Zamanı Ve Konumu Müsait Olan , | Define işaretleri ve anlamları

Zamanı Ve Konumu Müsait Olan ,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
değerli arkadaşlarım, bu sene fındık biraz gec olduğundan,kamu izinleriyle zaman olarak denk getiremediğim için,ailemi götüremeyeceğim.
acaba sitemizin üyelerinden veya yakın tanıdıkları aileden,yardımcı olabilecek birlikte çalışacağım 2-3 kişi olabilirmi.
takriben 25 ağustostan 15-20 eylül arası.ancak iki üç gün ileri geri olabilir.
ayni evi paylaşacak birlikte yenilip içilecek. bunun içinde bir hanım kardeşim olmalı ki ac kalmayalım. bulaşıktı çamaşırdı makinaları var ama ben ancak kendimi doyurabilirim.
işe ihtiyacı olan bir aile de olursa ,ben rahat ederim kendileri de nemalanmış olur.
yakın bölgeden olmasınıda tercih ederim.
siteden çıkabileceğini pek sanmıyorum ama yinede bir şansımı denemek istedim. sağlıcakla kalınız.

ECE07

Kullanıcı
Ustam aranan özellikleri de bilmemizde yarar var. Diksiyon, prezentabl, kaç yaşlarında, kaç yıl tecrübe vs.:D Şaka bir yana ustam.
Hayatında hiç fındık toplamamış bir aile de olabilir mi, yapabilir mi (Bilgimiz olmasında yarar var, yer Samsun sanırım)

ikizceli

Kullanıcı
ece kardeşim samsun ordu arası ünye diyelim. sahile 13 km.
bize fındığa ilk gelen çok insanlar oldu bizden de rahat çalıştılar. vasıflı kişi aramıyoruz. ama köyde kalmış az çok toprakta zaman geçirmiş insanlar için uyum çok daha kolay olur. önceki sene suriyeden bile bizim araplarla birlikte gelenler oldu. çokta uyumlu çalıştık.
bendeki sıkıntı,yalnız olacak olmam. işçilerin yanında,benimle bir ,iki kişi ayni aileden gibi olursa ben fazla yorulmam. dizler fazla yorgunluğu kaldırmıyor ece kardeş. kişi yeterki iş yapmak bir şeyler kazanmak istesin,zorlanacağı hiç bir şey yok. misafirim olacak bir abi kardeş gibi güle söyleye bu sezonu geçireceğiz inşaallah.selametle .

ECE07

Kullanıcı
bize fındığa ilk gelen çok insanlar oldu bizden de rahat çalıştılar. vasıflı kişi aramıyoruz. ama köyde kalmış az çok toprakta zaman geçirmiş insanlar için uyum çok daha kolay olur. önceki sene suriyeden bile bizim araplarla birlikte gelenler oldu. çokta uyumlu çalıştık.
bendeki sıkıntı,yalnız olacak olmam. işçilerin yanında,benimle bir ,iki kişi ayni aileden gibi olursa ben fazla yorulmam. dizler fazla yorgunluğu kaldırmıyor ece kardeş. kişi yeterki iş yapmak bir şeyler kazanmak istesin,zorlanacağı hiç bir şey yok. misafirim olacak bir abi kardeş gibi güle söyleye bu sezonu geçireceğiz inşaallah.selametle .
Detayları görüşelim ustam ama nasıl(keyif)

FENERLi

Vip Üye
Ben gelirdim ama bizden geçmiş artık,eleman sıkıntısı olmaz herhalde ama işe sahip çıkıp seni biraz olsun yardımcı olacak arkadaşlar tanıdık bildik daha iyi olur tabikii,,,sana kolaygelsin.Bizimki gitti babama yardım edeceğim diye bizde ayazda kaldık bekliyoruz.Senin durum benim durumdan çok iyi:):)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
aslında hem ziyaret hem ticaret misali büyük bir fırsat, boş kaldıkca birikimlerden istifade ederdik. benim ne iznime uyuyor nede mesafeme, yoksa çook memnun olurdum, umarım yakın arkadaşlar cıkar.

MAVRAN

Vip Üye
değerli arkadaşlarım, bu sene fındık biraz gec olduğundan,kamu izinleriyle zaman olarak denk getiremediğim için,ailemi götüremeyeceğim.
acaba sitemizin üyelerinden veya yakın tanıdıkları aileden,yardımcı olabilecek birlikte çalışacağım 2-3 kişi olabilirmi.
takriben 25 ağustostan 15-20 eylül arası.ancak iki üç gün ileri geri olabilir.
ayni evi paylaşacak birlikte yenilip içilecek. bunun içinde bir hanım kardeşim olmalı ki ac kalmayalım. bulaşıktı çamaşırdı makinaları var ama ben ancak kendimi doyurabilirim.
işe ihtiyacı olan bir aile de olursa ,ben rahat ederim kendileri de nemalanmış olur.
yakın bölgeden olmasınıda tercih ederim.
siteden çıkabileceğini pek sanmıyorum ama yinede bir şansımı denemek istedim. sağlıcakla kalınız.

Ustam Allah yardımcın olsun, bende de aynı dert var amma sizin oraları bilirim bizden daha çok fındık olur, Ordu Ulubey'de kaldım 4 yıl. İnşallah aradığınız vasıflarda birini bulursunuz.

ikizceli

Kullanıcı
muhterem arkadaşilarım, samimi düşünce ve duygularınıza kalbi teşekkür ediyorum.
yaş altmış.daha çok iş var gibi görünsekte vücut artık yorulmuş. zor gelen bir yerden geçerken, bir elin uzanması yardımcı olması için etrafa bakmak gibi bir şey benimki.
FENERLİ USTAM,ALLAH a çok şükür iyiyiz. inşaallah sizin durumlarınız da gönlünüze göre olur.
BOZKURT kardeşim, olduğum yer,adeta bir eğitim alanı gibi,meraklısı için çok uygun.
MAVRAN USTAM bizde her yer fındık bahçesi. ben zaten tek bir bahçeye indirdim. 40 dönüm kadar. ev de içinde . ama biliyorsunki sezonunda gerekli çalışma yapılmadan bir şey meydana gelmiyor. sağlıcakla kalınız.

Üst Alt