Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Re: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

S.a. Sayın Ustalarım Vermiş olduğunuz bu güzel bilgileriniz için sizlere çok teşekkür ederim(alkış)
Sayın ustalarım ben sizlerden şunu öğrenmek istiyorum böyle bir çupuklar
kan gurubunda etkisi olurmu?
mesela benim kan gurubum sıfır er-aş negatif bende çalışmadığını gördüm.:(
aceba benden mi kaynaklanıyor bilemedim.:confused:
Saygılarımla.;)
sevgili tevfik ustam ,kan gurubu değilde enerjisi düşük olanlarda istenilen tepkiyi maalesef vermez. bir örnekle izah edeyim.
bir ünüversitenin kazı heyetininde zamam zaman istifade ettiği iyi bir makina kullanan ve ayni zamanda hemşerimiz olan muhteremle ,kader yolumuzu bir gün kesiştirdi.
tesbit esnasında,benim bulgulardan ve arazi yapısından aldığım izlenimle arkadaşımızın,makinadan aldığı raporun kendimce örtüşmediğini görüyorum.
danimarkadan on binlerce avroya yeni alınmış,şirkete ait kayıtlı .benim arkadaşlarda arabada,bakmayı çok istiyorum ama bir sürü cihazın içinde çok ayıp olacak. kendine güvenen ve her medeni cesareti olanın yaptığını yaptım. müsade alarak baktım. bana göre derinliğide şeklide farklı hocam dedim.sizce böyle olabilirmi diyede paylaştım.o da ekran üzerinde görüntüleri paylaşarak farklı olmaması gerktiğini söyledi. ayrıldık. günler sonra ,elinde elektronikçilerin kullandığı bir cihaz elinde bana geldi ve misafirim oldu. senin aparatları getirirmisin ,bir ölçmek istiyorum dediğinde,onlar bir şey barındırmıyor,benden alıyor. olsun bir bakalım.baktı ,dediğim gibi. ellerimin iki parmaklarından benim enerjimi ölçtü ve yüksek olduğunu söyledi. bende bu vesile ile öğrendim sayın tevfik ustam.
kendimiz istifade edemiyorsak,karamsarlığa düşmeyeceğiğz. mutlaka çevremizde güvendiğimiz bir arkadaşımızda veya çok daha yakın birinde tepki verecektir.

TEVFiK

Vip Üye
Re: Cevap: Re: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

sevgili tevfik ustam ,kan gurubu değilde enerjisi düşük olanlarda istenilen tepkiyi maalesef vermez. bir örnekle izah edeyim.
bir ünüversitenin kazı heyetininde zamam zaman istifade ettiği iyi bir makina kullanan ve ayni zamanda hemşerimiz olan muhteremle ,kader yolumuzu bir gün kesiştirdi.
tesbit esnasında,benim bulgulardan ve arazi yapısından aldığım izlenimle arkadaşımızın,makinadan aldığı raporun kendimce örtüşmediğini görüyorum.
danimarkadan on binlerce avroya yeni alınmış,şirkete ait kayıtlı .benim arkadaşlarda arabada,bakmayı çok istiyorum ama bir sürü cihazın içinde çok ayıp olacak. kendine güvenen ve her medeni cesareti olanın yaptığını yaptım. müsade alarak baktım. bana göre derinliğide şeklide farklı hocam dedim.sizce böyle olabilirmi diyede paylaştım.o da ekran üzerinde görüntüleri paylaşarak farklı olmaması gerktiğini söyledi. ayrıldık. günler sonra ,elinde elektronikçilerin kullandığı bir cihaz elinde bana geldi ve misafirim oldu. senin aparatları getirirmisin ,bir ölçmek istiyorum dediğinde,onlar bir şey barındırmıyor,benden alıyor. olsun bir bakalım.baktı ,dediğim gibi. ellerimin iki parmaklarından benim enerjimi ölçtü ve yüksek olduğunu söyledi. bende bu vesile ile öğrendim sayın tevfik ustam.
kendimiz istifade edemiyorsak,karamsarlığa düşmeyeceğiğz. mutlaka çevremizde güvendiğimiz bir arkadaşımızda veya çok daha yakın birinde tepki verecektir.
Selamunaleyküm; Hayırlı günleriniz Osun İnşallah Sayın İkizceli Ustam;
Vermiş Olduğunuz bu kadar güzel Bilgileriniz İçin Size çok,çok Teşekkür ederim
Evet dediğiniz gibi olabilir bu enerjı benim aklıma gelmemişti Allah C.C. Sizden,sizlerden Razı Olsun: Saygılarımla.;););)

