Tokat'ta Facia | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Tokat'ta Facia

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Tokat merkeze bağlı Küçükbağlar köyünde bulunan bir tümülüste daha önce kazilan 30 mtlik tünele giren 4 şahıs tan 2'si maalesef hayatını kaybetti. Tünelin dibinde biriken suyu tahliye etmek için yanlarında getirdikleri jeneratör ün egsoz gazından etkilenen Olcay (23) ve Suat Kaya (19) kardeşler genç yaşta hayata veda ettiler.
Diğer iki şahıs Tokat Devlet Hastanesi nde tedavi altına alıntılar.
Allah cc rahmet eylesin, ailelerine sabır versin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kervan07

Admin
ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun....tv de gördüm çok üzüldüm:(:(
her zaman diyoruz güvenlik tedbiri alınız diye..jeneratör,benzinli el karotları ve buna benzer benzinli el aletlerini kapalı mekanlarda kullanmayın diye!
diyecek söz bulamıyorum..ALLAH geride kalanlara sabırlar versin

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun....tv de gördüm çok üzüldüm:(:(
her zaman diyoruz güvenlik tedbiri alınız diye..jeneratör,benzinli el karotları ve buna benzer benzinli el aletlerini kapalı mekanlarda kullanmayın diye!
diyecek söz bulamıyorum..ALLAH geride kalanlara sabırlar versin
Kervvan kardeşim yer merkeze yakın, tumulus epeyce büyük ve kalite li yanlız fazlaca iğdiş edilmiş, tepesinden sagindan solundan olur olmaz heryerden girilmeye çalışılmış ama ana giriş tutturulamamış.
Zaten bu kâzanın yaşandığı yer çok bilinçsiz ve acemice hiç alakası olmayan yerden daha önce açılmış tunelde yaşandı. Tumulusler hakkinda biraz bilgisi olan biri o tüneli zaten açmazdi. Yanlış yönden aşağı doğru dik açıyla inilmiş. Oysa bu tümülüs tarzı zemine paralel şekilde kısa bir koridorla önce sunak sonrada mezar odasına gidiyor.
Her türlü platform da ve ortamada file getiriyoruz uyarıyoruz tumulusler öncelikle 1.derecede sit alanıdır, işçiliği zor ve bilimsel bir metodla çalışılması gerekir, uzak durun diye.
Keşke diyorum bu gençleri tanısaydım yanlış yolda olduklarını söyleyebilseydim, belki bugün arkalarında gözü yaşlı ailelerini bırakmayacaklardı. Ama işte ecel gelince elden bişe gelmiyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
Allah rahmet eylesin. Bende benzinli hilti var bir yerde kırarak ilerlerken 3 metre tünel gibi oldu ve hiltinin eksozundan çıkan duman gözlerimi yakmaya başladı. Hemen işi bıraktık ve eksozdan 5 metrelik bir ilave boru ile dumanı dışarıya attık. Bilinçli olmak gerekir muhakkak ama biraz da akıl olacak insanda. Hiç mi gözleriniz yanmadı hiç mi öksürmediniz. Ecel diyelim artık allah yakınlarına sabır versin.

Ölen öldü ya kalanlar.....hastanede tedavisi bittikten sonra direkt içeri ve 20 25 yıl alacaklar. Ölmek mi iyi kalmak mı karar vermek Zor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gıral

Vip Üye
Ecel ecelde 20li yaş nedemek benceşudemek usta sen ansiklopedi yutsan oyaşta bitecrübe etmez şimdibakıyorum etrafımızdaki define işaret peşinden koşanlara hepsi birumut arıyor para arıyor amma bilinçsiz kazıyor amma körükörüne geçen söylediler 8metre inmişler yorulmuşlar diye bırakmışlar usta daha inecez diyor dedim olm siz dozermisiniz gülüyorlar tambuyaşlardalar bisürü nasihat ettim ama nefayda Allah cümlemizi korusun kazadan beladan

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
yeri iyi bilirim baya zaman once kapattirmişdik oralarini yine dalmişlar civarda mazaikler steller var gorenleri cezbediyor hangi birine laf anlatacan engelleyecen bu konudan tek cevap cikar bilincsiz iş yapmayacaksin.
rabbim rahmet eylesin hastanedekilere saglik ailelerinede sabirlar ihsan eylesin.