüde bir küçüğü bile görünüyor. bu tarif ettiğim şekildeki yer orada mevcut. ekimden dikimden dolayı bir taraflarıı hafif bozulmuş olabilir. ama yer bellidir. burada güzel bir tespitle noktalamak gerekir. inşaallah anlatabilmişimdir.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
dikili taşı iyi araştır kardeş eğer ölçüm için dikilen taşlardan değilse 50- 60 yıl önce tapu kadastro türkiyeyi karış karış ölçüp biçti zirvelere betonla böyle 1 mt boyutlarında sütün yapmışlar.. belki 50 tane gördüm... eğer değilse ikizceli abime uyarsan sana yeter...
işaretli taş güzel çevresinde iyi inceleme yap taşı bi temizle bakalım başka bişe var mı

karanar

Kullanıcı
ben de dikilitaşa takıldım. taşın ön,arka,sağ,sol taraflarını iyice bir resimleyeydin keşki. sınır taşımıdır. beton mu kaya mı??? çok ilgi çekici bir durum. ama tepesindeki metale bakarsan. o kadar da eski görünmüyor.

eskab

Kullanıcı
Abi tasin ustune yazi yazmislar kirmizi boya ile..arazi bir kisiye ait..tas tahminen 60 yildir varmis..arazi sahobi 60 yasinda babasida biz yerlestimizde vardi demiss..simdi bu tepeye su deposu yaptilar

karanar

Kullanıcı
enteresanmış. taşın altında boşluk falan veriyormu???

salih_36_kaya

Kullanıcı
merhaba hocam benim eklediğim konular hakkında değerli yorumlarınıza ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz
teşekkürler

salih_36_kaya

Kullanıcı
merhaba hocam benim eklediğim konular hakkında değerli yorumlarınıza ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz
teşekkürler

Üst Alt