Uçurumun Altı Şüpheli Bir Yer | Define işaretleri ve anlamları

Uçurumun Altı Şüpheli Bir Yer

saidzeyd

Kullanıcı
selamun aleykum ustalarım burası büyük bir uçurumun altı kısmında kalıyor arazi şartları uygun olmadığından dar bir alanda foto çekebildim hakkınızı helal edin resimler hakkında değerli yorumlarınızı alabilir miyim?

uçurum burası hemen hemen zirveye yakın bir yer
1

2

3

4

5

6

7

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
bence on numara yer bulmuşusun saidzeyd. ben düşüncelerimi resimlerde işaretleyerek aktaracağım. fotoların yanıltıp yanıltmadığına ise sen tekrar gittiğinde bakarsın. buraya girerken çok dikkatli olunmalı. hem de çok! tuzaklıdır. resimleri işaretledikten sonra yüklerim.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

başa siluet ve ufak işarete benzer bir iki şey daha var gibi. buradan mağara tarzında bişeyler de çıarsa şaşırmamak lazım. ve dikkatli de olmak lazım.

Son düzenleme:

saidzeyd

Kullanıcı

başa siluet ve ufak işarete benzer bir iki şey daha var gibi. buradan mağara tarzında bişeyler de çıarsa şaşırmamak lazım. ve dikkatli de olmak lazım.

harbici ustam yorumun ve verdiğin emekler için teşekkür ederim abi ilk resim mavi ile kare için aldığın yerde sadece burada böyle bir şey var onun harici pek dikkat etmedim işin açıkcası inşallah bundan saonraki gidişimde daha detaylı bir inceleme yaparım
ikinci işaretlediğin yer sağ köşesşnden aşağı doğru küçük bir mağara gibi bir iniş var ama ancak tilki falan girecek büyüklükte

saidzeyd

Kullanıcı

Selamun alyeküm abim
sağ tarafı gösteren tek resim var oda bu deteylı foto çekemedim geniş acıdan hakkınızı helal edin ustam yorumlar için teşekkürler ALLAH razı olsun

sevgili saidzeyd kardeşim,iki görüntü söze gerek bırakmıyor. ustamız bir çoğunu cizmiş. sağda görülen bölümde ilgi ister. sağlıcakla.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

harbici ustam yorumun ve verdiğin emekler için teşekkür ederim abi ilk resim mavi ile kare için aldığın yerde sadece burada böyle bir şey var onun harici pek dikkat etmedim işin açıkcası inşallah bundan saonraki gidişimde daha detaylı bir inceleme yaparım
ikinci işaretlediğin yer sağ köşesşnden aşağı doğru küçük bir mağara gibi bir iniş var ama ancak tilki falan girecek büyüklükte

benim yüklediğim 2 no'lu resimde çarpı koyduğum nokta oradaki kapama ve aynı zamanda oraya yapıştırma yapılmış bir taşa benziyor o taşı kaldırsan geniş ferah bir giriş oluşabilir. ayrıca tilki ini, ayı çukuru gibi yerler bile bazılarına göre çok önemsenmiş noktalar olabilir. civarda eklediğin resimlerde çok açık olarak herkesin anlayacağı tek bir işaret bile yok gibi. bu da medeniyet işlemleri gibi düşücelerden ziyade başka zumrelerin tekniklerine benzerlik oluşturuyor.

son eklediğin resim ise gösteriyor ki burası çok güzel mbir yer. ben görmek istediğim şeyi son resiminde gördüm.

saidzeyd

Kullanıcı
ustam o bölge ulaşılması biraz zor bir yer o yüzden eklemek istememiştim ama siz benim görmediklerimi bile resimde gördüğünüz için ekledim ustam son eklediğim resim diğer resimlerden yüz metre kadar sağ ve uçurumun tam ortasında kalıyor burada hangisi ile uğraşmalıyım sizce

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
en doğru noktası şudur diyebilecek kadar detaylı inceleyemedik biz o alanı. senin ilk yapman gereken şey benim ve diğer yorum ekleyecek ustaların sana işaret ettiklerini alana gittiğinde gözlemlemen ile başlamalı. çnkü resimlerin yanıltma payı her zaman çok yüksektir. resim açısı, çözünürlüğü, güneş veya karanllık miktarı. bazen göz yanılgılarına sebep verebiliyor. resimde gördüğünü çıplak gözle orada görebiliyormusun? ilk önce buna bakmalısın. sana işaret edilen yerleri çok dikkat ile gezmeli yeni resimler eklenmeliyse eklemelisin. oraya her gittiğinde biraz da şaşkınlıkla yeni şeyleri görmeye başlayacaksın. doğru bir alandasın. güzel yer buldun. ihmal etmeden ve detaylandırarak ilerlemek senin yararına olacak @saidzeyd ustad.

şimdi bir adım bizden bir adım senden şeklinde ilerlemek zorundayız. bu alana bir daha girdiğinde bulgularını merakla bekliyor olacağım.

saidzeyd

Kullanıcı
en doğru noktası şudur diyebilecek kadar detaylı inceleyemedik biz o alanı. senin ilk yapman gereken şey benim ve diğer yorum ekleyecek ustaların sana işaret ettiklerini alana gittiğinde gözlemlemen ile başlamalı. çnkü resimlerin yanıltma payı her zaman çok yüksektir. resim açısı, çözünürlüğü, güneş veya karanllık miktarı. bazen göz yanılgılarına sebep verebiliyor. resimde gördüğünü çıplak gözle orada görebiliyormusun? ilk önce buna bakmalısın. sana işaret edilen yerleri çok dikkat ile gezmeli yeni resimler eklenmeliyse eklemelisin. oraya her gittiğinde biraz da şaşkınlıkla yeni şeyleri görmeye başlayacaksın. doğru bir alandasın. güzel yer buldun. ihmal etmeden ve detaylandırarak ilerlemek senin yararına olacak @saidzeyd ustad.

şimdi bir adım bizden bir adım senden şeklinde ilerlemek zorundayız. bu alana bir daha girdiğinde bulgularını merakla bekliyor olacağım.

İnşallah ustam söylediklerinizi kulak arkası etmeyeceğimden emin olun ben sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.ALLAH hayrınızı arttırsın tüm site adminlerine ve ustalarına canı gönülden teşekkür ederim

Üst Alt