Tümülüs Acilişi Görsel | Define işaretleri ve anlamları

Tümülüs Acilişi Görsel

ASİAVCI

Kullanıcı
SİZCE SONUÇ BAŞARILIMI DEYİLMİ NE DERSİNİZ

ersan

Vip Üye
bunun ekme yiyinmis ustalarim
orjinal trakiya kraliyet tumulusu mezar odasinin penceresi acilmis eyer bulgaristandan sa resimler kacirmazlar buyle yerleri nedense elerinde bulunan makine 80 mt derinde mezari tespit edebilen bir makine var devlet calisiyor buyle yerlerde buyle makineylen sade ve tek birtane sade burdaki tumulusler ta coku ayni bu sekilde acik mezar odasinin icinden malzemeyi alik birakiyorlar cok normal bir yer.

madhunter

Kullanıcı
gayet başarılı bir çalışma
yorum yapan arkadaşlar odanın zemin mesafesinde olduğunu düşünerek olumsuz yorum yapmışlar fakat toprak yapısına göre odanın zemin seviyesinden baya bi altta olduğu besbelli.

adrenalin68

Kullanıcı
gayet başarılı bir çalışma
yorum yapan arkadaşlar odanın zemin mesafesinde olduğunu düşünerek olumsuz yorum yapmışlar fakat toprak yapısına göre odanın zemin seviyesinden baya bi altta olduğu besbelli.
peki ustam, eğer ki bu tümülüste bir oda varsa; ki büyük olasılıkla vardır, açılan yönde olduğu ne malum?

madhunter

Kullanıcı
peki ustam, eğer ki bu tümülüste bir oda varsa; ki büyük olasılıkla vardır, açılan yönde olduğu ne malum?

açılan yönde olup olmadığını bilemem.ben dövme toprağı gördüm yorumumu ona göre yaptım.sizde dikkatli bakarsanız açılan yerin uç kısımdaki kahvemsi toprak dövme toprak ve yukarıdan girildiğinde tümülüse ulaşmak için ilk kademedir.orada dövme toprak varsa altta biryerlerde mutlaka bir odasıda vardır emin olun :)

ihtiyar45

Vip Üye
Ayni bu şekilde açılmış yer vardı,özellikle burasını görmek için giddik,mezarıda acılmıştı hemde yan duvarın üst iki taşını alarak içeriye girilmiş,mezarda zeminin içine yapılmış üstü doldurulmuş.Satgılarımla.

Üst Alt