Son düzenleme:

cassabalee

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

sayın ikizceli ustam asiavcı ustanın resimdeki göstermiş olduğu aparattan yaptım bilmiyorum beyin olarakmı algılıyor yada doğru çıkıyor tam olarak çözemedim.. ayrı aparat yaptık 12 volt aküyle çalışan L tipi iki aparat yaptık L kısım prinç , içi boş bakır (kabloları bakıra bağlıyoruz) sizin tarif ettiğiniz gibi derinlik ölçümünde, boşluk bulmada, 500mt sağa sola yön verebiliyor. altınla veya 50krş parayla boşluğa bakıldığında içinde ne olacağını bile veriyor... saygılar...

logo.png

ikizceli

Vip Üye

muhterem kardeşim, bana göre ,kendini bir noktaya şartlandırmadan(bu işaretin karşılığı şurasıdır gibi işaretin her hangi bir yönüne kendini odaklamadan) verdiği her boşluk doğrudur. enerjiyi kişden aldığı içiğn,etkilenebilir ,ayrıca boşluğada yönelebilir. kişiyi ikilemde bırakabilir. kendini geliştirdikten sonra bu durumu yaşamazsın.
enerjisi biraz düşük arkadaşlarımın,sağ eline aldığı kısma ,princin içine bir miktar,bakır kablo ve o bakırada (iki pille çalışan bir cep radyosu ve benzeri bir aparatı ,bunların küçük soketli girişleri olur.)onlardan birinin soketli ara kablosunu bağlayarak sabitlemek,hem taşıma kolaylığı hemde daha iyi çekim almasını sağlar.aküden aldığınızı aratmaz.cep radyosu ile yaparsanız,onun küçük anteni bile çekimi destekler.
emin olmak içinde bir yerde izin alarak küçük bir çalışma bile seni aydınlatacaktır.toprağın bir miktar altına inildiğinde zaten dolgu veya horasanlı doğal olmayan el işçiliği görünecektir.
bir yöntemide bildiğin ,kanalizasyon,mezar vb. yerlerde denemenizde sizi aydınlatır.
yalnız dikkat edilmesi gereken,kuvvetli çekim aldığı yerlerde ,aradaki küçük olayları geçer. bir yerde mahzenler ,oda mezarları varken biraz daha yakınınızda olan,bir kapatmayı geçer. işaretleri iyi inceleyerek ,bir kayada küçük bulguların karşılığınıda dikkatlice üzerine yaklaştığımızda veya tam geçerken yakalaya biliriz.kendimizi bu yönde geliştirelim ama asla yasal olmayan bir çalışmayada lütfen hiç birimiz girmeyelim.
saygıda sevgide bizden kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: ASI

ibrahim181

Kullanıcı

ikizceli ustam L TİPİ Çubuk kulanan bazı arkadaşlarda şuna tanık oldum çubukla tespit edilen nokta gerçek noktadan bir iki metre veya daha fazla bir mesafeyle sapma oluyor. bunun sebebi çubuklardamı yoksa kulanıcı hatasımı bunun sebebi sizce neden olabilir. ikincisi derinlik ölçerken tarif etiğiniz üzeri bir ucuna metal bir çubuk bağlayacağımız kablunun diğer ucunada küçük ve etkili bir bobin bağlasak fayda sağlarmı saygılar.

ikizceli

Vip Üye

sevgili kardeşim,bir iki metreyi değil 5 cm yi bile kabul etmem. çubukları bırakalım ,belli bir tecrübe sahibi bile o kadar yanılmaz. öyleyse onları kullanmak bana ne kazandıracak.çubukların ne verdiğini iyi bilmek gerekir. ya şeklinden anlamıyoruz,yada yetersiz kalıyoruz.
ister derinlikte ister tesbitte,ayrıca hiç bir şey gerekmez. önemli olan ,kullanıcıya tepki vermesi,kullanıcınında ,çubukların dilinden iyi anlamış olması yeterli.
mümkün oldukça pratikle noksanlıklar aşılacaktır.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ersan

