kare oymaların başlangıç yeri ve sonu | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

kare oymaların başlangıç yeri ve sonu

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
Cevap: kare oymaların başlangıç yeri ve sonu

A21MEDLİ USTANIN İSTEDİĞİ FOTOLAR USTAM İKİ KARE OYMANIN BAKTIĞI TARAFTAKİ KAYALIĞIN FOTOLARI.

İRON

Kullanıcı

s.a mubarek karainci usta bunları nasıl gözden kaçırırsın.:confused::);)kolay gele...selametlee kalınız....

karainci78

Kullanıcı

farki_ _baba ustam şimdi oldu sanırım :)

Son düzenleme:

ufuk14

Kullanıcı

aynı medli ustanın dedigi kanallar 2.ve 4 üncü foto da belli

cantar

Kullanıcı

işaretin karenin olduğu yerde hemen yakınında dere var bence zeminde değil de odayı en az 2-3 m kare oymaya yakın kareye bakışa göre sol tarafında veya sağ tarafında (Karenin bir tarafı yüksek olan bakışa göre sağ tarafı üzerindeki kanal da öyle gösteriyor )yukarılarda aramak lazım diye düşünüyorum
mesela burada üst üste olan yer olabilir diye düşünüyorum ...

Son düzenleme:

karainci78

Kullanıcı

s.a ustalar sanırım burada yazın su cekiliyor kışın çaglıyor cok girişli oldugu kanısındayım ayrıca daha ince detaylar olabilecegini düşünüyorum ustam cevresinde 2 yada 3 patika olacak sanırım cünkü yılın belli zamanlarında ulaşım pek kolay olmamıştır o zamanlarda ve kaya altı işaretler oldugu tezindeyim...

cantar

Kullanıcı

işaretin karenin olduğu yerde hemen yakınında dere var bence zeminde değil de odayı en az 2-3 m kare oymaya yakın kareye bakışa göre sol tarafında veya sağ tarafında (Karenin bir tarafı yüksek olan bakışa göre sağ tarafı üzerindeki kanal da öyle gösteriyor )yukarılarda aramak lazım diye düşünüyorum
mesela burada üst üste olan yer olabilir diye düşünüyorum ...

Arkadaşım işaretlediğim yeri bir iyi incele bir de bana sonuç bildirirsen sevinirim ama gidip yerinde incelemeden bakmadan lütfen yorum ve fikir üretip sunma senden tek ricam bu...
saygılarımla

Son düzenleme:

TATLARLI

Kullanıcı

Değerli arkadaşlar , Sayın ustalarım. Ek bilgi vermek adına. Burada kareler dereden 20 cm kadar yüksekte duruyor. Tarihe döndüğümüzde 65-70 yılları arasında bu dere 3 mt daha aşağıdaymış sel gelince toprak doldurmuş boyu yükselmiş. Yani bu kareler normalde yerden 3 - 3.5 mt kadar yukarıda durmakta. Ermeni kitabında bölge karanlık dere diye geçiyor. Bu kareleri birbirine simetrik aynı hizada yapılması açısından ve geçilen ara kanyona yapılması açısından ve taban kısımları daha önde olduğu için bu kareler bana bu karanlık dereyi aydınlatmak için yağ yakma çukurları olarak geldi. Bunlardan sıralı şekilde toplamda 9 adet var 2 tanesi toprak altıunda kalmış dereden geçtiğinde bu kareler bitiyor. Ermeni yerleşkesi bu karelerin olduğu tepe arkasındaki dağın ta en son yamaç diplerinde ermeni yerleşkesi eski yaşanmış yerler var. Bölgede küçük bir tane bile din işareti haçta olsa raslamadığım için bu karelerin yol aydınlatmasında kullanıldığını düşünüyorum. Bu dereden geçilerek dere boyunca gidilen yolun sonu önemli olan kısım ki. bu yolun sonunda da balık sırtı gibi bi bi sırt bir tarafı kayalık olan tepe. açılmış 3 tane mağara var. Arazi azda olsa gözünüzde canlanmıştır. Benim düşüncem bu arazide aranacak en güzel şey tek paradır.

karainci78

Kullanıcı

Değerli arkadaşlar , Sayın ustalarım. Ek bilgi vermek adına. Burada kareler dereden 20 cm kadar yüksekte duruyor. Tarihe döndüğümüzde 65-70 yılları arasında bu dere 3 mt daha aşağıdaymış sel gelince toprak doldurmuş boyu yükselmiş. Yani bu kareler normalde yerden 3 - 3.5 mt kadar yukarıda durmakta. Ermeni kitabında bölge karanlık dere diye geçiyor. Bu kareleri birbirine simetrik aynı hizada yapılması açısından ve geçilen ara kanyona yapılması açısından ve taban kısımları daha önde olduğu için bu kareler bana bu karanlık dereyi aydınlatmak için yağ yakma çukurları olarak geldi. Bunlardan sıralı şekilde toplamda 9 adet var 2 tanesi toprak altıunda kalmış dereden geçtiğinde bu kareler bitiyor. Ermeni yerleşkesi bu karelerin olduğu tepe arkasındaki dağın ta en son yamaç diplerinde ermeni yerleşkesi eski yaşanmış yerler var. Bölgede küçük bir tane bile din işareti haçta olsa raslamadığım için bu karelerin yol aydınlatmasında kullanıldığını düşünüyorum. Bu dereden geçilerek dere boyunca gidilen yolun sonu önemli olan kısım ki. bu yolun sonunda da balık sırtı gibi bi bi sırt bir tarafı kayalık olan tepe. açılmış 3 tane mağara var. Arazi azda olsa gözünüzde canlanmıştır. Benim düşüncem bu arazide aranacak en güzel şey tek paradır.

s.a evet ustam bilgi aydınlacı oldu sagolun az cok görüntü belirdi fakat burda su soruyu sormak gerekmezmi dere yatagı neden aydınlatılma geregi duyulsun ki derede su akarı oldugunu baz alarak söylüyorum !!!!!ki dini bi belirti yok dediniz o halde kayıt dışı birşey yada bulunması istenmeyen birseyden bahsetmiş oluruz ki durum sanırım öyle ki yine yüksekce yerde arastırma devam etmeli, sonucu cıkıyor.. bu durumda söylediginiz magaraların tünel olma olasılıgı varmıdır magaraları gezdiniz mi ?? bahsettiginiz sırt tan itibaren fotolar varsa görsel daha iyi olacaktır yorumlamak saygılar....

TATLARLI

Kullanıcı

Burası 2 kanyon arası en tehlikeli bölge. Ve kullanılan bir yol. Ay ışığı dahi vurmaz gece buraya ve tehlikeli bir yer. Aydınlatmak çok güzel bir tercih olabilir. Olabildiğince kayalık çevre. Bu tepeleri gezmekten yolun sonundaki sırta gitmeye vaktimiz kalmadı. Bize söylenene göre açılmış oradaki yerler gitmeye gerek yok dendi . bizde doğrudur deyip kapattık konuyu.

Üst Alt