Ustalarim Hayırlı Sabahlar Olsun Inşallah. Ramazan Ayiniz Hayırlara Vesile Olur Inşallah. | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarim Hayırlı Sabahlar Olsun Inşallah. Ramazan Ayiniz Hayırlara Vesile Olur Inşallah.

Bozkurt33

Kullanıcı
Fikri olan hocalarim fotoğraf 1 tane arkadaş bi fikrin varmi diye yolladı ben de sizlerin bakıp yorumlamanizi istedim.yorumlarinizi bekliyorum.saygilarimla
7a7a39822767fa54ec352b6f9996ff66.jpg

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantar

Kullanıcı
ARKADAŞLARIM GEREKENİ SÖYLEMİŞLER MEZAR SİTELİ BULUNDUĞU İLK YER ÖNEMLİ BİZİM MEZARLIKLARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ MEZARIN YERİ BELLİ OLSUN DİYE MEZARIN BAŞ UCUNA DİKİLEN MEZAR TAŞI YANİ...
MEZARI İÇERİSİNDE VAR İSE ÖLÜYE AİT KİŞİSEL KADIN İSE YÜZÜK BİLEZİK KOLYE ÖLÜ ERKEK İSE KILIÇ KALKAN SİLAHLARI PUSATLARI YÜZÜĞÜVS. OLABİLİR..
BİZİM NORMAL MEZARLAR GİBİ DÜŞÜNECEK OLURSAN 50 CM DERİNLİKTEN 1,5 2 M DERİNLİĞE KADAR OLABİLİR MEZARIN OLDUĞU YER ÇÖKÜNTÜ YAPMIŞSA BELLİ OLUR OTLARINDAN AÇILAN YERİN ŞEKLİNDEN VS.VS....

tuncers

Kullanıcı
ustam bu taşın yakınlarında araştırma yapmanızı öneririm malın çok da uzakta olabileceğini sanmıyorum...

esrarengiz2828

Kullanıcı
en son böyle bi mezar kapağı gördüğümde mmezardan güzel mezar hediyeleri çıkmıştı fincanından tutun elmasından çıkın taşın çıktığı yer önemli artı tek mezar değil saygı vede sevgilerimle

esrarengiz2828

Kullanıcı
yer temiz toprak ise şişle rahat buluna bilir çubul veya cihazla bakmakta fayda var yok kesin taşın çıktığı yeri biliyosanız şişle 1.5 veya 2 metre bi kapak taşına denk geleceksinizki bulduğunuzda dikkat etmelisiniz yoksa içindeki cam eşyalarda çıkacak kırmayasınız arkiolok gibi davranmanız bi cam şişe bile bence altından değerlidir kaçak kazıdan sakının izinli kazıda sıkıntı kapağa denk gelindiğinde bizim amacımız sadece bilgi amaçlıdır (Allah1 c.c)yardım etsin demek düşer saygı vede sevgiler

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
İon tipi mezar steli bulundugu bolgenin genis acili bir arasdrilmasi gerek bol bol cevresel foto ve dereye akarsuya yakinligi onemli.

Kapı temalı mezar steli Anadolu’da yaygın olarak kullanılan ve köklerini erken dönemlerden alan bir geleneği yansıtan örnekler zincirinin halkalarından biridir
Mezar stelinin üzerinde yer alan betimlerin hepsi sonraki hayata dair bir anlamı ifade ederken,özelde mezar sahibinin hakkında da önemli bilgileri vermektedir.

Son düzenleme:
Üst Alt