Yılan nereye bakıyor | Define işaretleri ve anlamları

Yılan nereye bakıyor

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Arkadaşlar konu Roni ustamıza aittir. Sormak istediklerinizi Roni ustamıza sorabilirsiniz.

20 metrelik mesafede kepleme var. İlk onu görerek yanaştım devamında yılan geldi. Kaplumbağa sırtı kabuğu gibi ama değil. Ayrıca yılanın sağ ve sol tarafında iki gözü oyma murç halide. Yılana bakar taraf sol gözü gözden yön gösterip dibi ile karşısını göstermekte. Aşağıdaki görsel 20 adıma yakın tam 17 adım sağında kalıyor

Yılanın baktığı yön 15 metrede 30 metre yükseklikte bir dere var.

9F9400F1-EFBC-4391-824F-596835DB8D96.jpeg0CF9E66F-B420-451C-9B60-0BB82E91BDC3.jpeg8A93E823-A930-46F8-A0C5-51022CCF08C0.jpeg734FD405-E4B5-4854-A2BC-DA9B041E16F7.jpegDCB0C142-E12F-4E53-8818-BE5909BD45DC.jpeg

Son düzenleme:

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Roni hocam bu dereye ust kisimlardan dogu bati yonlu ciliz bi dere varmidir akiyorda olabilir kuruda

TRUVA

Admin
usta senin bu yılana ait 3 noktanız var. Sarı işaret ettiğim kuyruk yanında en kolayı ve sote olan yer . Kafanın baktığı yönde 150m mesafede ikincisi, mavi ok yönünde 20m gibi mesafede üçüncüsü tahminim . Söylediğim noktaları test edersin .

20221215_210743.jpg20221215_210824.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Roni hocam hazir @Kader25 hocamda gelmisken o da kuyruğu istikametinde 7 9 adimda bosluk baksin malum tam anteran bolgesi o bu iste uzman prof

Kader25

Admin
@Roni hocam hazir @Kader25 hocamda gelmisken o da kuyruğu istikametinde 7 9 adimda bosluk baksin malum tam anteran bolgesi o bu iste uzman prof
Abi bizim cubuklar tarlaya yakin alanlarda iş gorur. Bu kayalarin ustunde ne durabiliriz nede cubukla yuruyebiliriz. 20 sene once olsaydi belki. Amma 20 sene onceki tecrube ile de burayi gorunce yilani falan gormez anlamaz kafasina basip gecip giderdik. :))

Sunu rahatlikla soyleyebilirim:
Gomulerde bir sistem var.
Ayni kilise plani, cami plani gibi.
Her ne kadar projelerde degisiklik olsada ana hususlar hic degismiyor.

Bu kayalarin boyle kullanilmasi muazzam birsey insan sasiriyor ve hayretini gizliyemiyor. Bir anit mezar gormustum, ana kiza ait. Bir noktadan baktiginda o koca kaya kutlesinde kizini kucaklamis anayi goruyorsun. Yarim saate yakin o kayayi seyretmistim. 2 -3 ay once de 15 metre boyunda bir portreyi gordum, insanin havsalasi duruyor. Bakayim galeride duruyorsa yukleyeyimde sizde hayret edin. En az 15 metre. Way vicdansizlar nasil yapmislar asansor yok iskele yok bugunku manada.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Abi bizim cubuklar tarlaya yakin alanlarda iş gorur. Bu kayalarin ustunde ne durabiliriz nede cubukla yuruyebiliriz. 20 sene once olsaydi belki. Amma 20 sene onceki tecrube ile de burayi gorunce yilani falan gormez anlamaz kafasina basip gecip giderdik. :))

Bu kayalarin boyle kullanilmasi muazzam birsey insan sasiriyor ve hayretini gizliyemiyor. Bir anit mezar gormustum, ana kiza ait. Bir noktadan baktiginda o koca kaya kutlesinde kizini kucaklamis anayi goruyorsun. Yarim saate yakin o kayayi seyretmistim. 2 -3 ay once de 15 metre boyunda bir portreyi gordum, insanin havsalasi duruyor. Bakayim galeride duruyorsa yukleyeyimde sizde hayret edin. En az 15 metre. Way vicdansizlar nasil yapmislar asansor yok iskele yok bugunku manada.
Hocam aslinda nasil yaptiklarini sizde biliyorsunuz bizde ama bu pagan iste paletli laxim diyirdunuz ya unutmadim sozlerinizi kupeler çoğalıyor

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni hocam bu dereye ust kisimlardan dogu bati yonlu ciliz bi dere varmidir akiyorda olabilir kuruda
Tek dere gördüğün zalım deredir 🙂🙂

Ustam aslında %45 eğimli bir tarlanın kenarı bu. Tarla anayol ile derenin tam arasında kalıyor. Güzel günde resimledim hemen gelip bakacam diye ama geldiğim de sisten kör olduk resmen. Aşağılar tertemiz ama buralar sisli. 😕

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör

Ustam aslında %45 eğimli bir tarlanın kenarı bu. Tarla anayol ile derenin tam arasında kalıyor. Güzel günde resimledim hemen gelip bakacam diye ama geldiğim de sisten kör olduk resmen. Aşağılar tertemiz ama buralar sisli. 😕
Hocam dere her zaman su akiyormu yoksa mevsilsel azalma varmi debisinde
Birde şu selaleyi gorsel gittiginizde bir bakin yilandan asagi kisimlarda yilanin ordan gozukmez

Kader25

Admin

O zemen tam cubukcu egitim alani.
Hele birde sarikiz varsa altinvuruşa vesile olabilir.

Detayli hava durumuna bakmadan cikmamayi ben öğrendim artik.
Ruzgar 15km/saat ve uzerindeyse bana cubuk haram oluyor. 5km/saat bizim idealimiz.

Gun olur,
Bir arkadas gelir
Kaya Falcilari sizi der.
Cubuk yalan dolan der.
Hani yilan der :)))

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Hocam dere her zaman su akiyormu yoksa mevsilsel azalma varmi debisinde
Birde şu selaleyi gorsel gittiginizde bir bakin yilandan asagi kisimlarda yilanin ordan gozukmez
Yılan çözümde hassasiyet ve uzun oturup düşünme isteyen ince dokuyan bir yerdir. Ben çözümünü zaten biliyorum sadece güzel ustalarımla keyifli şekilde çözmek istiyorum. Dere yılda sadece 130 gün değişim gösteriyor bu 130’un son 40 günü tam kurudur. Hepsi birer anlam be şifreleme mantığıdır hesaptır cevaptır. İşareti donelerle birleştirdiğimizde olan ortaya çıkıyor zaten bu yüzden ben kolay kolay kayadaki yosunları temizlemem işaretin işlem zamanı o mevsimde ayda veya zaman diliminde değilse. Beni alı koyan tek şey bayırdan akan doyurmuş su ve yağış ile sis. Hadi sisi geçtim dicem geçemezsin çünkü görüş mesafesi işlem gününde akşama kadar 1,5 metreyi geçmedi. Noktaların mesafelerin tespiti için sis engeldir. Buraya üç noktadan geldim. Tavuk civciv, yumurta kaya, kasalı kaya ve burası 🙂
Ustalar benim yapımı az çok bildiklerinden onlarla keyifli olacağını düşündüm. Güle oynaya hem konu açıklamak hem sohbet etmek için. 🙂👍