BULGARİSTAN "Part 2 IN GİZLİ HAZİNELERİ

ersan

Admin
Ölmeden önce, amca Ali söyledim ...

Gençtim. Babamla Kademliyata altında benim akın ile . Bir gün o yüksek sesle beni getirdi . Banabahar gösterdi vekayalarüstünde sadece su vardı, çünkü , onu hatırlamak için bunları söyledim . Geçen yıl . Babam vefat etti . Benkırsal oldu Bir gün , iki subay geldi ve Kademliyata kuyusuna istedi . Ben bunu biliyorum dedi . Sonra bunlardan biri bakır bir levha çıkardı . Bunun üzerine kroki kazınmıştır . O, bubölge bakmak dedi . Ben baktım , ve benüst ve kayalar biliyordu . Benaynı şeyi söyledi . Met . Onlar ziyaret için beni davet etti . Ben gittim . Büyük oturma odası çok yiyordu ve içme düştü . Benkart miras olduğunu söylendi . Oku ve Roma hazine olduğunu fark etti . Bir sabah, biz onlara yol yola , ve ikisi de silahlar . Ben korktum ... Ben de başka götürdü . Dönen yok baktı . Yeraynı olmadığını fark etti ve gitti . Bende etrafa başladı , neişi öğrendim ... Ve neharitadan hatırladım onu buldu . Orada otlayan koyun yakın ve seyir tuttu ... Otaş yığınlarından aşağı gitti Bir ​​gün , benkayaların içinde bir çatlak gördüm . Çok zor içeri süzüldü . Bu , hafif kumlu ve ıslak oldu . İç çayır olarak Çöpleme yetiştirilmiştir. Ben etrafında yürüdü vebakır kapı gördüm . Tutmak için bir şey yoktu . Açılamadı . Bir kaç gün gitti ... ama hiçbir şey . Bir gün ben de gittim ve benim Chemerikata kirletti . Ben kazımak içinkapıya baktı ve bir paspas gibi gördüm . Ayakkabılarını kazıyın . Ayak ile sıkıca bastırarak ,kapı açıldı gıcırdayarak açıldı. Ocak Açıldı Ben girdi. İçine bak - ne söylemek ... Hayatım böyle güzellik ben görmemişti . Işık yukarıdan gelen ... Oda büyük oldu. Zemin ve duvarlar mermer vardı . Ülkelerde odalar gördüm . Ortasında insan kemikleri bir yığın vardı . Korkutucu oldu ... Diğer vardı araçların tüm ... Diğer tarafta bir mermer tablo gördü. O kitap ve inkwell tüy vardı . Yaklaştı , ama bir şeykafama vurdu . Düştüm ... Ben şaşkın ... Ben yatıyordu nasıl bilmiyorum . Ben hiçbir kıpırdatmak bak , iyileşti. Yerden bir karış geçti bakır telleri gerildi . Stan . Dikkatlekapıyı kapattı ve dışarı gitti . Sonra uzun bir süre gitmem , ama prestrashih vermedi . Ben eğildim vemat itti ,kapı açıldı . Bir ışık getirecek . Ben teller için uyarı kitap gitmedi gitti . Içine başka bir tablo oldu . Onun - muhtemelen paha biçilmez köpüklü taşlar , tam koltuk , büyük bir kase . Benim kulaklarım bıkmış gibi çok kez yaklaşırken sık olarak , yanılmışım ... Onları dokunamadı . Içimde bir kapı gördüm . Ön askerler ellerinde mızrak ve kılıç geçmişti . Ben napatil oldu ... Sadece baktı ve sol bar etmeyin . Ben kapalı olarakkapı gıcırdayarak açıldı ve bir şey tıklar . Yakında geri yürüdü . Böylece - yıl . Ben yürüdüm ben izledim ve dışarı çıktı . Çoğu kez yavaşça sopalarlaaskerleri bastırıyor . Onlar hareket etmiyor . Belden aşağı erkekti ve - ayılar . Bir kez prestrashih ve kopyaları altında eğildim . Dahilde galeri her iki tarafta boşluk vardı . İlk başta üç mermer tabut vardı . Her bir üst Haçı vardı . Büyük sanat -haçlar gümüş idi. Diğer odada altın tuğla depolama oldu. Onları yere bırakarak salladı ve düştü . Hızlı bir şekilde geri sürünerek. Sonra ... sadece izliyor . Üçüncü oda altın büyük bir kazık oldu. Kupası yaklaştı. Aniden bir şey gıcırdadı avuç yakaladı - pop ejderha ... Benparayı düştü . Ejderha ev . Sonra çok korkuttu. Sadece gitti . Kapı neredeyse kapatıldı ... Bir süre sonra ben karar verdim . Jeton ve sağ kase yürüdü. Ben bir tane aldı veçantasına koydu . Yani tek tek aldı . Bahar gibi bir şeykapta oldu . Ben hala olsun ... Ejderha Gösterildi . Arkasında büyük bir demir çubuk oldu açılır . Tüyleri dışarı çıkmış gibi . Ben daha fazla para var . Bentopuz sıkılır gördüm veejderha yükseliyor . Benejderha bana çarptı ve topuz beni ezecek fark etti. Paralarını alarak durdu . Ejderha gözü ,dünya ... Evin uzun boylu bir adam savaş oldu , ama kim beni sola aldı . İçeride diğer kümeleri vardı , ama geçemedim . Dışarı çıktım vesikkeler ile gitti . Ben bir avuç biraz daha fazla idi , bir kavanoza koyun . Sonra uzun gitmedi . Bir gün yine gittim . Üzerinde taşındı . Galerisoldaki ayrıldı edildi . Ben kademeli olarak,zemin salladı ve bensukükreme duydu . Ben korktum ve dışarı gitti . Bir şey beni daha fazla çekti ... Yine ben daha fazla para alınabilir vediğer sadece seyretmek biliyordu , yürüdü . O kopya daldı vegaleride gitti . Bentaş kapıya geldi . Bu bakır levhalar ile dekore edilmiş . Ortam farklıydı. Şey basın hiçbir şey hala , sert itti . Benlevha çekmeye hatırladı . Kapı gıcırdayarak açıldı . Eksen oldu. Ben gittim . Ben gıcırdadı şey açtı . Kapı kendisi kapalı. Etrafa baktım . Benkayaların altındaçim oldu . Ben döndü amakapı görmedim . Benışık olduğunu düşündüm . Ben hareket etmeden bekledi . Iyi hepsini görmek, amakapı yapamadı. Yer nerede olduğumu fark , tanıdık . Ben oturdum ve izledim . Bir saat sonra benkaya gibi büyük buhardelik gördüm . Scarface Ocak Benkoyun ile aşağı indi . Yedik ve yinekaya delik . Bu caniyi çevirmek için bana geldi . Sert itti . Ben bir çıtırtı duydum ve kapıyı döndü . Sadece şimdi fark ettim . Benyeri hatırladı ve gitti . Bir gün molozlu ile bombardıman çatlak karar verdi . Birkaç gün taş atma . Ben Ocak ayında yüklenen Kayalar ile sadeceüst giriş bırakmak ... Sonra tekrar meydan , ama sadece izliyor ... Umarım veri içeri bekledi ama aynı zamanda diğer subaylar yaptı. Askeri tehlikeli ve güvenilir olamaz . Geçen yıl bu yana . Yaşlanma . 10 yıldır ben oldum ... Ben sadece gördüm o altın bir avuç ...

