Yazın Kaybolan Altınları Kışın Dedektörle Topluyor | Define işaretleri ve anlamları

Yazın Kaybolan Altınları Kışın Dedektörle Topluyor

esrarengiz2828

Kullanıcı
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde turizm sezonunda sahilde güneşlenen ve denizde yüzen tatilcilerin kaybettiği ve gümüş takılar, kışın amatör avcıları tarafından kıyı boyunca dedektörlerle aranıyor.

sahilleri, her yaz yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlıyor. Yazın plajlarda kaybedilen ve bulunamayan ve gümüş gibi değerli takıları bulmak için kış döneminde altın arayanlar 500 ile 3 bin lira arasında değişen dedektör cihazları satın alıyor. Yazın cip safari yaparak geçimini sağlayan amatör defineci Celal Alkış, "Yazın denizde kaybolan takılar kışın dalgayla birlikte sahile vuruyor ve kuma karışıyor. Kış döneminde boş kalmamak için kaybolan değerli takıları bulmak umuduyla dedektörle sahillerde yapıyorum. Her gün kayıp takı bulamıyorum. Ancak bazı arkadaşlarımızın kış boyunca 10 bin liralık takı bulduğu da oluyor" dedi.

Müze Müdürlüğü yetkilileri ise aramaların arkeolojik sit alanında yapılması durumunda, arama yapanlar hakkında aramaktan işlem yapılacağı uyarısında bulundu. Sahillerde dedektörle arama yapanlar ise önceden veya karakollarına başvurarak, kaybolmuş takılara ilişkin arama yapacaklarına yönelik bilgi veriyor.burayı dedektör kullanan arkadaşların iyi okuması gerek ve anlaması

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ne yapalım dersin Esrarengiz kardeşim, Kervan ustayamı taşınsak :D dedektöre para vermeyede gerek yok. sende var nasıl olsa. ben uzaktan , sen yakından . sahil kaçacak yer arasın.:D

blutx

Kullanıcı
Benim duyumlarıma görede sahilde makina ile aramadan önce o bölgenin kolluk kuvettine bildirmek icap ediliyormus diye duydum! metal dedektörleri ile ilgili arazi veya sahil v.s aramalarda kanunda açıklık var ,arama esnasında herhangi biyerde kolluk kuvetlerine denk geldiginiz zaman baş ağrıyobiliyor görüyoruz bunları....

esrarengiz2828

Kullanıcı
Ustam eğer izin alındığında böyle sıkıntılar yasanmiyorsa bence akdeniz tarafından günlük çok güzel cep doldurulur benim dusuncem yasak değilse eger

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blutx

Kullanıcı
Arama yapacağın sahiline bakan o bölgenin kollugunun başındaki amirde bitiyor iş ustam! biliyorsun dedektörlere iyi bakılmıyor ve herhengi bi yasa yada kanun yok polis jandarma gördümü insiyatifine kalıyor memurun istediğini yapabiliyor sana silah muhamelesi yapıyor başıma geldi çünkü dedektör kullanıcısı olarak..

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bi bascavusa sordum
Arazide elimde dedektör tarama yapıyorum sende devriyedesin beni gördün neyaparsin?
"Alırım" dedi
Niye dedim kanunda arazide dedektörle arama yapmak suç diye bir şey yokki dedim. Kazı yapmiyorum araştırma yapiyorum. Izinli kazı yapacam, onun için de yer tespiti yapacam bunun içinde cihaz desteğine ihtiyaç var. Tespitden sonrada yasal prosedür başlatacam.
Yoksa neye göre kazı yapabilirimki.
Durdu düşündü
"Mevzuata bakmam gerek" dedi[emoji23]
Yani bu konuda kafalar karışık

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt