Tepede Mezar,aşağısı Dere Yatagı Ve Yol.eski Yaşam Bölgesi.

Gitti

Kullanıcı
Daha evvelden açmış oldugum kaplumbaga tepe vb konulardaki bölgeye yakın sayılacak bir nokta burası.
Bu mezar diye süphelendigim yere birkaç ay evvel beni bir ermeni hikayesinden dolayı götürdüler cıbık cekmek icin.
Ermenilerin sürüldügü dönem bir heybe dolusu altını alelacele buraya gömmüş ermeni dendi.
Cıbıklarda beni oraya götürdü.
LAkin baktım burası basbaya mezar.
Kocaman beşlki 50 cm veya daha fazla kalınlıkta blok kayalar kullanılmıs ve yapılmıs.
Baş taşıda ücgen şekilde.

Gecenlerde bi adrenalin ve manyetometre cihaz geldi cıbıkla ölçü aldıgım yerde ölçüm yaptırdım.
Mezar görüldü.
Ve elemanın dedigine göre heykel gibi bir objede varmıs.
Boşluk cıbıklarıyla da ölçü yaptım ve o baş taşının önündeki büyük taşların biraz daha geniş sekilde odası ve odaya dik gelen 3 mt uzunlukta yarım metre en de tünel ölçtüm.
Ersan ustanın plastikler,gümüş ve princ ve bakır cıbıklarda dogruladı bunu.

Aşağıya ekledigim çizim biraz kabaca oldu ama fikir verir diye ekliyorum dostlar.
Bu boşluk bana zeminaltı mezar odası gibi geldi.Aynı tümülüslerdeki gibi bi kroki cıkıyor düşününce.

Fikirleriniz alabilirmiyim?

Derinlik ise 2 mt veriyor.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
mezarın derinliğini 2 m. aldıysan ve eminsen ,tünelli de olduğuna göre tünel boyundan açılmış doğal yapının altına cep şeklinde konulduğunu doğurur. yoksa tünelli oda türü olsa oda bayağı bir derinde olması gerekirdi. tünelin derinliği zaten 2 m. nin üzerinde olurdu. bu durum tünelden mezara geçişi gösterir.üstten açılıp konsa tünele ne gerek vardı değilmi. sanırım anlamışsındır. ama tespitte bir noksanlık yoksa. sağlıcakla.

Üst Alt