Yan Y Mi Nedir Bu. | Define işaretleri ve anlamları

Yan Y Mi Nedir Bu.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Bir uçurum üzerinde yaya olarak dolaşılması zor biyer. Resim çekmenin güç olduğu biyer. Yamaç ve kaygan zemin.
f6cfb55d3d4678b31b7c85e4eb9d4b3b.jpg
81c7be02d76f5b222095ba3739b716cc.jpg
505ea88b3829acdda5468e155175b769.jpg
6e323b66ae3cfe0a112faddf6b790aa1.jpg

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Abi kayanın ön yüzünü göstermem için keramet gösterip uçmam lazım :) işaretin arkası uçurum abi. Ne olduğu ve ne anlama geldiği konusunda yorumunu merak etmiyor değilim abi.

Kervan07

Vip Üye
Abi kayanın ön yüzünü göstermem için keramet gösterip uçmam lazım :) işaretin arkası uçurum abi. Ne olduğu ve ne anlama geldiği konusunda yorumunu merak etmiyor değilim abi.
uçurum olduğu az çok resimde belli oluyor ama yinede köyden çekilmiş resimleri vardır diye tahmin etmiştim. sen uçma bize lazımsın..hakim bölgede ve anakayada olan işaretler olduğu yeri verir.mezar olduğu açık ve net ama ön tarafı uçurumsa çalışmak zor!

MAVRAN

Vip Üye
Kayanın üzerinden boşluk ve değerli kontrolü yapmanızı istiyorum. İkinci resimde kayanın ucunda bir suliet var gibi tam seçemedim.
Yer hakkinda biraz bilgi bu kaya üzerinden aşağıya baktığınızda ayaklarınızı bastığınız yerde bir işaret olmalı onu bulmaya çalışın. Karsidan gelen bir yol ve kayanın üzerinden veya yakınından geçiyor mu.

wolf_52

Kullanıcı
kervan 07 ustama katılmakla beraber, diyer farklı nokdaya dikkat çekmek istyorum,küçük bir insan ayakda durulacak ufak balkon gibi bir çıkıntı sı varmı?? bu uçurumda, ve uçrumun üstünde yaşlı bir ağaç varmı, aynı istikametde olur bu balkonla üsten aşağıya,parelel olur varsa böyle bir yer o uçrumda, müjdenin müjdesini isterim...:rolleyes:(kahkaha)(keyif)

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam sendemi şimdi başka bi üye olsa neyse böyle yorum istemek nasıl olaki burda kendimiz resimlemeyi doğru yapalımki üyelere örnek bi çalışma olsun ama bu resimlemeyi senin yapmadığın anlaşılıyor açıkcası ne dersin orda bi d şeklinde oyma varki y den daha önemlidir oda derki altta mağra oda mahzen mmezar giriş der biz olabilecek yeri göremiyoruz çünkü bize göstermemişsin yada bize göstermemişler:(

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
ustam sendemi şimdi başka bi üye olsa neyse böyle yorum istemek nasıl olaki burda kendimiz resimlemeyi doğru yapalımki üyelere örnek bi çalışma olsun ama bu resimlemeyi senin yapmadığın anlaşılıyor açıkcası ne dersin orda bi d şeklinde oyma varki y den daha önemlidir oda derki altta mağra oda mahzen mmezar giriş der biz olabilecek yeri göremiyoruz çünkü bize göstermemişsin yada bize göstermemişler:(
Lutfen uyelere kizmayin :) bu resimler cok zor şartlarda cekildi gercekten. Bu arada tebrik ederim ustam. Bu kayanin arka yanı, yani kuzey doğusunda açılmış oda mezarlar var.
Benim resimlemeye çalıştığım yerler sarp kayalık, bir adım arkamız uçurum. Önümüz zaten uçurum. Bu resimleri çektiğim yerden bir giris olmalı ama yok. Kaya içindeki girisler arka yüzdeki kaya mezar ve odalara gidiyor olmalı.

Mesela şu resmin en sirvesinde idik, sağ ust tarafta, bu kayanin arka yuzude aynı, geriden geriden resim cekmek mumkun degil. Ve ağaçlar kapatmış.
274db332761bdf246a9557c657fd06b3.jpg

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt