Uyanik olun, sonra demedi demeyin | Define işaretleri ve anlamları

Uyanik olun, sonra demedi demeyin

Sarpedon

Kullanıcı
Madem konu acildi o zaman bizlerde tecrubesi olanlar, deneyim ve pratikte yasadiklarimizi paylasalimki , bu ise gonul vermis insanlar magdur olmasin. Ben sadece kisisel gorus ve yasadiklarimi yazicam.
Beni sahsen taniyan, asiavci, kukir, erzurumlu, ve tatlarli arkadaslarim biraz olsun karakterim ve kisiligim hakkinda on goruye sahiptirler.
Simdi ben bulgaristana bir cok geziler yaptim.orada alti ay kaldim. sahtekarligin alasi orda doner. Her turlu eski objelerin replikasi, kopyasi sahtesi oralarda bulunur. Insani havaya kaldirip tezgaha indirmede ustlerine kmsede yoktur. Mesela ornek vereyim.
Kibrisli yakin donemin hristiyanlari mezarlarlarina koruyucu melekler koyar. Biz mezar bekcisi diyelim. Sanatsal olarak iyi usta olan heykeltraslarin ellerinden cikmistir bu heykelller. 100 yillik yada iki yuz yilliktir. Bu melekler dogal olarak eskir ve birazda patin tutar. Simdi bu heykelleri gunese birakip bekletirler, ve sonra toprakla harmanlayip hayvan diskisi icinde bekletip iyicene eskitirler. Is bitmedi. Zulada kalmis kesfedilmemis zemin alti bir odayi bulup icine parada degeri olmayan objeler..ama gercek objeleri koyarlar. Canak comlek. Paslanmis eski kiliclar. Yani hayal gucunun verdigi fikirler ve profosyonolce. Yani kalkip 1700 lu yillarim comlegini roma donemi diye yutturmak olmayacagi icin her sey kitabina gore uymali, goz boyama boyle oluyor iste.
Bulunmus herhangi bir eski mezardaki kemikleri bu odaya getirilir. Iskelete donemin yuzukleri , iste bulunmus gercek ama degersiz takilar yerlestirilir. Yani bir mezardan cikacak ne varsa koyulur. Esas hedef olan koruyucu melek Girisi olan gecis odasina yerlestirildikten sonra, antik cagin ustalarinin yaptigi gibi oda aslina uygun sekilde oda kapatilir. Ortulur. Ve sonra tezgah baslar, artik ordaki heykeli ve diger objeleri satmada artik hayal gucu devreye girer. Sinir tanimayan sahtekarliklarla masum insanlar maagdur edilir. Artik uok ekper getirecez, yok arkeolog analiz edcek, yok bilmem hangi profesor bakacak, uzar gider. Birilerini dusururler tezgaha.

Ivo diye meshur bir ustalari vardir. Ben bu adamla tanistim. Adam sahte sikke yapma konusunda uzman, o kadar uzmanlasmiski gercekle sahteyi yan yana koyumca icinden cikilmaz hal aliyor. Antik cag ustalarinin basma kalip sikke yontemi ile sikkeleri yapip piyasaya suren biri. Simdi bu adam kendisi satmiyor, ama napiyor, uretiyor ve birilerine satiyor, onlarda kurbanlari bulup kandiriyor.
Tarihi eser ve definecilik sektorunun Yuzde 60 i emitasyon ve dalaveredir.
Adamlar artik sahte 2013 model sahte lahitleri piyasada pazarlamaya kalkiyor, neden cunku insanlarda su fikir var, tarihi eser isi kose donme isidir.
Degil iste arkadasim. Her isin profesoyonelce yapilmasi gerekir. Tarihi seviyorsak okuyacagiz, anlamaya calisacagiz. Ve anladikca okudukca antik cag uygarliklarinin bize biraktigi mirasi iyi anlariz. Taniriz. Ve hangisinin gercek hangisinin yalan oldugunu iyi anlariz.
Ve sunuda iyi bilmeliyiz uydularla falan yer altinda yatan tarihi bulamayiz, cunku bakicagimiz yer ayaklarimizn altindadir.
Son olarak konuyu toparlamak icin bir antik cag soylentisiyle konuuu kapatayim.
Milasli doga filozoflarindan Thales basi hep yukarida yildizlari geceleri hep incelermis. Ve bir gece boyle gokyuzune bakarken bir kuyuya dusmus. Ve thalesi o kuuyudan cikardiklarinda insanlar ona sunu demis, sen burnun hep havada gezersen dusersin kuyulara, cukurlara.
Iste o gundue bu gundue burnu havada deyimini biz bile kullaniriz.
Selamlarimla
Sarpedon

star21

Kullanıcı
Cevap: Uyanik olun, sonra demedi demeyin

zaten bulgar bu işin dalaveresinin başkenti hem objelerde hem dedektörde...uyarılar için teşekkürler

