Yoldaki işaretli ufak kaya!

enver

Kullanıcı

Selamun Aleykum Usta Arkadaşlar!Sıkı ormanın içinde eski bir yolda yürürken yolda bu işaretli taşa rastladım!Lütfen yorumlarınız arkadaşlar!

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Yoldaki işaretli ufak kaya!

s.a
enver kardes rastladiginiz bulgu dogal gibi durmuyor.
benim yorumdan ziyade ustalar neder bilmem.
bu arada tas sabitmi yerlimi?

enver

Kullanıcı

Yorumun için teşekürler usta!taş hiç ellenmemiş bir taştı.taş sabitti.yani oynayabiliyordur ama öyle idi yerde .taşı olduğu gibi buldum.temizledim onu.yolun hemen yanındadır.olduğu yer eski yoldur.yolda zaten hala kaldırımlar vardı taşlar vardı yolda.kaya büyük değildi ufaktı.taş tek parçaydı yani usta.lütfen işaretle ilgili yorumlarınız sayın arkadaşlar!teşekürler!

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

herşey güzel hoş ama şu kaya şu anki halinin 3-4 katı olsa tamam diyecem ama bu kaya çok küçük be üstad. sanki yığma bir duvar gibi orası. yan yana kaya blokları dizik. bu duvarla bir ilgilen. kaya bloklara yakın yerlere de bi bakıver. kontrol et bakalım.

dikkat çeken yakında başka bir emare varmı? mesela az altında tarihi bir çeşme gibi bişey??? tarihi, ağaçlar fln gibi? 3 yaşlı ağaç 3 kaya yada dikkat çekici olan başka bişey. ????

Son düzenleme:

enver

Kullanıcı

Yorumun için teşekürler usta!kaya evet ufak biraz.yanlız diğer kayalar eminim duvar değil orası .dediğim gibi yolda ufak defek kalmış kaya parçaları vardı patika yolu yaniydi.eski yol.3lü yapan yer bilemem usta çünkü burda ormanın tam içinden geçiyorduk.çok sıkı bir orman.3 ağacı burda ayırman hayli zor usta.işaretin ne anlama geldiğini soruyorum arkadaşlar.bir anlamı varmı acaba?şekli belli çünkü.kaya dediğim ise 1 metre uzunluğundadır.birde bu kaya diğer görünen kayalardan ayrıdır.onlarla alakası yoktur.duvar değil yani kardeş.birde çeşme yok olsaydı söylerdi bize yanımızdaki köylü arkadaşımız.Teşekürler!

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ben üçgene benzettiğim için şu yorumu yapıyorum. zor bir gömü! kapalı bir yer oda mağara olasılığı. bunlar aranmalı o zaman(zemin altıda olabilir). taş temiz bir taş olsa dikkatten kaçan başka emareler aranabilir. tatlarlı usta konuya yazarsa sana üçgen ve üçleme konusunda detaylı bilgiler aktarabilir. işaretin doğal olmadığını varsayarsak bunalrı söyleyebilirim. saygılar

Son düzenleme:

enver

Kullanıcı

Teşekürler usta!üçgene beğenzetebilirsiniz ama farkederseniz kenarları oval biraz ve bir kenarı diğer işaretle birleşiyor.en son resimde görünen figür ikinci işaret üçüncü işaretle birleşiyor o da altından.yani en son resimdeki üçüncü işaret ikinci işaretle birleştiğinde altı açıktır.boşluk vardır yani 2ve3 işaretlerin arasında.

Alfa Romeo

Kullanıcı

İlk fotoğrafa göre, sağ ayağının olduğu yön (bize göre sağ taraf) özellikle belirtilmiş, o yönde ilerleyerek ,çok dikkatli araştırma yap..Ayrıca bu taş'ın yeri değişmediyse, kuzey ve doğu yönleri arasında, 100-200 mt.mesafede kilise kalıntıları varmı ? Kayadaki şekiller yakınlarda kilise varlığını ifade eder gibi....

Son düzenleme: