Tünel Ve Mahzen | Define işaretleri ve anlamları

Tünel Ve Mahzen

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
on1o9Q.jpg
vYqr8p.jpg
M9rmo6.jpg
Bok3DD.jpg

İlk resimdekiKalp, Kablumbağa,Yaralı Kartal ve Kafa'yı takip ettiğimde 11 adımda 2.ve 3.resimde görünen yere geldim,Arada kalan son resimdeki Yukarı bakan Kafa görünümünde olan kayanın üzerinde sağ tarafına akarlı sunu çanağı ve 3 üstte 2tanede bu görünen kısımda murç izleri aşağı doğru uzanmakta burası benim anladığım tünel girişinin 1'ini ve ilk resimde 2.tüneli vermektedir,Bu tüneller Mahsenlere çıkarmaktadır,Hatasız kul olmaz sözünden yola çıkarak sizlerinde düşüncelerinizi öğrenmek isterim

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili erdem kardeşim boşluk tespiti yapamıyormuydun.
ilk kayayı biraz daha açığından görebilseydik çok daha emin yazabilirdik.
düşüncem,kayanın yapısı işaretleri doğalmış gibi göstersede, işçilik olduğu kesin.
soldaki oymalar bakış yönlerinden farklı bir yer vermez. kalp benzeri yerde öyle. sol kısmındaki oyma az sağını veriyor gibi ama ön sağ ,açığa gitmez. sağdaki daire içine aldığım bağımsız ayrı bir gizemi barındırmalı diye düşünüyorum. kafa görünümü öne kalple ayni istikameti veriyor görünümüne rağmen bir taraftan bu oymalarada bakıyor gibi. sanki benim gizemim bunlarda der gibi.bence ayrı olma ihtimalleri çok yüksek. umarım kesinleştirir paylaşırsın. sağlıcakla.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
sevgili erdem kardeşim boşluk tespiti yapamıyormuydun.
ilk kayayı biraz daha açığından görebilseydik çok daha emin yazabilirdik.
düşüncem,kayanın yapısı işaretleri doğalmış gibi göstersede, işçilik olduğu kesin.
soldaki oymalar bakış yönlerinden farklı bir yer vermez. kalp benzeri yerde öyle. sol kısmındaki oyma az sağını veriyor gibi ama ön sağ ,açığa gitmez. sağdaki daire içine aldığım bağımsız ayrı bir gizemi barındırmalı diye düşünüyorum. kafa görünümü öne kalple ayni istikameti veriyor görünümüne rağmen bir taraftan bu oymalarada bakıyor gibi. sanki benim gizemim bunlarda der gibi.bence ayrı olma ihtimalleri çok yüksek. umarım kesinleştirir paylaşırsın. sağlıcakla.
İkizceli Ustam öncelikle konuma vermiş olduğun ilgi için teşekkür ederim,Daha önce paylaştığım "Mağara hususunda yeri"adlı konumda Bu kayayı paylaşmış düşüncelerinizide almıştım ve söylediğinizi araştırıp garanti diyecek kadar yeri ve yollarını çözmüş bulunuyorum,Boşluk tespitlerini yaptım ve buradaki paylaşım nedenim burdaki işaretler hakkında yarayacağını umaraktan Arkadaşlara bilgi sunmaktır,Soldaki murç tamda hedef noktayı yani tünelin birini o yığmanın altından belkide mezar'dan geçişli olacak,Hemen altta bu işaretlerin izasından kaya altında seninde gösterdiğin gibi Kablumbağa'nın üzerindeki murç düz bir tünelinde Altından önden başlayıp arkasına uzandığını anlatmaktadır,Sağdaki dairede ise oklar ve kafa'nın her iki tarafıda bakıyormuş gibi görünmesi sağını,solunu,altını verdiğini söyleyebilirim,Tamda söylediğiniz gibi neyin ney olduğunu açıklıyor burası umarım anlaşılmıştır

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
sanki birileri açmış ama sonuca ulaşamadan. daha sonra geliriz düşüncesiyle taşla örmüş gibi.
Karanar Ustam bende şüphelendiğim için araştırdım,Daha kimse dokunmamış ve çok açılacak yerler var,Daha önceki paylaştığım yer buralar çözdükce paylaşmak istiyorum,Teşekkürlerimi sunarım

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
pvlQEL.jpg

Yığma solunda kalıyor tamda gözün baktığı yer olup üzerindeki sunu çanağı resimde görünmesede sağına akarlı olduğunu belirtmiştim mezarıda 50cm aranın sağındaki kayada bulunmaktadır,Yani ilk resimdeki yaralı kartalın mezarı aynı kaya içerisindedir,Buradaki boşluk sesi ne olduğu açıldığında İnşaAllah bilgilerinize sunulacaktır,Murç delikleri "v"şeklinde kanadları açık kayanın içini anlattığını yapıştırma olduğunuda belirtmiş olabilir 1.İhtimal,2.ihtimal tünelin başlangıcını mezarını gözle belirtmektedir.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
İkizceli Ustam öncelikle konuma vermiş olduğun ilgi için teşekkür ederim,Daha önce paylaştığım "Mağara hususunda yeri"adlı konumda Bu kayayı paylaşmış düşüncelerinizide almıştım ve söylediğinizi araştırıp garanti diyecek kadar yeri ve yollarını çözmüş bulunuyorum,Boşluk tespitlerini yaptım ve buradaki paylaşım nedenim burdaki işaretler hakkında yarayacağını umaraktan Arkadaşlara bilgi sunmaktır,Soldaki murç tamda hedef noktayı yani tünelin birini o yığmanın altından belkide mezar'dan geçişli olacak,Hemen altta bu işaretlerin izasından kaya altında seninde gösterdiğin gibi Kablumbağa'nın üzerindeki murç düz bir tünelinde Altından önden başlayıp arkasına uzandığını anlatmaktadır,Sağdaki dairede ise oklar ve kafa'nın her iki tarafıda bakıyormuş gibi görünmesi sağını,solunu,altını verdiğini söyleyebilirim,Tamda söylediğiniz gibi neyin ney olduğunu açıklıyor burası umarım anlaşılmıştır
üyelerimize örnek nitelikte bir açıklama olmuş emeğine gönlüne sağlık erdem ustam.
keşke üyelerimiz yapılan yorumlar ışığında tespitlerini açıklasa çok yararlı olur. küçükte olsa bir noksanlıkta ,karşılıklı paylaşımlar ,olayı tam açıklığa kavuşturacağı gibi,diğer üyelerimizinde aydınlanmasına vesile olur.tabiki herkes sizler kadar beceriye sahip değil. belki ondan veya ,istediğimi nasıl olsa aldımya ,düşüncesindende olabilir. hayırlısı. biz yolumaza, tecrübelerimizi paylaşmaya ALLAH izin verdiğince devam edelim. devamı üyelerimizin takdirindedir. hepsinin canı sağ,işleri hayırlara vesile olsun.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
üyelerimize örnek nitelikte bir açıklama olmuş emeğine gönlüne sağlık erdem ustam.
keşke üyelerimiz yapılan yorumlar ışığında tespitlerini açıklasa çok yararlı olur. küçükte olsa bir noksanlıkta ,karşılıklı paylaşımlar ,olayı tam açıklığa kavuşturacağı gibi,diğer üyelerimizinde aydınlanmasına vesile olur.tabiki herkes sizler kadar beceriye sahip değil. belki ondan veya ,istediğimi nasıl olsa aldımya ,düşüncesindende olabilir. hayırlısı. biz yolumaza, tecrübelerimizi paylaşmaya ALLAH izin verdiğince devam edelim. devamı üyelerimizin takdirindedir. hepsinin canı sağ,işleri hayırlara vesile olsun.
Evet Ustam ne güzelde anlaşılmışım ve Anlatmışsınız,burada sizler gibi değerli ustalardan yapılan yorumları anlayıp öğrenip,öğretebilmek doğru bilgileri paylaşabilmek karşılığında sadece ALLAH Razı Olsun demeleri benim için şu fani hayatta duymak istediğim temennidir,Her zaman rızkı veren EL REZZAK (cc) değilmi,Bizleri vesile yapmasından daha büyük bir şey varmıdır.Yapmış olduğun dua'ya gönülden Amin.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
İlk resimdeki beyaz güvercini gören oldumu!!!Kimsenin dikkatini çekmediğini sanıyorum İnşaAllah yanılıyorumdur,Resmi büyütüp bakıldığında daha iyi

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Göz olan kayanın önemine binaen kayanın soluna ve sağınada dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmak isterim,Mesela buradaki kayanın sağında balık sembolü var

Üst Alt