kare oyma | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

kare oyma

A21MEDLi

Vip Üye
Cevap: kare oyma

Kare oymanın solunda bulunan uzun uzun uzadıya giden kesik,adres olarak verilmiş,tek resimle ancak şunu söyleyebilirim,
-sırtını kareye ver karşında uzun uzadıya sıra kayalığın şeklidir,kale ve nekropol orada bulunmakta..sıra kayalığın batı bitimini iyi kontrol edin.
-veya bu karenın bulunduğu sıra kaya?? daire içine aldığım şekle benzerse bu sıra kayalığı batı bitimini kontrol edin..

Son düzenleme:

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

FAKİR BABA arakadaşa neler demedim ki böyle bir yerin tek fotosu ile geliyorsun karşıma diye. haklısın ustam gidip incelemek farz oldu artık:D asiavcı ustam aynen gidip gezmek gerekiyor daha yakından incelemek lazım abi yorum için teşekürler. medli ustam yorumunu dikkate alıyorum bahsettiğin sıra kayaları en batı kısmına bakacağım ustam saygılar.

METİN

Kullanıcı

bu çerçevede sunak yeri
kıyaslayıp değerlendirin
bu resmi ben çektikten sonra bir sene sonra
aynı çerçevenin yanına gittiğimde.
malesef çerçevenin tam orta noktasından 60cm lik
matkap salmışlar malesef hiç bişey çıkmamış
yorum sizlerin

Moderatör tarafında düzenlendi:

TATLARLI

Kullanıcı

kukır ustam karışık bi yer. Sol tarafındaki kırık taşlara bakın. Orada ya anıt vardı yada yazıt vardı roma yada bizans işi. Ama sunak çok derin pencereden fazla büyük. Mezarı yakında değildir yinede fotoğraflar gelirse rahat çözüme gider bu tür işaretler.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ustalarım affınıza sığınarak söylüyorum buna benzer bir yere rasladum işaretin olduğu kayada zor oturulur 3basamak vardı oturunca yönümüz tamdoğu idi sol elimizin uzanıp değdiği yerde pencere şeklinde girişi olan oda vardı içide doğal yarıklar vardı sanırım roma işi buraya cok benziyor

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli kardeşim x (çarpı) genellikle mezarı verir. + ise son işaret olarak bilinir.

TRUVA

Admin

Resime göre yapılacak yorumlar yapılmış resim biraz geniş olsaydı yan taraflarını filan görme şansımız olurdu.

KANAS_USTA

Vip Üye

sevgılı kukır;
roma ve bızans donemı ortak ysantı merkezı al acık yerde bulunan bu tur kare oymaların mezarları en guzel A21MEDLI ustamın bahsettıgı kanallarla betımlenmıstır,
bulundugu yerde 5-6 m den az olmamak kaydı ıle tunel acılır en az 3 odalı mekana varılır,
ayrıca bu tur bı ısaretın oldugu yerde hemde suan bu resımde bellı olayan hayvan fıgurlerı basta olmak uzere ınsan fıgurlerıde vardır, olmalıdır,
ve yıne bu oneme sahıp kaya uzantısının resımde gorulmeyen aynı cephe sag tarafında ıkı cesıt gur agac olmalı govde ırılıgı muhım degıl ıste buralar en az o kare kadar oneme haızdır kapı gırıslerı calılar muhtelıf dıkensı agaclarla onu kapatılmıstır orada papaz fıguru olacak.
gırısler kaya dıplerınden hıcbır yere gıtmene gerek yok kardes.
zaten bolgede buna benzeer bır cok kaya mezarı vardır.

cok saglam mekan. kacak kazıya hayır .

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

sevgılı kukır;
roma ve bızans donemı ortak ysantı merkezı al acık yerde bulunan bu tur kare oymaların mezarları en guzel A21MEDLI ustamın bahsettıgı kanallarla betımlenmıstır,
bulundugu yerde 5-6 m den az olmamak kaydı ıle tunel acılır en az 3 odalı mekana varılır,
ayrıca bu tur bı ısaretın oldugu yerde hemde suan bu resımde bellı olayan hayvan fıgurlerı basta olmak uzere ınsan fıgurlerıde vardır, olmalıdır,
ve yıne bu oneme sahıp kaya uzantısının resımde gorulmeyen aynı cephe sag tarafında ıkı cesıt gur agac olmalı govde ırılıgı muhım degıl ıste buralar en az o kare kadar oneme haızdır kapı gırıslerı calılar muhtelıf dıkensı agaclarla onu kapatılmıstır orada papaz fıguru olacak.
gırısler kaya dıplerınden hıcbır yere gıtmene gerek yok kardes.
zaten bolgede buna benzeer bır cok kaya mezarı vardır.

cok saglam mekan. kacak kazıya hayır .
KANAS_USTAM yorumun için teşekkürlerimi sunuyorum ALLAH(cc) razı olsun ustam. bölgeye en yakın zamanda gidip belirttiğiniz yerleri inceleme ve fotolama imkanını yakalayacağım inşallah.saygılar ustam.

honuslu

Kullanıcı

s.a
bu kare oymanin büyklügü ne kadar bilmiyorum ama zemin alti oda mezari olma ihtimali yüksek tek resimde bisey bulamdim

Üst Alt