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Uyarı ve bilgi için teşekkürler
Eline sağlık ustam

ersan

Admin

,,,ustalarim birde bunu okuyun bak usta buna denmeli ,,,

Benim hikayem esas Sofya kulüp nümismat içinde sahtekarlar tarafından çoğaltılır ve çoğunlukla gazete yayınlarının sonucudur edilir. Onlar hiçbir gram gerçeği.
Nereye iyi sahte yapmak?
İtalya ve Yunanistan'da, kopyalama ve Ortadoğu'da, Suriye'de. Fakat elektroliz ile kopyalama herhangi bir mekanik arıza modeli transfer ve matris, ve dolayısıyla ondan sikkelerin olmuştur.
Nasıl sahte algılamak için?
Aynı mekanik arıza aynı yerde iki sikke görünür olabilir. Bu çok saçma.
Nasıl çalışır?
Benim için, her şey farklı. Elimde ve ben bu tür sorunları kopyalanamaz, orijinal olarak ortaya çıkıyor.
Uzmanlara takla bazı yol hala var değil mi?
Şimdi hemen hemen tüm antik sikkeler, özellikle daha pahalı matris onların katalog kazandık ve sadece karşılaştırın. On farklılıkları bakmak resimleri, aramak ve tabii ki eğer bulmak gibi. Eğer gravür başlamak Ancak, işler parmak izleri karşılaştırarak daha olsun, fark hemen belli olmaktadır.
Ne zanaat aşkını başladı?
Babam bir keresinde seramik müzesi kopyalarını yaptı ve para toplamak, bu yüzden Nümismatik başa sikke ve şaşılacak büyüdü.
İlk iş?
Ilk iş ben demir bir sandalyede bir öğrenci olarak bunları yaptı. Ben üzerinde çalıştı.
Ilk para?
Ben yaptım ilk parça, geri grapnel ile, basit bir şey Mikhail Shishman oldu. Sonra bir kaç demir paraları yaptım ve Haskovo müzede arkadaşlarınızla aldı ve ben yıllar sonra, hala devam gördüğümde çok şaşırdım.
Eğer ilk modellerin herhangi tutuyor musunuz?
Hayır, onları tutmayın. Yaptığım her şey benim pul ile oldu ve bir yere gitti, ve kilo ne boy ne orjinal bir öğrencisi olarak uymayan kişiler. Bulgar paralar 15 gram orjinal ve ben 30 gram yaptı. Resimden izliyor.
Kopya veya orijinal sikkeler sahtecilik yapmanın başka yolları vardır?
Eğer orijinal matrisi ayırın eğer, tabii ki, ve, bir kopyasını yapmak ve onlar kazı çıkıp piyasada bulunabilir ve kullanılacaktır. Bronz ve demir bulunmaktadır. Sıcak fuck, yani, sıcak malzeme kesilmiş bir sürü paralar yapabilirsiniz eğer.
Bu paralar Eğer ihale gitmek?
Bugün pazar her şey katalogları girilir, çünkü kimse aptal ve madalyonun tarihini bilmek zor. Zor piyasa dış para geliyor ve bu ortaya yaparsanız, bu ona çok daha düşük mal olacak. Sikke yüzde şüphe varsa olduğunda, numune satın alamazsınız. Tabii, pazar sokak söz değil, onlar dilettantes bir şey satmak, ama imkansız ihaleleri olamaz.
Ne zamandır bu zanaat yapar?
1964-1965 yıl boyunca ben 15 yaşındaydım başladı. Kardeşim, Çilingir öğretti araçları vardı ve böylece başladım, bazı haçlar ve antik sikke yaptım, ama çok ilkel oldu. Daha sonra Varna MEI metal teknolojisi yılında mezun oldu.
Ne kadar sürede bir numaralı kalpazan oldu?
Şimdi dünyanın sikke büyük kalpazan beni neden neden bilmiyorum. Bir kez, 18. yüzyılda, orada bir Becker, o bazı sikke kesmek için bir şeyler yapmaya çalışıyordu adamdı, ama onun eserleri çirkin çünkü reddetti. Daha sonra Yunanlılar, kardeşler Hristodopulus paraları yaptım. Şimdi ben. Bunlar biz ne kendimizi anlatmak olanlardır. Işlerini duyurmak değil başkaları da vardır. Onlar yasadışı şeyler yapmak, ve ben hep sikkeler yapmak benim adını koydu. Benim şöhret Demir Perde'nin zamanında başladı. Ben bu yüzden batı gitmeye başladı paraları yaptım ustaların Kardeşliği üyesi oldu ve bu hediyelik eşya ve eşyalarımı gibi mağaza ve müze, bunları satmak.
