Ustalar Yorumlarınızı Bekliyorum | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Yorumlarınızı Bekliyorum

nicomedia_1

Kullanıcı
Dün bahçede çilek ekecektim.Ekilecek yeri çapalamak istedim fakat çapa hep bir taşa çarpıyodu taşı çıkartmak istediğimde böyle bir kaya parçası ile karşılaştım.Resimlerde göreceğiniz yerin 3-5m ilerisinden değirmene inen su yalağı geçiyor 15-20m sonra ise eski tarihi bir değirmen mevcut arkeoloji kitaplarında geçiyor.Bölgeye yakın ipekyolu üzerinde olan bir handa mevcut.

Burda taştan sonra sıralı bir kaç taş daha konmuş ve arasında beyaz harç gibi birşey var birbirlerine yapıştırılmış sanki.Tuhaf olan krem renkli taştan bahçede olsun civarda olsun hiç görmedim.

bu resimde de görüleceği gibi aşağı doğru 50cm civarı indim ama taş daha aşağı doğru gidiyor.
Ne için yapılmış nedr bilmiyorum.
Kazmaya ve taşı çıkartmama değermi önce sizlerin fikirlerini alayım dedim.
Saygılar Kolay gelsin.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Cevap: Ustalar Yorumlarınızı Bekliyorum

İlk önce tarihi çok değerli bir yerde ikamet ediyorsunuz!

bakmadan tahmini bir şey söylemek yanlış olur.

burada dikkat etmeniz gereken toprak tabakalarını takip edip boşluk testi yapın.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

değirmene 21
su arkına 7
hmmm aslında taş bi şeye benzemiyor. ama sayılar ilgi çekici. şu taşta hiçbir emare işaret yokmuydu ustam. biraz güreşip sırtını ters cevirip tuş ettireydin taşı.

bence taşın ne kadar alta indiği yada taştan sonra ne gibi bir emare yada farklılıkla karşılaşacağına bağlı herşey! tabi fenerli ustamın yorumunu da sakın pas geçme. boşluk bakarak burada ne yapacağına karar verirsin usta.

en iyi çilek; 3-4 metre derine kadar bellenmiş toprakta çıkar.

21 tamam
7 tamam
3 olan ne?
1 kutsal emanet.

hakkında hayırlısı hemşerim.

nikomedya dan.. saygılarımla.

şüpheci

Yasaklı
Yasaklı

kaçak kazı yapma ve o büyük taşi yıka üzerınde işaret vs varmı bakalım ve yan taraftakı yapıtı gerıden fotola başka işaretler olması lazım