Yavuz Sultan Selim'in Muhteşem Feraseti... | Define işaretleri ve anlamları

Yavuz Sultan Selim'in Muhteşem Feraseti...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Yavuz Sultan Selim'in muhteşem feraseti...

HRiSTiYAN VE YAHUDiYLE NEDEN DOST OLUNMAZ ?

Yavuz Sultan Selim’e bir hristiyanın biri sekiz sene hizmet etmiş,
o kadar güzel hizmet etmiş ki ancak o kadar olur
Yavuz bir gün çağırmış demiş ki …
Bak seni azad edeceğim, sana parada vereceğim ,padişah sözüde veriyorum;
Bana doğruyu söğle,en ufak bir zarar görmeyeceksin.
Buyur sor Padişahım diyor
Yavuz: Benim Peygamberim (S.A.V) buyuruyor ki
”bir yahudi ve bir hiristiyan size hizmet ederse fırsat buldukları an,
size hiyanet ederler”
sende hiç bir hainlik görmedim,
ama yaptığın bir ihanet varsa ben bileyim de efendimiz (S.A.V) in mucizesini gözümle göreyim.
Söz veriyorum zarar görmeyeceksin.
Padişahım diyor sekiz senedir sana getirdiğim abdest suyuna işemeden getirmedim.
Yavuz’da diyor ki,
Allah’a yemin olsun ki senin getirdiğin abdest suyuyla abdest almadım diyor.
Hadi serbestsin diyor…..Git….!

Mirkut

Vip Üye
ALLAH azze ve celle butun muslumanlari ferasetli kilsin islam uzerinde oynana butun oyunlari gorenlerden eylesin. Sirf kavimleri yuzunde muslumanlarin icine serpilen fitne tohumlarini fitnecilerin uzerine musallah etsin. Bizleri koru korune her soylenilenden muhafaza etsin ve her soylenilnide soylemekten bizleri korusun. Umarimki ve gonulden dilegim bizleri tek sancak altinda birlestirsin bu dunyadada ahirtdede. Bizleri munafiklara,musriklere, yahudi ve hiristiyanlara karsi muzaffer eylesin.

MAVRAN

Vip Üye
ALLAH Razı olsun Dostum YAVUZ SULTAN SELİM Çok müthiş bir PADİŞAH Büyük bir alim feraset sahibiydi. Yavuz Hakkında küçüklüğümde Bir makale okumuştum Yavuz Sultan Selim Mısır seferinde sina çölünden geçerken atından iner, bütün askerler merak içinde vezire sorar Padişahımız ne yapmak ister bizimi sınamaktadır. Vezir Padişaha yanaşır ve sorar Efendim bu ne iştir neden çölde attan indiniz erat tedirgindir merak eder. Verilen cevap PEYGAMBER EFENDİMİZ ÖNÜMDE YÜRÜRKEN BEN NASIL AT ÜSTÜNDE GİDERİM. Şimdi bu yazınızı okuyunca biraz daha anladım bu makamın nasıl elde edildiğini. ALLAH Onlardan ve onları yetiştirenlerden ve onların tebaasından razı ve hoşnut olsun. Makamlarını ali ve Cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin.
Mirkut Kardeşim dua ve temennilerine aynen katılıyorum AMİN.

Üst Alt