YEŞİLDAĞ daki iki ÖKÜZ | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

YEŞİLDAĞ daki iki ÖKÜZ

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşalar,
Yapay göl kenarında yatan iki öküz konusunda resimler çektim ve Çok inceledim, Sonuçta artık konu açmak istedim , Aldığım bazı bilgileri sizlerle paylaşmak isdiyorum,,
=======================
Bilgi 1 : Yapay göl ün etrafında 2 adet öküz olacak Doğaya uyarlanmış ,iyi incelemezsen bilemezsin. Bu oküzun 500 metre tahmini etrafinda 1 tek öküz daha olacak, bu öküzler Koç büyüklüğünde olabilir yani büyük degil.Bu tek oküz kendi SIRTINI yalıyor gibi olmalı.
Yapay gölün yanında kaldırım olacak.Öküzler göl ile kaldırım arasında olabilir. Öküzlerin oldugu yerde kuzey güney uzantılı 9 adım uzunlukda Kuru duvar olmalı.
Köprüye giden yolda ki,burası öküzlerin 300 adım dogusu kayayı iyi incele burası çok dar olmalı Öküz arabası zor sığacak kadar dar bir yer olmalı. ÇOK onemli bir nokda burasi ,Taşın birisi oraya taşınmış taşdır, yerli degil,,
=========================
Bilgi 2
Taş ocağının yakınlarında bulunan dikili taşın güneyine 3 adım mesafede bir mikdar
gömülmüştür.
Uzaktan bakıldığında sırtını yalayan bir öküze benzeyen taş bu taştan
kuzeye doğru 7 adım
ilerdeki taşın altına emanetlerimiz gömülmüştür
yatan iki öküze benzeyen iki mezar taşının altında bir miktar emanetimiz
vardır.
Paraların bazıları bacakta hayvanın but kısmındadır.
Ayrıca Öküzlerin arkasındaki tepenin arkasından bir beyaz taş dikilmişdir, O taşta POSTA güvercinini görürsünüz,

Bilgi - 3 ,,
Aynı yörede sırtını yalayan öküze benzeyen bir taş kuzeyine 7 adımda bir miktar para vardır. Kalan par yatan iki öküz gibi taşın altına ve yakınındaki mezara konulmuştur.mezarda kılıçlar mücevherat ve külçelerde vardır.yörenin doğruluğu ve diğer yerlerin haritası öküze benzeyen kayanın bacaklarındadır.

Not :
Bu bilgileri değişik kaynaklardan aldım,

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Ustam hatırımda kalan belgede sırt sırta yatan öküzler diye geçiyordu birinin boynunda haç diğerinin boynunda çan resmi olacaktı ve iki öküzün arası önemli deniliyordu...
@Lacivert24 selam Usdam , herhalde O öküzler Sarı meşelikde olandır,
Döş döşe olan Yörük yaylasında olan ki bunları dozerle kamyona koyup götürmüşler,
Su anda Yeşil dağda olanda Arası 9 adım olan öküzler, Bu yazının 1.nolu başlıktaki bilgiyi bana veren koç yiğit öküz olduğunu kimse bilemez eğer bilselerdi şimdiye kadar çoktan bu iş biterdi derdi, Önce yolu ,Sonra yapay gölü, ve sonrada öküzü göreceksin derdi, vede öyle oldu, Farkındaysanız belge halindeki yazıları biraz daha kırptım, ALLAHA emanet olun,

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Yeşil dağdaki iki öküz, Bu taş yıgıntısıyla kapatılmıştı üstünü açdım, bu görüntü var.

Ekli dosyalar

• 20230226_130747.jpg
    20230226_130747.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
  • 20230226_130651.jpg
    20230226_130651.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 13

siname211

Kullanıcı
Bende gece elimde olan farklı farklı belgelere baktım kayalığın dibi diyordu merdivenlerden bahsediyordu 3 genden bahsediyordu 🤯 beynim yandı Buradaki ustalar daha çok üst düzey bilgili diye hepsini yırtım .Piyasaya sürülen uydurma belgelerdi sanırım elimdekiler burada daha net bilgiler anlatıyorsunuz .Bir kez daha teşekkür ederim Hepinize

balkaya34

Kullanıcı
Bende gece elimde olan farklı farklı belgelere baktım kayalığın dibi diyordu merdivenlerden bahsediyordu 3 genden bahsediyordu 🤯 beynim yandı Buradaki ustalar daha çok üst düzey bilgili diye hepsini yırtım .Piyasaya sürülen uydurma belgelerdi sanırım elimdekiler burada daha net bilgiler anlatıyorsunuz .Bir kez daha teşekkür ederim Hepinize
Ben elime geçen bilgi belgeleri internetten filan ne bulursam okurum ve bunları kopyalayıp arşiv yaparım, Sonra okuduğum bu bilgilerden yola çıkıp bahsi geçen yerleri bulurum ve resimlerim ,Sonra bunu Sitelere resimleri ve okuduğum belgeleri de birlikde yazarım ve konu acarım , Benim avantajım Söz konusu alanın içindeyim, Öyle olmasa bunları bulmanız mümkün değil, Yer tesbit ederim Arabama binerim direk olarak noktaya giderim, Bu bana kolay ,Böyle olmasa bulunması imkansız Ve hatta bunu araştırmaya yaptığınız masrafın altında kalkamayız,