Yan Yana 3 Delik Yılan Ve Haç Resimlerinin Anlamı Nedir? | Define işaretleri ve anlamları

Yan Yana 3 Delik Yılan Ve Haç Resimlerinin Anlamı Nedir?

byroom

Kullanıcı
Bulduğumuz işareti yorumlayamadık konu hakkında üstatlarımızın fikirleri bizim için yol gösterici olacağı inancındayım.Allaha emanet olmanız dileğiyle

ECE07

Kullanıcı

İşaretli taşın yeri orası değil, yukarılardan gelmiş olmalı. Bu sebeple yeni işaretler bulmalısınız fikrindeyim. Kolay gelsin.

İRON

Kullanıcı
o bahsettiğiniz işaretlerden ziyade şayet foto yanıltması değil ise.bir at nalı birde kabartmalı hayvan kafası görüyorum.ama 07 kardeşimizin dediğinede katılıyorum.taş başka yerlerden yuvarlanıp gelmiş...vwe muhtemelende yukardaki derenin ust kısımlarından kopmuş gelmiş yada bilerek yuvarlanmış altına bakmak için.
kolay gelsin

ECE07

Kullanıcı
o bahsettiğiniz işaretlerden ziyade şayet foto yanıltması değil ise.bir at nalı birde kabartmalı hayvan kafası görüyorum.ama 07 kardeşimizin dediğinede katılıyorum.taş başka yerlerden yuvarlanıp gelmiş...vwe muhtemelende yukardaki derenin ust kısımlarından kopmuş gelmiş yada bilerek yuvarlanmış altına bakmak için.
kolay gelsin
Aynı fikirdeyim ustam ama kayanın durumundan dolayı belirtmeye gerek görmemiştim.

DRAGON-34

Kullanıcı
ece 07 sanırım çok iyi yakalamış dediği yerleri araştır

byroom

Kullanıcı
peki bu işaretlerden ne çıkarıyorsunuz haç yılan 3 delik ve bu bölgede geniş araştırma yaptığımızda o tür bir taşa hiç rastlamadık yani başka bi yerden kopmuş desek taş rahat 2 ton gelir kopacak gibi degil artı kafamızı karıştıran yılan hayvan figür gözleri at nalı hacın bir kolu hepsi aşağıya bakıyor buna ne derseniz?

Son düzenleme:

ECE07

Kullanıcı

Arkadaşım kayanın işaretlediğim yeri tıraşlanmış, işaretlerde üzerindedir. İşaret gömünün başlangıç safhasını oluşturduğuna göre mümkün olduğunca doğal afetlere dayanabilecek, yerini değiştirmeyecek türde sabit kayalara yapılır. Bu kaya işaret yapımına uygun ama durduğu yer ne kadar ağır olursa olsun uygun değil.

İşaret konusuna gelirsek; İRON ustanın da belirttiğine göre resim yanıltması değilse, At nalı işareti var, ikinci işaret olarak oyma şeklinde yapılan ikinci bir işaret at ayağı işaretini bulmalısınız. Üstteki işaret ise bir figür yapılmış, kaya işlem görmüş ama ne figürü olduğuna karar veremedim. Kolay gelsin.

osi

Kullanıcı
sabıt olmayan taşa ve kayalara yorum yapmak ne derece dogru olur tartısılır konuyu açan kışının yorum yapan ustaların goruşunden sonra konuyu netlestır mesı gerekır yenı resımlerle ve cevre bılgısıyle...

Üst Alt