Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak, | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak,

hamzadan

Kullanıcı
ikizceli ustam bu benim tespitim değildi,bunu yıllar önce ermeninin biriyle giden bi arkadaşımın bana anlatığı yaşadığı bir olaydı,(onlar jeneretör götürmüşlerdi.) tabii ben o zamanlarda ara sıra çubuk kullanıyordum,o yıllarda böylesi define siteleri yoktu sadece 1 tane vardı,ordada minarel olayı denen bi konuya rastlamıyordum.bakır çubuğu tut mezarı boşluğu bulursunuz deniyordu..,çubuk tutun diye yorum yazan minarel olayından bahsetmiyordu.
bu minarel olayını öğrenince ermeninin toprağa neden elektirk verdiğini,minarel olayını öğrendikten sonra kafa dank etti..bu resimleri 2-3 gün önce çekip denemesini yaptım vede elektirk topraktaki minareli pasifize etti..artık invertör de takım edavataın vaz geçilmezi oldu...
Medli ustam aynı elektrik olayını altın-gümüş kombinasyonu olan bir ortamda denediniz mi?Onlarında sinyalini keserse ki yüksek bir ihtimal keser gibi geliyor bana,deneme olayından sonra (eğer sinyali keserse)hangi materyalin sinyalini daha önce verir,denemek lazım.Selam ile.

Abdullah313

Kullanıcı
Evet medli ustam bu elektrik yöntemi elinizle koyduğunuz altının sinyalini kesiyor mu diye deneme yapmadıysanız, mutlaka bakmalısınız. Ben elektro şok cihazı ile denedim ve altının sinyalni tamamen kesti. Değil yanından geçmek, üstüne çıktım çekim alamadım. Altını da bir müddet pasifize etti cihaz ama sizin akü ile 220 v. ile farklı olur ise, azami dikkat ederek kullanılabiliriz demektir.

Mobil cihazdan gönderildi...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
anlaşıldı AMEDLİ ustam. elin oğlu ,seninle köyüne gelir arazini gezer ama bir detayı bile veriyormu.vermezzzz
bir kez daha yazmıştım,bunlarda eğitim alan birlikte çalışan bir vatandaşımızdan ,bir yılanın anlamını tam 7 . senede almıştım.
üyelerimiz ustalarımızın da verdikleri bilgilerinde değerini çok iyi bilmeleri gerekir. çok şanslı olduklarını da..
ikizceli ustam bu benim tespitim değildi,bunu yıllar önce ermeninin biriyle giden bi arkadaşımın bana anlatığı yaşadığı bir olaydı,(onlar jeneretör götürmüşlerdi.) tabii ben o zamanlarda ara sıra çubuk kullanıyordum,o yıllarda böylesi define siteleri yoktu sadece 1 tane vardı,ordada minarel olayı denen bi konuya rastlamıyordum.bakır çubuğu tut mezarı boşluğu bulursunuz deniyordu..,çubuk tutun diye yorum yazan minarel olayından bahsetmiyordu.
bu minarel olayını öğrenince ermeninin toprağa neden elektirk verdiğini,minarel olayını öğrendikten sonra kafa dank etti..bu resimleri 2-3 gün önce çekip denemesini yaptım vede elektirk topraktaki minareli pasifize etti..artık invertör de takım edavataın vaz geçilmezi oldu...

ikizceli

Vip Üye
İKİZCELİ Ustam. Üye arkadaşın Çakmak dolum gazına aldığı tepki acaba yürür vaziyetimi yoksa olduğu yerde çubuk tutarktanmı bakmış. Tahminimce yürür vaziyete aldığı bir tepki. Üye arkadaşımız birde durduğu yerde çubuk tutarak bakabilirmi. Değinmek istediğim şey durur vaziyete ile yürüyüş halinde çubuk tutarken alacağımız tepki farklılığıdır
sevgili ALİÖMER ustam,senin vermek istediğin ince detayı,yeterince anlayarak,bizlere sunacağını pek zannetmem.
üstünüze afiyet ,maluım salgın biraz bizi etkiledi. bu gün kendim deneyebileceğimi sanmıyorum. lakin anlatmak istediğin detayı,dün algılamıştım.
tepkileri kişiye göre değişiklik gösterebilir. bende ,dururken gaza ikisi birden dönüyordu. yürürken gaz tarafında kalan sabit ,dıştaki gaza dönüyordu,diye aklımda kaldı. sendeki tepkilerde benzeri bir duruma dönüşüyor ki değinmişsin. çubukların cinsininde bunda etkisi oluyor. birinde titreme halinde tepkiye bile zorlandı. kullanıcı bu durumdan bir hisse çıkarabilir.
ama eline ne alırsa tepki verdiğini görüyorsa da ,bunun çaresine de bakmalı.
bu detayı arkadaşlarımız denemeli.kendilerinde aldıkları bu farklılık doğuran tepkileri belirlemeli. zira arazide gaz olan mineral olan bir yerde iki şekilde bakarak belki ,tepkinin neye oluştuğunu anlama şansını yakalayabilirler değilmi.
çubuklar hakkında bilmediğin bir detay çıkarsa ağzımda tek diş var onu da alacağım.:D selametle kardeşim.

denizliden20

Kullanıcı
kişilerin değil ,bilgilerin yarıştığı bir konuya dönüşmüş. maşaallah demek gerekir.
deneyimli arkadaşlarımız tecrübelerini samimice anlatması,her birimizin ,diğerlerinin kazanımlarına sahip olmamızı ve üyelerimize de bu vesile ile yeni ufuklar açılması na vesile oluyor.
ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum dostlarım.
AMEDLİ ustam, bu tespitin çokmu yeni yoksa biraz öncesinemi ait.merak ettim.
sevgili DENİZLİLİ kardeşim,benim beyin yönlendirmesini herkese anlatmama rağmen,kendim bu durumdan etkilenmem.
ben onlarla bütünleşirim. bir arkadaş bir dost bir sevgili gibiyizdir. ama ihanet edenlerden değil:D
hepimiz için söylemek gerekirse ,her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır deriz ya. hepinizi böyle görüyorum. lakin bende altını kesen değil minerali eleme düşüncesiyle hareket etmeyi tercih ediyorum.tıpkı ALİÖMER ustamız gibi. Denizlili kardeşim söylediğin sistemi bilmiyorum ama ben altın olan yerde tepkiyi kolaylıkla kesiyorum bunuda uygun bir çözüm olarak görmüyorum. bilmediğimiz bir sistem sen belki en iyi neticeyi alıyorsundur.
hepinize kalbi sevgiler sunuyorum.
sevgili ustam bu yazıyı akşam yazacaktım vaktim yoktu.beyin olayını sizin bildiğinize zaten şübhem yok.burda benim vermek istediğim mesaj.bilmiyen kardeşlerimize aydınlatmak.yoksa ne haddime benim siz eli öpülesi ustaya akıl vermek.saygılar

A21MEDLi

Admin
Medli ustam aynı elektrik olayını altın-gümüş kombinasyonu olan bir ortamda denediniz mi?Onlarında sinyalini keserse ki yüksek bir ihtimal keser gibi geliyor bana,deneme olayından sonra (eğer sinyali keserse)hangi materyalin sinyalini daha önce verir,denemek lazım.Selam ile.

ustam bu dediğinizde denedim,gömdüğüm altının bulunduğu alana elektirk verip denedim,
elektirk gömdüğüm altının üstündeki sinyali kesmedi.

MAVRAN

Super Moderatör
Doğrusu burada fikir sunan bildiklerini ve denemeleri ni ve çalışmalardan edindiği tecrübelerini bizimle paylaşan ustalarıma çok teşekkür ediyorum sizlerden ALLAH razı olsun. Vermiş olduğunuz bilgiler dahilinde denemeler yapma şansım şu an yok belki birgün olursa aklımın bir köşesinde kayıtlı. Çok sağ olun var olun sağlıkla kalın.

A21MEDLi

Admin
Evet medli ustam bu elektrik yöntemi elinizle koyduğunuz altının sinyalini kesiyor mu diye deneme yapmadıysanız, mutlaka bakmalısınız. Ben elektro şok cihazı ile denedim ve altının sinyalni tamamen kesti. Değil yanından geçmek, üstüne çıktım çekim alamadım. Altını da bir müddet pasifize etti cihaz ama sizin akü ile 220 v. ile farklı olur ise, azami dikkat ederek kullanılabiliriz demektir.
Mobil cihazdan gönderildi...

yok usta elektrik gömdüğüm altının sinyalini hiç kesmedi.fakat toprakta yakaldığım altın frekansını sinyalini kesti.bu iki olayı karşılaşatırdığımda elektirk bana mantıklı geldi,.bunlar sadece denemeler sonucu edindiğim izlenimlerimdir.

Elektirk kendi mesleğimdir,ben bunu rahatlıkla yapabiliyorum fakat sizler ALLAH MUHAFAZA ETSİN EN UFAK Bİ YANLIŞLIKTA 220 VOLT AKIMINA KAPILABİLİRSİNİZ..
ELEKTİRK TEHLİKELİ VE RİSKLİ İŞTİR,YAPACAKSANIZSA? ELEKTİRKTEN ANLAYAN EHİL BİRİNDEN YARDIM ALIN.
YARDIM ALMADAN SAKIN,BU İŞE GİRİŞMEYİN..

ikizceli

Vip Üye
sevgili ustam bu yazıyı akşam yazacaktım vaktim yoktu.beyin olayını sizin bildiğinize zaten şübhem yok.burda benim vermek istediğim mesaj.bilmiyen kardeşlerimize aydınlatmak.yoksa ne haddime benim siz eli öpülesi ustaya akıl vermek.saygılar
estağfirullah kardeşim. akıl veriyorsun gibi hiç düşünmedim. bende sizin sözünüze karşı tekrar etmemin sebebi de sizin ifade ettiğiniz gibi çubuk kullanma tecrübesi yeterince istenilen seviyeye ulaşmamış arkadaşlarımızın dikkatini çekmekti. ne kadar alçak gönüllü mütevazi kişiliğin olduğunu ben bilemezsem ,hayatımı boşuna yaşadığımı düşünürüm.
küçük veya önemsiz gibi görünebilir ama özelden yazıştığımız bazı arkadaşlarımızın bu durumun etkisiyle yanlış tepkiler aldıklarını görüyorum. değinmen çok güzel oldu. sevgiyle gözlerinden öpüyorum.