Yunanistan’da Osmanlı Defineleri Umudu | Define işaretleri ve anlamları

Yunanistan’da Osmanlı Defineleri Umudu

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Ekonomik krizin eşiğindeki Yunanistan’da halk umudunu Osmanlı definelerine bağladı. Ülkede son iki yılda 2 bin 440’ın üzerinde arama cihazı satılırken, Atina hükümetinin, aynı zaman diliminde 126 adet hazine arama ruhsatı verdiği belirtildi. Kiato kenti sakinleri ise, 1800 tarihli Osmanlı belgelerine dayandırdıkları bilgilere göre, bölgede Osmanlı İmparatorluğu’na ait 500 milyon dolar değerinde “Define var” söylentisine inanıyor.​

Kader25

Admin
Osmanlılar zırnık koklatmazlar, anca boş boş gezerler o kafa onlarda yok. Eğer o kafa onlarda olsaydı türkiyeyle iyi geçinirlerdi.
👍👍
Yunan halkına yazık oluyor.
Siyasetçilerin gadrine maruz kalıyorlar.
Orada siyaset Türk düşmanlığı üzerine bina edilmiş maalesef.

Mirkut

Vip Üye
👍👍
Yunan halkına yazık oluyor.
Siyasetçilerin gadrine maruz kalıyorlar.
Orada siyaset Türk düşmanlığı üzerine bina edilmiş maalesef.
Aynen abi. Aslında birtek yunan değil. Karşılarındaki islamsa geneli öyledir. Sevmeyebilirler yeterki dürüst olsunlar, çünki bende sevmiyorum onları.

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Sene bilmem geçmiş yıl galiba 2003 yada 2004 tü. Dillirga da asmalı Konakta deniz kıyısı şeftali kebabı yiyoruz söylemesi ayıp , 1 MT den daha geniş gövdesi olan 4 köşe dikdörtgen dikilmiş asma var kolları bütün binayı sarmış denize doğru sundurmaya dolanmış bir salkımı yaklaşık 20-22 kilo geliyor. Keyif yapıyoruz. Dert yok tasa yok hatun dırdırı yok çocuk yok saçlarım var para eziyoruz öyle diyeyim 😁 Rum lar geldi kendi aralarında konuşuyorlar biri famagusta dedi hemen kulakları çevirdim. Famagusta bölgesinde olan bir kilise varmış o kilisenin de haftada bir gelen kontrol edip giden fahri papazı rahibi varmış. Sanş eseri kilisenin içinden kayalıklara faleze tüneller ile odalara oradan iç havuzu olan bir mağaraya geçit bulmuş bunu anlatıyor. Masadakilere kalkın famagusta ya gidiyoruz size altın haç bulacağım dedim bindik arabaya 320 km . Vardır bölgeye adamın dediği kiliseyi aradık bulamadık bir gece otelde kaldık ertesi gün aramaya devam. Şanzalize gibi bir cadde var ama minyatür halı sağlı sollu tezgah dolu satış yapıyorlar ama pazar gibi değil sürekli açık. Karnımızı doyurmak için birşeyler arıyoruz her tezgahta ben kiliseyi soruyorum birinden öğrendik yeri bulduk güvenlik görevlilerine turist geldik yarın dönüyorum tanrı sizi korusun İsa sizin bu yaptığınızı görecek mutlu olacak vs vs verdik ayarı girdik içeri adamın dediklerine dair en ufak birşey bulamadım güvenliğe sordum aşağı kayalıklara inen yol var mı dedim var diyip gösterdiler daracık bir merdiven kambur vaziyette iniyorsun belkide 500 basamak var 10 MT de bir lamba duvarlarda. 100 basamak indik inmedik baktım sonu yok deniz kokusu geliyor dönün bilader buranın sonu sahil birşey çıkmaz. 50 basamak geri çıktık çıkmadık. Sesler geliyor cıvıl cıvıl bilader dedim birileri mı geliyor kardeş arkanızı duvara verin birazdan Türk Yunan kaynaşması yaşayacağız . Ne diyorsun ne oluyor kardeş demeye kalmadı ne göreyim. Yunanistan dan kız kafilesi gelmiş gezi turu , gezelim görelim. Turu yöneten kız türk müsün dedi bizim oğlan elhamdülillah dedi 😁 geçmemiz gerekiyor diyor yer yok 2 kişi mümkün değil değmeden geçsin belkide var 30 tane Yunan güzeli afrodit gibi hatun. Geçersin gecemezsin karşı koymak direnmek mümkün değil . Tünelden çıktığımız da kan ter içinde heryerimiz ruj olmuş vaziyette çıktık orada en son silahların susması aşkların konuşması gerektiğine karar vermiştik Yunanlılar ile 😁