Usta Yorumcu Lazım, Lütfen | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Usta Yorumcu Lazım, Lütfen

Yadigar

Kullanıcı
Ermenilere ait ormanda eski bir Çeşme var. Çeşmenin 6-7 metre tam karşısında incir ağacı var ağacın dibinde kazı yaparken horasan harcı ile yapılmış taş boru ve çok ağır iki adet taş çıktı orada birşey olma ihtimali var mı? Lütfen yorum bekliyorum. Teşekkürler

gıral

Vip Üye
Taşboru çeşmenin suyunumu getiriyor yoksa. Çeşmenin resmini yüklersen bakarız çaresine

Yadigar

Kullanıcı
Resimler var ama buraya yükleme başarısız diyor. yadigar_official1903 instagramdan ekler misin oradan atarım resimleri

gıral

Vip Üye
Benim öylebişelerim yok. Belki başka biustamız bakar bukonuya

Yadigar

Kullanıcı
Abi sen bu işten anlıyorsun galiba. Burada servet yatıyor ama tam olarak nerede olduğunu bulamıyorum elimde herhangi bir cihaz yok taş boru küçük birşey 4-5 kg ağırlığında bu taş çeşmenin karşısındaki incir ağacının kökünden çıktı

gıral

Vip Üye
Kelin dermanı olsa kendibaşına sürermiş kardeşim. Bişeden anladığım falanyok. Sen neyap et çeşmenin kendini ve önünü arkasını güzelce resimle borudediğin yeride resimle buraya yüklemeye çalış. Çözülür bişekilde İnşallah

KaranLik

Kullanıcı
Çok ağır taş dediklerini incele. Taşların içine koyup kapamış olabilirler. İncir ağaçlarının altında genelde taşın olur taşın üstünde son işaret olur. Çeşme var ağaç var başka bişey yokmu su akarında sağında ağaç solunda kaya felan varmı? Varsa kuyu ara. İncir ağacı son durak ise illaki bişey olmalı ağaçta yada altındaki taşta işaret babında. İncir ağacının kesik dalıda olur işaret.