zıt yönlerde altlı üstlü sağ ve sol ayak işareti (benzeri yok) | Define işaretleri ve anlamları

zıt yönlerde altlı üstlü sağ ve sol ayak işareti (benzeri yok)

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Mekân güzel işaret güzel geri kalan mağara tespiti hemide iki katlı 👍

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Vip Üye
Güzel ve Olağan dışı farklı bir işaret örneği. Çözümüyle alakalı da Bir kaç yorum okusak güzel olucak :) Benim arazide denk geldiklerim genelde tek ayak olanlardı. Ve onlardada ayağın baktığı istikamet de illa araziye aykırı birşey gorduydum. Bundaki yorum her iki yönün de araştırılması şeklinde mi olucak ? İkinci ayağın tam baktığı istikameti ustamız güzel yakalamış.

MAVRAN

Vip Üye
@Kervan07 Maşallah maşallah 🧿 kardeşime, ikinci ayağı koyunca kayalık ve yer görünüyor, bundan sonrasını sen zaten çözersin.
Ayak izlerinin bulunduğu Kaya'nın kendisini de inceleyin, aslında böylesine hiç denk gelmedim. Yapacağınız tespitler benim için bilgi yüklemesi olacak.

😁 Aslında sen zaten bunu çözmüşsün de biz de ne yazacağız diye soruyorsun.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Gelecek olan yorumları çok merak ediyorum. Bakalım buna kim ne diyecek.
Hadi ilk yorumu ben vereyim hazır ustam iki noktaya tek yerden atış imkanı sunmuş. :)
Parmaklı yada parmaksız ayak her ikiside kayada ve kaya altından girişli mezara işarettir. Mesafe melodide saklı. 🙃👍

Kervan07

Vip Üye
Güzel ve Olağan dışı farklı bir işaret örneği. Çözümüyle alakalı da Bir kaç yorum okusak güzel olucak :) Benim arazide denk geldiklerim genelde tek ayak olanlardı. Ve onlardada ayağın baktığı istikamet de illa araziye aykırı birşey gorduydum. Bundaki yorum her iki yönün de araştırılması şeklinde mi olucak ? İkinci ayağın tam baktığı istikameti ustamız güzel yakalamış.
evet daha önce bende örneğini hiç görmemiştim. ayak işaretleri aslında çözümü kolay işaretlerdir..buradaki işaretlerin bir kaç anlamı olabilir..çok fazla araziyi gezme şansım olmadı. 100 metre geride köy mevcut bu yüzden biraz acele gezdim. teşekkürler yorum için siyahbeyaz ustam

Kervan07

Vip Üye
@Kervan07 Maşallah maşallah 🧿 kardeşime, ikinci ayağı koyunca kayalık ve yer görünüyor, bundan sonrasını sen zaten çözersin.
Ayak izlerinin bulunduğu Kaya'nın kendisini de inceleyin, aslında böylesine hiç denk gelmedim. Yapacağınız tespitler benim için bilgi yüklemesi olacak.

😁 Aslında sen zaten bunu çözmüşsün de biz de ne yazacağız diye soruyorsun.
eyvallah mavran ustam sağol varol.. araziyi gezerken şüphe ettiğim noktaya geldiğimde bu işareti buldum. daha önce bu işareti bilen yokmuş. 2. ayak işareti kayanın arka kısmına gizlenmiş. ilk ayak işaretinin sol kısmındaki mezar oymasını fark etmişsindir;)benim için güzel bir deneyimdi.

Üst Alt