Tepedeki Büyük Üçgen | Define işaretleri ve anlamları

Tepedeki Büyük Üçgen

AhdeVefa

Kullanıcı
Merhaba Değerli Ustalarım,

Buranın hikayesi şöyle, Bu tepe ve etrafındaki tepeler ören yeri ,her tepenin ismi var oldukça geniş bir alan .Fotoğrafladığım tepeden ziyade ,aşağı derede bir mermer sütun bulunuyor ve bu tepelerin krokisi olduğu kanısına varılarak, Bilir kişilere soruluyor. Üçgen olarak gördüğümüz kaya batıya bakıyor ve önünde oturak taşının olduğunu söylediler lakin şu anda oturak taşı yok. Başka kişiler tarafından yoklanmış o arada gitmiş sanırım. Bilirkişi oturak taşına oturduğun zaman şehitler mezarlığı alanı görüyorsa bu oturak taşının arkasına 1 ay iş yap malı burada demiş .Üçgenin kuzey tarafına doğru işlem yapmışlar, katmanlar halinde kum,kül,çanak çömlek parçaları falan çıkmış Birde deve kuşu yumurtası büyüklüğünde sert bir kütle çıkmış, balyozla yoklamışlar kıramamışlar. .Tepenin her yerinde çanak çömlek, küp kırıkları yoğunluğu mevcut. Detaylı video çekmiştim maalesef telefonun depolaması dolmuş ve kayıt etmemiş.Aşırı rüzgarlı bir gün olduğu için çubukla işlem yapamadım Değerli yorumlarını bekliyorum ustalarım.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 31
  • 2.jpg
    2.jpg
    980.8 KB · Görüntüleme: 27
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 23
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 23
  • 11.jpg
    11.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 22
  • 12.jpg
    12.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 25
  • 13.jpg
    13.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 26
  • 14.jpg
    14.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 24
  • 15.jpg
    15.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 20
  • 16.jpg
    16.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
  • 17.jpg
    17.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 17
  • 18.jpg
    18.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 15
  • 19.jpg
    19.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 17
  • 20.jpg
    20.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 17
  • 21.jpg
    21.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 18
  • 22.jpg
    22.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
  • 23.jpg
    23.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 20
  • 24.jpg
    24.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 18
  • 25.jpg
    25.jpg
  • 26.jpg
    26.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 17
  • 27.jpg
    27.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
  • 28.jpg
    28.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 17
  • 29.jpg
    29.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 14
  • 30.jpg
    30.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 14
  • 31.jpg
    31.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • 32.jpg
    32.jpg

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
ustam sen nerelerde dolaşıyorsun böyle. çok benzettim çankırı topraklarına. yükseklerde birşey yoktur demiyorum ama bence aşağılarda gez. çeşmeyi gördüm, birde tek ağaç gördüm. kuru dereyi ve dere boyu gezmeni tavsiye ederim. daha elle tutulur yerler çıkacaktır. şu çeşmenin çevre resimleri varmı ?

AhdeVefa

Kullanıcı
Bolca mezar çiçekleri var İneklerin gölgelendiği kayayı iyi incele orayı kolay kolay boş bırakmazlar
ustam bu alan bizlere de şüphe uyandırmadı değil,ineklerin gölgelendiği yer ve üstteki ineklerin olduğu alanda boşluk olma ihtimalinde durduk ama tepede rüzgar sert estiği için detaylandıramadım.

Ekli dosyalar

• j.jpg
    j.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
  • z.jpg
    z.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
  • zzz.jpg
    zzz.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9

AhdeVefa

Kullanıcı
ustam sen nerelerde dolaşıyorsun böyle. çok benzettim çankırı topraklarına. yükseklerde birşey yoktur demiyorum ama bence aşağılarda gez. çeşmeyi gördüm, birde tek ağaç gördüm. kuru dereyi ve dere boyu gezmeni tavsiye ederim. daha elle tutulur yerler çıkacaktır. şu çeşmenin çevre resimleri varmı ?
Ustam çankırı değil ama çok uzak da değil. Çeşme çevresini fotoğraflamadık ustam. çeşmenin yanından yukarıyı çekmişim. O tek ağaç da söğüt ağacı sanırım, sonradan dikilme bir ağaç olduğunu söylediler. Asıl mevzunun şu tepelerde olduğu bilinmekte, 3.fotodaki ortada görünen iki tepe ise sit alanı dediler.

