Yılanlı Küp Çıktı Yorumlarınız | Define işaretleri ve anlamları

Yılanlı Küp Çıktı Yorumlarınız

vansa65

Kullanıcı
usdalar slm dün bir yerde çalışmaya giderken görüp rica ettiler burda kapalı bir odaolacak dediler bakarmısın dedıler,ok dedık alan taramayla baktık.Yeri kazmıslar çok güzel bir küp çıkmış..küp her yeri bence işaret fakat ben çokda cözemedim.
küp tek kulp lu arkadaki kulp yerinde kurşun dokulmuş 10 kuruş kadar. üstünde yılan var. resim de gördügünüz gibi yorum yaparsanız sevinirim..
(düzenleme: mc_307)
Başlık açıklayıcı hale getirildi, resimler bir sonraki mesajlarda

Moderatör tarafında düzenlendi:

vansa65

Kullanıcı
(İlk resim tarihi eser yayınına girebilir. Kaldırmak mecburiyetindeyiz. Düzenleme: mc_307)

Moderatör tarafında düzenlendi:

wolf_52

Kullanıcı
çıkalı çok olmuş yada yıkamışlar bunu, toprakdan tek parça çıkmaz bu, kırlır.neyse konuya dönecek olursak durş şekli önemlidi bunun. zeminde nasıl duryorduu??

wolf_52

Kullanıcı
Dün cıkdı çamurkuydu işaretler için temizlendi.yerini ben tespit etim duruş bu şekil aşagıdaki diger resime bakıyor magara girisi gibi olan.
ozaman tamam. şu ufak delik nerye bakıyordu... oda bu yapıya bakıyordu üsütndeki tuzak taşını almalısın tam onun altı mezar..:)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
diyelim işaret amaçlı yapıldı bölgede basamaklı yerler olmalı 7 basamaklı yılan dereyi yolu çakıl yığmayı yada tümülüsü demiş klise nerede kuyu nerede eski mezarlık nerede bunun alıcısıda oluyor

Üst Alt