Yatan Adam Suretli Dağ... | Define işaretleri ve anlamları

Yatan Adam Suretli Dağ...

wolf_52

Kullanıcı
ustalarıma öncelikle sellam ederim..evimin balkonundan bakdığım zamman porfilden gözükdüğü şekil bu ve aynı anda ünye kallesi ve kızılkaya( kızıl kaya içnde hirstiyanlığa ayit ilk gizli kilselerin olduğu bir yer dir) ikizceli ustam buraları iyi billir..
bu da yatan admın zirve nokdası....
hedef nokdam burası... hikayesinle paylaşıyorum sizlerle keyifli forumlar...arkdaşlar yazları fındık zamnı boş zamnlarımı balkonda oturmasını severim gözün albildiğincee yeşil muhteşem kardenizz cennetin yer yüzne yansımış halidir benim için karadenizz neyse konuya girim bundan tam 6 sene evel daha bu işlerde 3 senilk falan dım sınra farklı bakmayı öğrenyorya insna bri zamn sonraa etrafındaki kayalara ve yapılara tam evmin karşısında aşağı yukarı 3 km uzağı da bri dağ var çok acyipti ilk önce bri şeye benzetemedim ilk fark etdiğim 8 sene eveldii 2 sene bekledim yolunu bulamadım ve tabi bride gitmeme sabebim vardı sebep şuydu 80 lerin sonra bri yangın çıkyor burdaa dağ yanıyor he şunda atlamayım kölülerin arda inek yavruları kaybolurr köpek gider geri gelmezz vs bunlarda duyduk ama bri sebep bulmadılar kurt kapmışdır yada domuzz saldırmışdır falan diye yorum olmuşdu neysee osenlerde burda ben yaşmıyorudum ama büyüklerim ve köyün hepsi der bu yangında büyük bir yılan ölsü bulunduğunu yarısı yanmış kaçamamış yangından ve askeriye bunu bir man kamuyana yükleyip götürmüşlerr yani devasal bişe demlerii bir insanı yutbilcek kadr büyk 10 yaşındaki bri çocuk belinin kalınlığı v armış gitmeme sebebim buydu hemde tek olmazlarmış eşide vardırr demişlerdii.. yılandan korkamama bu yılan değil resmen canvar varsa böyle bişe neyse gel zamn git zamn daynamadım daha ben buraya çıkcam dedimm ne olrsa olsun keşif amaçlı 2 sene bekledim keşif için yolu yok çizdiğin kırkideki gibi ok yönde tırmanmaya başladım 40 dercee yer yer 50 derce açıylaa tormanıyordum yok yok çam oramanı devlet dikmiş zamnındaa her yer çalı diken suymu erzağımı emnetimialdım yanmada yeğenimi aldım 2 gözü kara başladık yol olrak domuzz yolu bulduk ordan sardıkk zirveyee 1 sat sonraa zirvede soluğu aldık menzara eşsizz güzell hava az daha güneşli olsaa samsunu görece birmm ordudan o denlii yanii samsun 87 km bana denizz çarşaf çekilmiş zemine benziyorduu o denli hakim yanii 1 işretlediğim yer geldiğim de bakdım bri kaç çalı çırpı kesilmiş dedim benden önce brisi daha gelmiş olmalı dedimm etrafıma bakındım kaya vs yok yığma yok yok oğlu yok sadece tuhaf çalı lar varr çalıyı tutumu kaldıryorumm5 mertre boyuncaa o dala bağlı olan tüm çalılar kalkıyorduu kökü 5 mt reötede çıkyorduu süs bahçe kenrındakii çay ağaçlarına benziyorduu neysee tam ortasında 50 cm yer kazılmışdı bakdım inceledim kendi kendime yok olmaz dedimm uçrum kenrınaa doğru yöneldim 1 ağaç vardı kolum kalınlığı ne ağacı olduğnu bilmyorum dikat etmedim burlarda bişe olması gerek dedimm emaree ayağımlaa toprağı sağa solaa eşlerkenn bri der taşıı yer çaklı şekilde buldum onun yanı derken temzledim yerin 5 cm altında çıkdı bu taşlar çerçeve yapmış halde azımızdaki dişleri gibi sık çaklıydıı heycan landımm 30cm ye 150 cm gibii hemen üstünü kapatdımm bu burda yanlızz olmaz dedimm büyk mezarı olması gerek dedimm başladım uçrum kenrına doğru yürmeyee domzun yatdığı alandan geçdik alahdan orda yokdularr epey gitdikk her yerim kan revan çizikden dolayıı kasık kısmana geldim yatan admın uçruım dan dışarıı doğruu uzatmışlarr 15mt boyuu işde buu dedimm geri kalan detaqyları kırokilerde paylaşdımm.. oraya gidip gelmem tam 7 saat sürdüü hiç durmadan yüremem

wolf_52

Kullanıcı
Üstadım çizimler güzel lakin foto gelince bizde fotolardaki nasibimizi ve bilgimizi alırız inşaallah hayırlısı olsun eline yüreğine sağlık

Hikayeniz güzel lakin resim olmadıgından net bir şey diyemeyiz.
yayla tarzı yerlerde her şey olabilir. mezarlar bilinir zaten.
resimleri görelim ondan sonra başlayalım hep beraber.
ustalarım teşk ederim. elbetde fotoraf ,ekleyceğim lakin şuan gitmek imkansız bir yer çok hakim bir yer ... konuyu soru cvp şeklinde işlye bilriz diye düşnyorumm... aklınza tklan bri şey varsa ben cvp larım aklımda kaldığı kadar... ikizcelii ustam corafyaya hakim bakalım o n ediyeckk..... burası bililnmeyen bir yerr ızsızzz....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşim,emin ol bilmiyorum. o bölgeye hiç gitme şansım olmadı.
çizimlerin ve anlatımın,bölgenin önemini elbette çok iyi olarak vermiş. o karmaşık ortamda göremediğin gizemler de mutlaka vardır. ulaşımı kolay olsa ,nasip olursa gezilmeye değer görünüyor.
emeğine sağlık.

wolf_52

Kullanıcı
çizimlerin ve anlatımın,bölgenin önemini elbette çok iyi olarak vermiş. o karmaşık ortamda göremediğin gizemler de mutlaka vardır. ulaşımı kolay olsa ,nasip olursa gezilmeye değer görünüyor.
emeğine sağlık.
sayın abim yer kendi köyüm bakir bir alan... el deymemiş.. bu yatan admın ayakları yok sadece sağ kolu varr... başka bri nokdadan bakına bir şeye benzemiyorr...... ben ünye civarını bilirsin sanmışdım abim burası ünyeye 7 km.... sen gelde abii pick nik yapacak sağlam yer varr...

wolf_52

Kullanıcı
emeğine sağlık.
sayın abim ve hemşerim bir yolu varmışş orman yolu senii ordan götrücem.... yangın yolunu öğrendim.... şimdi daha basit.... bahrı bekliyorumm... sendi de beklyorumm abiii ızgara yapmaya buraya giderizz samsun çarşanbaya kadar seyrederizz artık bulut olmazsa şayett......

Üst Alt