oyma hac x | Define işaretleri ve anlamları

oyma hac x

karainci78

Kullanıcı

TRUVA

Admin
Cevap: oyma hac x

3 oymada 3 leme var.oradaki oyma ve haç olan kayadaki oymanın kanalını ölç ve vardığı noktada mezarı var.Az dibek gibi geldi bana oyma.

KANAS_USTA

Vip Üye

direk dereye yoğunlaş arzu edılen orda

Alfa Romeo

Kullanıcı

İşaretlerin bulunduğu yerden Dereye dikkat et (kuru yada sulu farketmez, biraz uzak mesafede olabilir) !! Şimdi Dere'de ne var - ne arayacaksın ??
- Dere'de suyun yüksekçe bir yerden döküldüğü Şelale var..
- Şelalenin devamında da Değirmen yada Su Sarnıcı yada suyun biriktirildiği sulama kanalı türü birşey var, araştırmanı o bölgede yapmalısın...
- Ayrıca aşağıda işaretlediğim yeri sakın es geçme, yuvarlak kapak mevcut orada :)

Y82D.jpg

Son düzenleme:

star21

Kullanıcı

orda iki mezar var..başka hiç bir yere gitme ve birde yığma olacak onuda bul..ve karşı taraf manzaralı olmalı..buradan başka hiç bir yere adım atma

Alfa Romeo

Kullanıcı

s.a kontrol ederim üstad..

Bak şimdi kardeşim; Şelaleyi bulup sırtını oraya ver, Su Şelaleden döküldükten sonra akarı biraz düz gidiyor ve sonra sola 70 derece gibi açıyla keskin dönüş yapıcak..Bu sola keskin dönüşten sonra devamında Değirmen - Su Sarnıcı veya Sulama Kanalı türü birşey var orada.. Bunu ben kafamdan uydurmuyorum, yada tahmini konuşmuyorum, Net yazıyorum, işaretin öyle diyor ...
Arazide araştırmak sana kalmış, bahsettiğim yer uzakta olsa işaretli kayanın oradan bulunduğu mevki gözükecek + arazide iyice araştırdıktan sonra, cevabını da buraya yazarsan iyi olucak...

Son düzenleme:

lLeon

Kullanıcı

selamlar burası bana göre sofra taşı dedikleri papzların vede o yöredeki bazı insanların toplanıpta oturdukları hatta bazı yiyecekleri yediği hatta iyi dikkat edilirse üzerinde bazı tabağı andırır dairelerde var.sofra kayasından başka bir şeyde değil..ayrıcada o bölgenin hakim yerdeki kaybolmayan en uc noktasıdır....haca gelincede burda ne derede nede uzakta sadece hacın baktığı yönde papazın vede kendi çevresine ait olan bir kaç mezarın olduğunun anlatımızdır..bu taşın geniş çevreli araştırılmalı...cenabu allah kolaylıklar versin.....................

Alfa Romeo

Kullanıcı

Bir önceki mesaja istinaden cevap...

Haç ve Oyma, peki ne Haçı - ne Oyması ??? Acaba görmeyeli Haçların şeklimi değişti :D:D o bir Alan işaretidir, Bölgeyi verir...Oymaya gelince de değişiktir o, bambaşkadır, anlayana tabi....

BI67.jpg

Üst Alt