Resime Yorum | Define işaretleri ve anlamları

Resime Yorum

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
Sa degerli ustalarim. Resimden yorumlarinizi eksik etmeyin. Elimde sadece resim var bilgi yok.Resim tek resim bir arkadas yolladi ama devamini atacagim insaallah.. Saygilar,

aydin-28

Kullanıcı
define amaçlı degil burada yaşam tarzı avcılık vs gibi betimlemesi yapılmıştır bir çesitte bunlara kaya mektupları denir.geçmiş medeniyettlerin yaşamlarını kayalara bu şekilde çizerek anlatmak istemişlerdir.benim görüşüm bu dogrultudadır.bu tür işaretlerin çeşitleride vardır boyayla yapılan kayaya çekiç veya başka bir taşla vurularak darbeler sonucu yapılanlarda vardır.

MAMİ

Kullanıcı
S.A...sempatik 06 kardeşim nokta atışı yapmış,ilk yeri çok önemli...Bence bu taşın kendisinden bir şey sonuç çıkarmak zor üzerinde ne arasan var,hayvanat bahçesi giriş tabelası gibi...Lakin bu taşın çıktığı yerde çok şeyler olabileceğini düşünüyorum,ilk bulunduğu yer tespit edilebilirse ve çevresi fotolanırsa süper olur...Fotoları abırsızlıkla bekliyoruz...(Tabi kazıdan çıkarılıp fotolanmadıysa...)

Warning

Kullanıcı
Güzel bir görsel paşam bildiğimi aktarayım Yanlışlık Olmasın kimseyide yanıltmayalım inşaallah miteolojik Çağlar'da bu tarz kayalara Ölünün mekanı hazırlandıktan sonra ne işle meşgul olduğunu belirtmek Amaçlı sembollerde işlenmiştir hayvancılıkla uğraşan bir kişi olduğunada işaret Eder bulunduğu bölgenizde çekimleri önemli tabiiki Allah cc gönlünüze ve gönlümüze göre hayırlısını nasip eylesin inşaallah

wolf_52

Kullanıcı
bu eşkiya işdir betimleme ye baklack olrsak üst tarfında sarp bri kaylık olması gerk ve aşasında dere yada kervan yolu ama suya yakın bir nokda burası bu kaya ise sabit değilse şayet yukarki .. kaylıkdan gelmedirr... eyer sabitse bu çok düşk bir ihtimal.. bir kaç nokda vermiş .. bölgedeki arziye dağlımı bu taş üzerinden betimlenmişdirr.... benim kanatim bu yönde...saygılar