Nightingale Haskovo konuşulan efsaneler müzayede evleri titremeye için. Nasıl bu değilse gerçeği bir ons?
Ben birçok kahramanlık niteliği olduğu doğrudur, ama onlar gerçek değil. İşte İmparator Gordion Afrika örneği. Ben görmedim, ben ve gümüş de son derece nadirdir vardır, bunların altın sikke aureus korunmuş olması değil biliyorum. Bu fiyat gerçekten 300,000 dolara ulaşabilir. Bu durumda, ancak, orijinal bir matris arıyor ve bu parayı karşılaştırın uzmanlar kopya orijinalliğini öyle değil% 100 emin verilmez. Kabaca bir matris 5000 vuruş kadar dayanabilir. Bu matrisler hiçbir karşılaştırma bulunursa nasıl bilinir ve paralar böylece bir matris ele alabilir. Ne zaman altıncı matris, İşIer. Bir para daha nadir, küçük matrislerin sayısıdır.
Bir madalyonun bir matrisi nasıl yapılır?
Bir kaliteli bir kopyasını yapmak istiyorsa süreci çok zor ve çok pahalı. Bu matrisler ile sadece, ama asıl operasyonun onu herhangi bir mekanik arıza otomatik olarak kopyalamak aktarılır ve şimdi sahte algılayabilir. Gravür tarafından aksi standart.
Pazar sikke arıyor ne?
Piyasa artık kapalıdır, hiçbir makbuzlar, insanlar kazmak yok. Onlar benimsenmiştir yeni yasa, korktu ve evlerinde ve pazarın dışında her şeyi sakladı. Bazıları Avrupa pazarlarında bunları satacak, onları gömmek olacaktır. Sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını. Bazıları koleksiyonlarını tüm ihtiyaçları ve para yapılmış, kendi koleksiyonlarını sattı. Pahalı şeyler gizli ve pazar sadece ucuz kopyaları vardır vardır.
Pazar, ancak sınırlı Ancak, Bulgaristan'da çok değerli sikke kazmak.
Değerli sikke tüm Avrupa ve Kuzey Afrika üzerinde bulunabilir. Almanya'da örneğin, aureosi dünyada en önemli bulguları biri üzerinde yer almaktadır. Başlıca bulguları Avusturya ve İngiltere'de bulunmaktadır. Hatta son zamanlarda İmparator Dometian III bir sikke bulundu. Yüzünde böyle bir sikke son yüzyılda bir tane buldum, ama yanlış olduğunu. Son zamanlarda yine iki derece nadir bir onun ve diğer başka nadir imparator vardı ki, dört değerli madeni paralar, "Yasak Kelime".
Bir keşif kaç değerli madeni paralar bulundu?
Genel tasarının 1000 10-15 ilginç paraları kazılmış böyle.
İnsanlar artık kazmak?
Defineciler çok şey var, ama onlar daha çok varlıklı insanlar ve zevk için kazmak gidin. Toprağın üst tabakası yani zaten herkes oldukça pahalı ve uygun olmadığı, gerekli ve ekipmanları olan, daha derin kazmak zorunda berbat.
Eğer sektöründe biliyor musunuz?
Ben tüm büyük sanayi insanlarla biliyorum. Jelyazko İmparator örnek ile 1970 tahmin, ama biz konuştuk beri bir sikke yirmi yıl boyunca bir kavga vardı. O bunları toplamak, çünkü ben onun için tutulan bir Yunan sikke, oldu, ama beni çevreleyen başladı. Arkamdan bir anlaşma yapmak için yola, ilk ben aldım hangi bir adama döndü, ve sonra o, ona böyle şeyler sattı. Ve ilişki dağıldı.
Yine nasıl farklı kopyalarını dönmek için?
Ayırt kopya yapılamaz. Ben tüm pek çok paralar gördük. Hatta geçenlerde bir madalyonun bakmak için Almanya'ya bana sordu, ben orada hiçbir uzman, mükemmel bir kopyası değilim. Matrisi izle. Yapamaz beş paralar aynı yerde aynı antik mekanik hasar var, bu çok saçma. Her karşılaştırma gereğidir. Örnek Eğer para çıkardı kontrol edin ve tam olarak aynı boyutta ve pozisyon mekanik arıza görmek için getirilen mekanik bir arıza nadir bir sikke koleksiyonu var. Bu çalışma açıktır.