Emin Haskovohazine efsanesi .

1813 yılında Hoorshid Paşa Kurdzhalii yok 50,000 Yeniçeri ve çeteleri ile Haskovo bıraktı . Ordu hakkında okuma Emin zor kurtulmak için fark etti. Onların hazineleri toplamak ve saklamaya karar verdi . Gizli altın çekecek . Birçok farklı yerlerinde gömüldü ... Emin evbüyük para geldi . Altın öküz arabaları üzerinde yüklü ve Calais gitti . Zaten 300 kurdjalis tarafından korunan , 250 çalışanı var var . YerMeriç oldu . Kralın hazine kazma ile . Emin dokunmamaya emretti . Karmaşık ve Eminov altın, gümüş , mücevher ve değerli taşlar . En kaplı kiriş ve gevşek toprak ve taşlar . İşçiler öldürdü ve yakın gömüldü . Kurdzhalii gıdık için açtığı müzik yer silinir . Emin Ağa büyük bir ziyafet vardır verdi . Hiçbir kaçış görüyoruz . Patlama Eminov insanlarşarap zehir döktü. Gece yeni dümbelek kurdjalis zehir katlettiler . Emin Aga altın iki yük verdi. Yakında Hoorshid otlatmaYeniçeriler geldi . Katledilmesini gidin. Kurdzhalii kırılmış . Tüm çalışan . Mahalleleri ve çevresinde ormanların kanatları. Emin saklanmaya gitti , ancak ihraç edildi . Onu alın . Otlatmanın ordularını hiç merhamet vardı . Haskovo kazığa oturtma ve gıdık ,en önemli kurdjali Eminov gyuvendii gelenyolda . Zincirli Emin onların sefalet gördüm. Baş aşağı Bessie gün onu . Onlar ateşle yaktı . Etini Kesme ve oağzına koymak, amahazine nerede Emin verilmez. Korkunç acı o kazığa oturtma , ve başının sonrasadrazama gönderdi ...

