Yıllar Sonra Tekrar Tekrar Bakalım | Define işaretleri ve anlamları

Yıllar Sonra Tekrar Tekrar Bakalım

yoksul

Kullanıcı
Ustalarım benim define hastalığına yakalanmama neden olan işaretler ,buraya çok uğraştım bana da 800 km mesafede olduğu için çok sık gidemesem de inanın babamın arazilerinden daha fazla hakim olduğum bir arazi ,fakat burada ciddi bir yer de bulamadım ,bu işaretin olduğu alanda en az 15 adet sağlam veya kırılmış işaretlere rasladım bu işaretlerin fotoları da malesef zaman içinde kayboldu silindi ,bu harita mahayetindeki işeretleri bir de bugün değerlendirelim dedim ,işaretleri tek tek çözmeye çalışırsak sanırım daha verimli olacaktırD9qnqO.jpg

yoksul

Kullanıcı
yok ustam malesef bu fotoyu da önceden ölçüleri belli olsun diye kopyalamıştım tesadüf kalmış .bu çizgiler işaretin üzerine çizildi hemen hemen bire bir kendisidir

yoksul

Kullanıcı
13x13 eşkenar üçgen içinde +işreti bunun manası nedir.bir de üst taraftaki lamda ve ortada D gibi bir işaret var bilen bildiği kadar söylerse sevinirim.Değerli ustalarım bu işret kesinlikle bir para gömüsü ve yakın tarih..bu gömüyü rum eşkiyalar yapmış mezarla gömü şeklinden başka hiç bir alakası yoktur

gıral

Vip Üye
13x13 eşkenar üçgen içinde +işreti bunun manası nedir.bir de üst taraftaki lamda ve ortada D gibi bir işaret var bilen bildiği kadar söylerse sevinirim.Değerli ustalarım bu işret kesinlikle bir para gömüsü ve yakın tarih..bu gömüyü rum eşkiyalar yapmış mezarla gömü şeklinden başka hiç bir alakası yoktur
Usta üçgen mahsen D mağara eğerki eşkiyagömüsü ise işinbirazzor tünel ve dereden biyol ara şellaleleri çokdikkatli yokla

yoksul

Kullanıcı
gıral ustam buraya yakın kuru dere var sulu dere 800 m aşağısında ve orada şelale yok .buradaki bütün işaretler bu bölgede dere tarafında bir tane bile işarete raslamadım buraya yakın göze su ve kuru dere var

yoksul

Kullanıcı
bütün işretler bu iki nokta arasında bulundu mesafesi yaklaşık 100 m gibi ayrıca bu kırılmış işaret parçası da yine orada bulundu bir de işaretin olduğu yerden 30 m mesafelerde patika taşında T işaretine benzer bir işret de mevcutsamsu.jpg

gıral

Vip Üye
Kuruderede işarete yakın üçgen biyervarmı usta dreiçinde üçbeş metrekare bialan
İşaret hangi yönebakıyor kurudereile arası nekadar
Sugözesi işareti görüyormu usta

yoksul

Kullanıcı
su gözesi işareti görmüyor .İşaretler hep göze tarafa doğru devam ediyor ben göze suyun etrafını hep taradım bir tek yerden birşeyler gördüm emin de olamadım tekrar gidecektim nasip olmadı gördüğüm şey gözenin 10m üstünde yaklaşık 2x2 bir odayı cihazlar gösterdi bu oda içinde köşeler ağırlıklı olarak etrafında değerli metal verdi .bu odaya kuru dere başlangıcından gelen iki adet tünel vardı ve bu tünelin girişinde de değerli metal verisi aldık,diyeceksin ki neden durdunuz devam etmediniz ,sebebi orada bir göze var ve tünellerin başladığı yerde bir küçük göze de varmış ,biz oradaki tünelleri iyi incelemediğimiz için acaba buradaki tünel su yolu mu ,içerde görülen değerli metal kayalara yapışan mineraller mi diye şüpheye düştüm daha sonra gidip tekrardan araştırıp emin olup öyle devam ederiz diye öylece bıraktık yıllar oldu gidemedim.burada birbirine yakın iki gömü var biri tünel tipi odası mahseni olan bir yer biri de mezar tipi bir gömü lakin tam olarak yerini tesbit edemedim,sanırım çök ama çok güvenilir bir alan tarama gibi bir şey gerekiyor çünkü arazi dik ve ormanlık çalı çırpı araştırma işleri hiç kolay olmuyor.

Üst Alt