Zirve-i hiçtir Aşk. | Define işaretleri ve anlamları

Zirve-i hiçtir Aşk.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Zirve-i hiçtir Aşk.
Sırdır, gecenin dahi Şahid olmadığı.
Cebrail as’mın zirvede yanmaya korktuğu Sınırdır.
Emin'i Sevdiğine kavuşturduğu makamın adıdır.
Cebrail a.s; Ya ResulAllah bundan sonra ben gelemem sen devam et. Dediği yerdir.
Efendimizin; Bundan sonra ben nasıl giderim, Korkarım. Dediği yer.
Cebrail a.s; Aşk'la Ya ResulAllah Aşkl'a yola devam et. Dediği yerdir.
Burası Zirve-i Aşktı.
Habibin, Rabbine kavuştuğu yer.
Rahmanın Habibine: Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berekâtüh
"Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah'a dır Ey Peygamber! Allah'ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun"
Dediği yerdir.
Efendimizin de "Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn" Selam bizim üzerimize ve Allah'ın bütün iyi kulları üzerine olsun"
Dediği yer.
Meleklerin semada;
Eşhedu en la ilâhe illâllah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu. Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir.
Dediği yer.
BURASI ZİRVE-İ AŞKTI.

1155.jpg

YOKSUL VE ZENGİN

Resül-i Ekrem (s.a.v her zamanki gibi meclisinde oturmuş ve dostları da etrafında halka şeklinde, onu bir yüzük taşı gibi ortaya almışlardı. Bu arada eski elbiseli fakir bir müslüman kapıdan içeriye girdi. İslami adetlere göre herkes her hangi mevkide olursa olsun bir oturuma girince nerede boş yer bulursa hemen oraya oturmalıdır. 'Benim canım şurasını istiyor' görüşüyle özel bir yere oturmak gerekmez. O adam etrafına bakındı ve boş bir yer buldu; gitti oraya oturdu. Tesadüfen ileri gelen zenginlerden birisinin yanına oturmuştu. Zengin adam elbisesini toplayarak ondan bir az uzaklaştı. Bu hareketleri izleyen Resul-i Ekrem (s.a.a) ona dönerek:
- Fakirliğinden sana bir şey geçer diye mi korktun?
- Hayır ya Resülallah.
- Servetinden ona bir pay düşer diye mi korktun?
- Hayır ya Resülallah.
- Elbiselerin kirlenir diye mi korktun?
- Hayır ya Resülallah.
- O halde niçin yanından uzaklaşıp bir kenara çekildin?
- Yanlış bir iş yaptığımı ve hata ettiğimi itiraf ediyorum. Şimdi bu hatamın telafisi ve bu günahımın keffaresi olarak servetimin yarısını bu müslüman kardeşime vermeye hazırım dedi. Çünkü ona karşı yanlış bir hareket yaptım. Beni bağışlayın ya Resülallah.
- Eski giyimli adam: Fakat ben bunu kabul etmeye hazır değilim.
- Cemaat: Niçin?
- 'Çünkü bir gün beni de bir gururun sarmasından ve bir müslüman kardeşime, bu gün bu şahsın bana yaptığı gibi, aynı hareketi yapmaktan korkuyorum, der.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Zirve-i hiçtir Aşk.

Allah (c.c.) olsun ustam
Ellerine sağlık;)

FENERLi

Super Moderatör

Eline sağlık lacivert ustam.

beytanya

Kullanıcı

Eline sağlık ustam, paylaşım için teşekkürler;)