UZAKTAN FARK EDİLMEYEN KAYA MEZARI | Define işaretleri ve anlamları

UZAKTAN FARK EDİLMEYEN KAYA MEZARI

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
değerli arkadaşlarım,bulgular yaklaşmadan seçilemiyor.nedense resmide az almışım. dikkatinizi çekmek istediğim,
kayaların yapısında ,küçükte olsa el işçiliğinin varlığının önemi.küçük bir şey yakaladığınız zaman alanın dikkatle incelenmesine işaret etmek. uzaktan gördüğümüz yan duvardaki oyma oldu.içi karanlık çıktığı için derinliği görünmüyor.dikkatli incelediğimizde üzerindeki oymayı sonrada kanalı tespit ettik. bu kaya yatık bir boy yüksekliğinde ,toprağın altına doğru devamlı.
önde ilk resimdeki kayaları girişin muhafazası için konulduğunu bilelim.

resimler az olduğu için bağışlayın.
üstteki kanal ve yandaki oyma istikametinde 240 giriş derinliği, çok kısa bir yolla odaya geçilen bir kaya mezar odası.

ikizceli

Kullanıcı
ustam şimdi bunun içine bakalım desek sası sası kokuyordur :D:D:D:D:D:D:D
arkadaşlar 2. resim sağa dönük oldu çeviremedim. kusura bakmayı.
sevgili ankaralı kardeşim, çok sağlam kapatılmış. dışarı koku vermiyor hin oğlu hin.açılsa mutlaka dediğin gibidir.

ikizceli

Kullanıcı
ben direk 4. resime odaklandım usta, maaşallah, girişi felan herbişeyi belli. değerli veriyor mu içeriden?
vermiyor desem ,kabul eder inanırmısın? girişte kayanın önünde toprağın altı horasanla sıkı şekilde kapatılmış. açılmazı elbette açılır ama bir yere kadar devam ettikten sonra işin mahiyeti meydana çıkınca kazı durdurulur diye çalışma düşünmüyorum. sağlıcakla selametle.

Üst Alt