Admin

iyi bayramlar ,,ikizceli,,ustam burada senin konunu okudun tam bende senin anlatin gibi buluyorum bosluklari -ama ben bakir kablo kulanmiyorum -kulandim kirec toz hali odayi kare gibi cizdimi baska odalar var mi diye ta genis detayli geziyorum hem buraya yazmisin saten ustam enerjisi yuksek olan insanlarda ta guzel gidiyor cubuklar .

ibrahim181

Kullanıcı

ikizceli ustam birde kafama takılan bir soru daha var farz edelimki boşluk tespitini yapabilidik ama içinde ki metaleri vs. nasıl tespit edeceyiz. saygılar

ikizceli

Vip Üye

ikizceli ustam birde kafama takılan bir soru daha var farz edelimki boşluk tespitini yapabilidik ama içinde ki metaleri vs. nasıl tespit edeceyiz. saygılar
ali kardeşim,sağ eline aldığın maden cinsinden ,eğer boşluk alınan yerde varsa çekiyor diyenleri sadece duydum. ama denemedim ve bana mantıklıda gelmedi. boş bir alanda üzerinden geçerken zaten madeni alır. baktığım yerdede boşluk var.nasıl anlaşılr. bu konuda duyum değilde gerçek tecrübesi olanlar varsa yazar bizlerde öğreniriz.
bu konuda biraz detay vermem gerekirse;
önce işaretim bana ne veriyor ona bakmalıyız..bir kaya veya zemin altı oda mezarını boş duydunuzmu.bir canlı figür boş olabilirmi. normal mezarlarda ,dışarıya doğru bir çıkma veya içerden farklı bir derinlikte ,aradığınız cevabı verir. bir kaç örnek verdiğim bulgular sizi aydınlatacaktır. yetrki iyi kullanabilelim. işaretlerin ne verdiğinide bilelim yeter.
saygı ve sevgi bizden kardeşim.

kroscu

Kullanıcı

sevgili kardeşim,bir iki metreyi değil 5 cm yi bile kabul etmem. çubukları bırakalım ,belli bir tecrübe sahibi bile o kadar yanılmaz. öyleyse onları kullanmak bana ne kazandıracak.çubukların ne verdiğini iyi bilmek gerekir. ya şeklinden anlamıyoruz,yada yetersiz kalıyoruz.
ister derinlikte ister tesbitte,ayrıca hiç bir şey gerekmez. önemli olan ,kullanıcıya tepki vermesi,kullanıcınında ,çubukların dilinden iyi anlamış olması yeterli.
mümkün oldukça pratikle noksanlıklar aşılacaktır.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ikizceli ustam bir yazınızda önce işareti çözeceksin sonra çubuklarla yeri tesbit edeceksin demiştin çok doğru önce işaretin dilinden anlıyacaksın aldığın veriler işaretin ne demek istediği ile karşılaştıracaksın tünelli odaların olduğu bir işarette elbetteki güzel bir çubukla yolunu girişini odasını tesbit edebilirsin buraya kadar doğru ama ben bir şeye katılmıyorum çubukların beyne uymadığına işaretten zaten altındaki yapıyı az çok tahmin edebiliyorsun arazinin yapısındanda tünelin nereden başladığını en azından tünel başlangıcında bir kaya mutlaka oluyor bazen ufakta olsa bir oyması yada başka işareti mevcut bir çoğunda setli bir başlangıcı bunu çoğu bilir fakat odalarda şaşma olur diye düşünüyorum sizce bu mümkünmü yani olmıyan bir oda yada odalara beyin çubukları yönlendirebilirmi bu mümkünmü yoksa imkansız mı on binlerce dolarlık makineler var pıyasada bunların bir çoğu çöp ama bir çoğuda hafife alınmıyacak kadar iyiler avcı avını vuramadığı zaman tüfeği suçlar yada fişeği demezki arkasındaki iyi atamadı makine işide buna benzer kullanmasını bilmezsen atsın çöpe çubukların bir güzelliği vardır çooook derin alırlar ama kötü yanıda çok amelelik yaptırırlar bu işi yapıp gönül verenlerin hemen hemen çoğunun başınada gelmiştir biriside benim yıllardır peşinde koştuk bir faydası oldu kas yaptıkkoptumbenim şahsi düşüncem beyne gitmiyen hiç bir çubuk yoktur aksini isbat eden varsa buyursun bende tanıyım onu çünki lazımkoptum saygılar üstad