Ekli dosyalar

• zzzzzzzzz.jpg
    zzzzzzzzz.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20240630_145403.jpg
    IMG_20240630_145403.jpg
    343.4 KB · Görüntüleme: 9
  • zzzç.jpg
    zzzç.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
  • zzzzzzzz.jpg
    zzzzzzzz.jpg
    642.2 KB · Görüntüleme: 20

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
kim söğüt ağacını sonradan dikmek isterki ? birde neden çeşmeden uzağa dikmek ister ? belki de öyledir bilemeyiz tabi. çeşme eski ise yakın çevresini biz gez, kendisinide fotola sana zahmet. dediğin tepeler kayalar araştırmaya müsait,eşkiya türevleri için başka seçeneğin olmayacağı alanlar. zirvede iş vardır dedilerse vardır. fakat zirvede bir hikaye olmalı. bir nâmı olmalı, varmı hikayesi ? ziveler genelde nişangah olur, bölgeyi korumak kollamak adına. oradan seyrederler araziyi. su yoksa hayat zordur dimi. çevre ve doğanın yapısı çok zor. el yapımı gibi duran birçok yer var insan çok yanılıyor bu tür yerlerde. o nedenle birşeyler olmalı tamamlayan. türbe ler kuyular çeşmeler vs..

AhdeVefa

Kullanıcı
kim söğüt ağacını sonradan dikmek isterki ? birde neden çeşmeden uzağa dikmek ister ? belki de öyledir bilemeyiz tabi. çeşme eski ise yakın çevresini biz gez, kendisinide fotola sana zahmet. dediğin tepeler kayalar araştırmaya müsait,eşkiya türevleri için başka seçeneğin olmayacağı alanlar. zirvede iş vardır dedilerse vardır. fakat zirvede bir hikaye olmalı. bir nâmı olmalı, varmı hikayesi ? ziveler genelde nişangah olur, bölgeyi korumak kollamak adına. oradan seyrederler araziyi. su yoksa hayat zordur dimi. çevre ve doğanın yapısı çok zor. el yapımı gibi duran birçok yer var insan çok yanılıyor bu tür yerlerde. o nedenle birşeyler olmalı tamamlayan. türbe ler kuyular çeşmeler vs..
Ustam, ağaç ve çeşme çevresini inceler ve detayı paylaşırım. Arazinin namıda var hikayesi de. Bi çok eski medeniyete ev sahipliği yapmış, kaleler, sanıçlar, kiliseler,yer altı şehri kuyular, vs. Coğrafi konum olarak 2 ilçeyi kapsayan bir yer.Gücümüzün yeteceği bir yer olursa ya nasip diyeceğiz ustam.

TRUVA

Admin
Sadece resimdeki cizdigim kaya ile ilgilen. Aradigin degerli orada.

Ekli dosyalar

• 20240702_001132.jpg
    20240702_001132.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 14

AhdeVefa

Kullanıcı
Sadece resimdeki cizdigim kaya ile ilgilen. Aradigin degerli orada.
Üçgenin olduğu kaya... Kuzey tarafındaki kayanın dibinde sinyal aldım. Tabi başka çubukçu da tam batı tarafından sinyal almış ve oraya işlem yapmış,ustam. Mesafe olarak üçgen kaya ile 2, 3 m var. Aldığım sinyale göre 2 kayanın çevresinde birşeylerin olduğu yönünde Havanın rüzgarlı oluşundan noktalama yapamadım. Siz değerli ustalarımın da yardımına ihtiyaç duydum. Değerli yüz güldürürmü ustam😊.

Ekli dosyalar

• 16~2.jpg
    16~2.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 17