Doğru örnek?
Antipal derece nadir orijinal Yunan gümüş sikke dava € 30,000 Yunan müze ve maliyet ayarlanır, ve görünüşe göre oradan izlerini attı. Mükemmel, vintage, kilo kesinlikle doğru yapılmış, ancak mekanik bir arıza. Pekala, ama yeni bir tura çağırıyor. Aşındırıcı maddelerin doğal olarak zamanla yeni bir bozuk para gibi geliyor asla. Onlar doğrudur bana soracak ve ben sahte benimle ilgili söyledim, ama bana sorarsanız neden size söyleyemem. Ve bir kurum olarak itibarını korumak için satın almak değil onları tavsiye.
Söylenti onlarla çalışmak için dünyaca ünlü Münih şirketi "Lanz" işe alındığında o var ve size iyilik değil büyük para ödeme, sahte hack?
Lakardii neredeyse sikke çalışmıyor bana çok para verir ki vardır doğru değildir. Ben para yapmaya başladı andan itibaren hep benim bir işaret put'm. Birisi başkasına hile istiyorsa tabii ki, her zaman bireysel durumlarda bunu yapabilirsiniz. Örneğin birisi bir sürüm icat edecek, ama tek bir olay olacak ve o zaman tek bir 500 veya 1000 Euro almak çok önemlidir, ne olacak. Küresel olarak, çok zor büyük koleksiyoncular elini asla satın, çünkü imkansız aslında, bir şey yapmak için, onlar her zaman paralar bir belge var çünkü net vardır ihaleleri ve şeyler satın. Eğer bir açık artırmada bir sahte aldın Ancak, işler değişir uzmanlar, atlayın.
Eğer bir sahte madeni para veya başka bir şey için öneriler mi arıyorsunuz?
Benim için, ben Ludmila Jivkova ve Ivan Slavkov ile çalıştı konuşmak çok olası biz ihaleleri ve müzeler sahte istila etti. Ancak bu yanlış hikayeler vardır. Hatta ben 1981 yılından beri ben ustaların Kardeşliği üyesiyim, ve hiç kimse herhangi bir sahtecilik çalışmak için bir istek ile bana döndü asla söyleyebiliriz. 1981'den önce ben ilkel çalıştı ve daha sonra yüksek kaliteli kopyalar üretmek için fırsat vardı. Maden mühendisi olarak benim deneyim sonra, Usta Toplum çalışmaya başladı. Ben hediyeler Todor Jivkov için kopyalarını yaptık. Ben bir şey kopyalarını ve kim yok yaptık, ama kimlik doğrulama için ilgili özelliklerin kopyalarını söylüyorlar.
Tamam, ama bu nadir bir sikke kesmek yakın döneme sikkelerin malzemeden mümkün değildir?
Eğer paraları deşmek ve malzeme izabe olduğunda, kristal kafesin yapısı bozulduğu çünkü mümkün değildir ve o gösterir. Malzeme ne vücut yaş bozulur ve metal de facto yeni biridir. Ben atmak zaman yeni bir sikke gibi değil, bir antika olarak geliyor.
Ben British Museum, Londra tarihi hakkında bir şeyler duymak istiyorum?
Londra'da bu hikaye için, hiç kimse şimdiye kadar çok az herhangi bir uluslararası polis veya sigorta kurumları, polis ne de milis ne, beni çağırdı ve ben onunla ilgisi yok. Ben hikaye duydum, ama ben bilmiyorum nasıl düşündükleri ve ne kim. Ben eski gümüş ve ben özel bir teknoloji ile soğuk vurdum ve böylece malzeme parlayan olmadan yeni para veya dekoratif bir eleman olur atın. Saçmalık. Bunu bir kez, başka biri bunu tam nümismatik lakardii yapmak olduğunu bilecek. Bu kıskançlık var. Başka diyerek Nightingale oymacı varsa ve bir numara bir iş herkes için ilginç değildir. Ancak, Nightingale Haskovo dünyanın en büyük kalpazan olduğunu söylemek ise başka bir şeydir. O ne, benim bir reklam.
