Ustalarım Buna Ne Diyeceksiniz ? Ben Şaşırdım Kaldım... | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Buna Ne Diyeceksiniz ? Ben Şaşırdım Kaldım...

karanar

Kullanıcı
mağara işaretleri bunlar. seni bir mahsene götürecek.sunağın arka tarafındaki küçük oyma yön veriyor sanırım. o tarafı ve tam ön tarafını. 11m yada 25 m kadar araştırmanı tavsiy eederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bundan daha büyüğüne ,çağlayanlı bir yerde rastlamıştım . oda veriyordu.
karanar ustamızın çizimine küçük bir katkı.

ilk çizgileri ölçerek bulabilirsin. cm. metre veya adım olarak değerlendir. soldaki üstte gider ama buradan görüldüğü kadarıyla sol çapraz gibi.
ölçüleri pergelle cizer gibi iki yönede ,yarım daire şeklinde dönersen,belki dikkatini ç.eken kaya vb. bir değişiklik görebilirsinde. boşluk tespitini başarabilirsen ,sorularının cevabına kendin ulaşırsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eskab

Kullanıcı
bundan daha büyüğüne ,çağlayanlı bir yerde rastlamıştım . oda veriyordu.
karanar ustamızın çizimine küçük bir katkı.

ilk çizgileri ölçerek bulabilirsin. cm. metre veya adım olarak değerlendir. soldaki üstte gider ama buradan görüldüğü kadarıyla sol çapraz gibi.
ölçüleri pergelle cizer gibi iki yönede ,yarım daire şeklinde dönersen,belki dikkatini ç.eken kaya vb. bir değişiklik görebilirsinde. boşluk tespitini başarabilirsen ,sorularının cevabına kendin ulaşırsın.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ilkönce ikizceli ustamızok yönüyle gidilms gereken yönü vermiş arazideki mıcırlarda buralada zemin altında yapılan işlemlerin delili bu sunu tek olmamalı ortasınıf mezarlar var içinden değerli olanları mutlak vardır yer düz bir alana benziyor daha kaliteli ve zenginlerin işi yüksekte olur buraya yakın eski yerlesimi eniyi gören hakim tepeye çıkarsan kaya mezarlarını vede yığmaları bulursun illaki elim boş dömeyeyim diyorsan tektek işi burası için fana sayılmaz mezarları ot vede su birikintisindende bulabilirsin şişlemeyi bliyorsan dahada iyi olur

efkan55

Kullanıcı
ikizceli ustam yönü vermis oymayi icten ice ölç resimin bakis acisina gore tarif edeyim telde cizemiyirum sagdan sola ic acisini olc cikan sonucu 78 le carp elde ettigin sonucu mt olarak ileri dogru yani sunagin en yuksek noktasina dogru git orada arastirma yap aile mezari olan bir oda olmasi gerek yada sagdaki yuvarlakla buyuk sunak aradini olc ayni islemi yapip kucuk oyma yonune git micir yada arazideki degisiklikleri gozlemle

efkan55

Kullanıcı
burada baska mezarlar daha kucuk oymalarda olmasi gerek bu sunagin oldugu yerde tek mezar olmaz

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
burada baska mezarlar daha kucuk oymalarda olmasi gerek bu sunagin oldugu yerde tek mezar olmaz
ustaların dediği gibi bir mezarlık alanı burası bu sunak
oradaki mezarların hepsini kapsar ama içleri genelde
boştur garibandır yani ama nasipte ne çıkar bilinmez
bol şanslar.

Üst Alt