Yine Isaretlerden Birisi | Define işaretleri ve anlamları

Yine Isaretlerden Birisi

hikmet0102kls

Kullanıcı
Tarihi cok gecmise dayanan köyumden gozume birseyler carpti kaya uzerine kare oyma yapilmis lakin kaya sabit degil rahatca yeri degistirilebiliruploadfromtaptalk1437411905006.jpguploadfromtaptalk1437411981712.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
yakınlarında köklü ana kaya varsa başka yerden gelmiş olabilir. ana kaya olan yerde seyyara işaret yapmazlar.yer kullanıma müsait olurda işaret yapmaya kaya olmaz. o zaman taşıma bir kayaya bulguları yaparlar ve toprağa bir miktar gömerek sabitlerler. bu ihtimali göz önünde bulundurarak ok istikametinde 5-10 m. içinde setli tümsekli dikkat çeken bir yer araştırılmalı. en güzeli ön kısımda bir boşluk tespiti ,kayanın başka yerden kayarak gelip gelmediğinin anlaşılmasını sağlar.orada ise yapı zaten çıkar.

resimde 4 pikselin üzerinde imiş nasıl yükledin hayret ettim. ben ikinin altına indirerek yükleyebildim. sağlıcakla.

hikmet0102kls

Kullanıcı
yakınlarında köklü ana kaya varsa başka yerden gelmiş olabilir. ana kaya olan yerde seyyara işaret yapmazlar.yer kullanıma müsait olurda işaret yapmaya kaya olmaz. o zaman taşıma bir kayaya bulguları yaparlar ve toprağa bir miktar gömerek sabitlerler. bu ihtimali göz önünde bulundurarak ok istikametinde 5-10 m. içinde setli tümsekli dikkat çeken bir yer araştırılmalı. en güzeli ön kısımda bir boşluk tespiti ,kayanın başka yerden kayarak gelip gelmediğinin anlaşılmasını sağlar.orada ise yapı zaten çıkar.

resimde 4 pikselin üzerinde imiş nasıl yükledin hayret ettim. ben ikinin altına indirerek yükleyebildim. sağlıcakla.
Ustam bu tas koylulerin tarlaya gitmek icin kullandigi eski toprak bir yolun hemen kenarinda. Yolun asagisinda 100 metre uzakliklta yasli bir agacin dibinde sabit olmasada buyuk bir kaya var fakat ayni yapiya sahip degiller ustam kayanin resmini yuklemeden once mekani betimleyim ; koyden tarlarara giderken asagi resimdeki kayadan baslayarak 50 metre arayla 3 adet kucuk oymali kaya bulunmakta ilk kayadan sonraki kayada ayak sonraki kayada ustteki kare oyma mevcut kayalar karsilikli tarlalarin ortasindaki yol kenarinda bulunmakta yolun sol kismi alcakta ve sag kismi yuksekte sag kismi toprak kaymasi olmasin diye orme taslarla duvar haline getirilmis yukseklik tahmini 1.5 metre orme duvardan sonra toprakta buyuk kayalar basliyor tahminimce onlarida koyluler yerlestirdi resmi yukluyorum ustam uploadfromtaptalk1437429411296.jpguploadfromtaptalk1437429424446.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt