Yuvarlak Oyma Işareti | Define işaretleri ve anlamları

Yuvarlak Oyma Işareti

ASİAVCI

Kullanıcı
rafet 5757 babahalıt ve calkaya ustalar size ozel bir çalışma oymanın capı 7cm derinliği 5cm buna göre bir hesap yapalım nereye atacak mezarı oyma hakim sayılır bir noktada

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Genişlik 8 cm olmalı öyle ise altın oran var 25 adımda kuzey batıda yada güney doğuda mezarın malı iki metrede mezar ise çakıl yığmanın oyma tarafından 8 adımdan gizlidir ama burada tekbir kaya mutlaka 25 ile alakalı olmalı

ASİAVCI

Kullanıcı
7 cm içten içe yanı altın oran yok evt bu işte iyiyim diyenleri bekliyorum hesap nasıl yapılıyormuş kilavye ustası olmayacak bizim gibi tabiriyle işte halep işte arşın buyursunlar bakalım bekliyorum

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Altın oran yoksa oyma olan kaya burada çakıl yığınına değil çakıl yığmanın odasını der okadar çakıl nereden çıkarılmış tabi ki odayı açarken oymanın olduğu duvar gibi yerin arkası hedef alanı 50metrekarelik yerde oda var oymanın arkası

ASİAVCI

Kullanıcı
hatda bir oymanın yaz veya kış ayında yapılıp yapılmadığını yaz ayında yapılmışsa carpılacak rakamın ne olduğu kış mevsiminde yapılmış bir oymanın rakamının ne olduğu
tüm bunları duymak istiyorum

babahalit

Usta
Kullanıcı
burasıı,yayla,,1000m,yuksek,rakımlı,yer,olmalı,,bu,ısareten,kucugu,2tane,daha,olmali,dogudan,batıya,uzanır,burda,kuyu,olmalı,,yasliagac,olmalı,ısaretın,24,36,adım,guney,batısında,mahsen,olmalı,cakil,yıgması,olur,,10,adım,dogusunda,tam,mezarı,balik,sırtı,veya,cokek,alan,olmalı,ilaveten,kayanın1m,onunde,asıl,mezarı,olur,
  • (kuş)yasli,agac,varsa5,adım,guneyı,
  • yıgması,130m,mesafede,,olur,sıklar,cok,amma,arazı,her,seyı,soyler,ayrıca,canak,olan,kaya,,ve,dıger,kayalar,sıralı,bırbırını,takıp,eder,seklınde,bu,kayalarda,ısaretler,olabıkr,,kucuk,delıkler,gıbı,,ozaman.ıyı,etut,etmeli,hepsını,,cunku,arazı,bırden,fazla,ısaretı,barındırıyor,gıbı,,cevre,arastırmali

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
çevrede görebildiğin tek işaret bu oymadan ibaret ise boşa kafanı yorma usta.
bu oyma bize neyi anlatıcak. mezar.
bu mezar nerde. kanalın yannda
kanal nerde. resmin kırpılan yerinde
kırpılan yer nerde. resmin ya sağ yada sol 3-5 metresinde en fazla bu kadar uzakta.
evvela bu oymanın maksadını yorumlamalı. sunu çanağı ise zaten olay yerindesin resmin hemen etrafında bir yeraltı noktası düşünecez.
kasa olabilirmi diye düşünsek olabilirmi?? bunu da işarete yakın resimden anlayacaz

çevrede gördüğün başka olaylar varsa bu işaretle bağlamamanı tavsiye ederim. bu sadece sunu yada açık kasa

Üst Alt