Neden bunu?
Bu, Bulgarlar tüm dünyaya yalan Sly Peter andreshkovshtinata eseridir. Saçmalık.
Bu efsaneleri önlemek?
En azından ben farketmedim, sanmıyorum. Sonuçta, ben daha iyi Bulgaristan'da daha Batı'da bilinen duyuyorum. Neden sahte bir isim, siyah, ve benim baskı ile sikke satışı olarak iyi para kazanmak. İnsanlar zaten benim koleksiyonları yapıyoruz, paralar daha sonra benim yaralı Bülbül, Bülbül yapılan toplamak. Ama bu yol, bana karşı konuşan, Bulgaristan'a karşı konuşma. Aslında, ben geliştirmek için fırsat oldu benim becerileri sayesinde dünya çapında bilinir hale gelmiştir ve ben Bulgar değilim.
Nümismatik ev "Lanz" ile ilişki kalma Ne zamandan beri?
Biz Sanatkarlar bir Bulgar-Alman Ticaret Odası tarafından düzenlenen bir geziye gittik ve böylece "Lanz" götürdü. Orada onlar 3000 işaretleri sayılır benim parayı gösterdi. Bu gerçekten benim isimde bana göre basılmış ilk sikke, onlar gittiğim zaman onları bana sunulan biliyordu. O aşağı kesti ve ben kaplanmış ve benim paraları biliyorum ettik patlama matrisi ile çünkü ben onu tanıdı. Yani bu, çünkü onbirinci matris patlama ilk on sikke biri olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Bu beni çok etkiledi ve evin kafasını benim paraların bir kısmını verdi, hatta kendi görüntüsü ile daha sonra madalya biçti. Ben nümismatik ev "Lanz" uzman değilim ve uzmanlık veya restore bozuk para veya bir nesne yapmak zorunda olduğunda beni ara.
Nasıl iş sürekliliği nedir?
Zaten turistler onların sikke satılacak çalışmak çalışırken öğrenciler ve kopya bir şey var.
Özel teklifler mi?
Onların adını bilmek ve silinemez şekilde koyun çünkü Şimdi, özel bir şey yapmak için önerileri alamadım. Ben sadece benim kopya toplanmış ve bunları ödemek hayranınız var, çünkü sahte yapmak için hiçbir anlamı yoktur. Şimdi bile sahte ve benim paralar vardır. Sen otoritesini korumak zorunda ve biz birbirimizi eriyebilir.
Bulgaristan'da nümismatiği işler düzenlenecektir ne zaman?
Bulgaristan'da için bir şeyler yapmak istiyorum güç insanlar gelip, ondan bir şey çalmak için değil. Tüm çalmak, ondan yararlanmak için iktidara geldi, ama yüzyıllar önce bir Roma İmparatoru Alexander Severus, dedi "devlet işleri koşmak insanlar arıyoruz için," ve burada evde - tersi.
Genellikle numismatların ve yağmacıları ziyaret musunuz?
İnsanlar sürekli istişareler için geliyor. Bazı insanlar, Numismatlar, hazine avcıları sürekli tavsiye için gelip yine bir uzman değilim.
Bulgaristan'da insanlar artık iyi sahte orada yapıyoruz mı?
Orada Bulgaristan'da şu anda antik sikke yapmak, üç veya dört kişi vardır, ama kalitesi farklıdır ve hemen orijinal farkı biliyor söylüyorlar. Tabii ki izlemek bilmek durumunda.
Sofia, Plovdiv veya başka bir şehir Bulgar müzayede olurdu zaman gün gelecek?
Yasal rejim antika koleksiyonları gibi şeyler yerine düşecek. Ve şimdi Münih Bulgarların içinde para toplayıcıları koleksiyon satmak değil aynı zamanda sikke satın değil sadece. Bulgaristan'da para ile zaten insan var. Hatta Bulgar bir sikke, bu koleksiyon € 20.000 Roma altın aureus aldım demek.

Son düzenleme:

ersan

Admin

merhaba Sarpedon usta bu ivo deyen bu sahte sike basan usta bu basma kalip makikesi.

havali civi kakma makinesinden mi yapik .hic gurdun varmi makineyi .

TILSIMX1

Kullanıcı

arkadasim bu parcaların analizi yapılmadan para verilirmi.