Tsarevets ve Veliko Tırnovo Lily kale. Legend Nicopolis şahaneyol korunan Roma kaleleri olduğunu söyler . Barbarlar , işgal kuşattı vebüyük şehri tahrip zaman . SonraRomalılar kaletata yerleşti . Bunların altında , ilgili büyük bir yeraltı tüneli vardı . GalerideRomalılar Niğboluhazineleri getirdi. Romalılar kalelerine güçlendirilmiş ve bir süre tutun . Geri çekilmek zorunda , onlar galerilerde öldürücü mekanizmaları yaptı ve onları zehirledi. Sırlar giriş maskeleme . Güney kesiminde yer Tzarevetz aşağıdakizindanagiriş . Galeri bir yeraltı göl erimeye olduğunu. Hazineninsırrını bilen tek adam devam edebilir . Gizli mekanizmasısuyu boşaltın ve adımlar başka bir galeri açar. Burada çeşitli düzeyleri vardı . Herhangi Roman bir hazine kalır. Hazinelerigalerisinde birçok tehlike saplı ... Eğer Deneyimsiz oturum açarsanız canlı geri gelmeyecek . Altın ve gümüş , kıymetli taşlarla süslenmiş - Her odada değerli objeler vardı . Sayısız altın yığınları içinde yığıldı. Lily Kalesi'nin altında Zindan iki düzeyde oldu . Hazine altında oldu . Giriş büyük bir Geran oldu. Alttan su görünür . Ülkede alt katta ve oraya gitmek için merdiven galeri başladı . Romalılar yukarıdaki çekildi ve onu kapsayan bir taş levha koymak . Ikinci giriş düşük oldu . Üstünde büyük bir kare taş top Nishanat ...

Gelenek bulunanHoly TrinityPatriklik Manastırı , yukarıdakikayaların kuzeyşehrin ünlü Tırnovo gizli kütüphane olduğunu söylüyor . Buradakayaların yüksek bir mağarada tüm kitapları ve manastır değerlerini ihraç edildi . Giriş tuğlayla ve ezilmiş kaya ve harç ile sıvanmıştır . Hiçbir şey gösterdi. Sadecekaya üzerine dövülmüş bir işaret bulunabilir ...

Osenovlag köyü kuzeyindeşehir Belediyesi yer almaktadır . Köyün kuzeybatımanastırı Yedi Thrones olduğunu. Orada Kuzey bir kaleninkalıntıları Gradishte . YerlilerLatin kale diyoruz . Gelenek Türkçe olarak ,manastır yıkılmış ve yanmış olduğunu söylüyor . Valchan reislerini toplandı. Manastırı yükseltmek için karar verdi. Vojvodite yedi vardı : Kabile Reisi Valchan Martin Spiros Dimitar Malenko Sırp Emin Bey, Ali Bey ve Peter pop . Onların şerefine,kilise yedi tahtına ile yapıldı . Kaleninbodrumgiriş gizlemek için her şeyi Valchan . Roma zindan hazine vardı .

Lokaliteleri Govedarnika venehir Iskar sarp kayalıkların üzerinde Orta Kamik güneye açılmış birçok mağara vardır . Onlar insanlar ve hayvanlar , işaretler ve yazıtlar görüntüleri var . Batısındataş mantar vardır . Efsaneeski çağlardanmağaralar kutsal olduğunu da vardır . Altın ve gümüş idoller vemağaralarda gizli rahip sınıfına karakter bir sürü vardı .

End Simeonovgradantik kale Constantia kalıntıları vardır . Bu Hissar'ıntepe üzerinde yer almaktadır . Burada , açıkça yaklaşık üç metre kalınlığında güçlü duvarlar gösteren . Onun girişkuzeyden . Kalenin kazılar sırasında bulunan yeraltı tünelleri dallanma . Efsaneye göre bu Roma imparatorlarınınson ikamet bunu vardır . Kaleninzindanlarında onların hazineleri sakladı. Barbarlar istila ettiğindekale bir süre direndi . Buülkenin tümdeğerlerini toplanan , ancakkale düştü süre sonra . Romalılar kaçtı vekalezindanlarında diğer hazineleri.

Bölgedeköyü yakınlarında Melissa Dekilitash kaya kilisesi var. Efsaneye göre bu çok eski bir tapınak olduğunu da vardır . İşteeski tanrılar ibadet edildi . Civarında tanrılar altın hedeflerin gizli görüntüleri olduğu bir mağara vardı . Altın heykel sadecetanrılarıngününde satılan ve hala gizlemek vardır