s.a ustalar yuvarlak oyma ve çevresindeki farklı şekiller. | Define işaretleri ve anlamları

s.a ustalar yuvarlak oyma ve çevresindeki farklı şekiller.

İRON

Kullanıcı
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
s.a saygıdeğer ustalarım bu işaretlerin hepri nerden bakarsanız toplam 100 metre karelik bir alan içserindedir.ve köyumuzun hemen 1 km doğu tarafına düşmektedir yani yakındır.değerli bir agğabeyimize gösterdik çok önemli bir kişinin mezarı var burada dedi.sizinde görüşünüzü almak isterim.saygılar sevgiler.:confused:

Son düzenleme:

ihtiyar45

Vip Üye
Cevap: s.a ustalar yuvarlak oyma ve çevresindeki farklı şekiller.

Değerli arkadaşım senin yerin mezarlık alanı burada boşluk bakmanı öneririm.

TATLARLI

Kullanıcı

ah fakirbaba ah. Gönül isterki zengin olsun. Bi zenginine denk gelemedik Rabbim nasibinizi bol versin inşallah. Bunlar ne yazıkki fazla eski dönem olmamakla birlikte fakir mezarları fakirbaba. Saygılar.

İRON

Kullanıcı

ah fakirbaba ah. Gönül isterki zengin olsun. Bi zenginine denk gelemedik Rabbim nasibinizi bol versin inşallah. Bunlar ne yazıkki fazla eski dönem olmamakla birlikte fakir mezarları fakirbaba. Saygılar.

s.a mubarek eyv güzel vede derin düşüncelerin için.fakirse yapacak bişey yok ama sizlerden iyi olmasın buyuk bir ustamız burda çok buyuk bir liderin yada ağanın mezarı var:fazlada uzak değil dediğine göre. fakat tam olarak noktayı sölemedi.napalım usta omayınca olmnuyor yapacak bişey yok.sen merak etme usta zengin işaretlerde var elimizde lakin daha RESİMLERİNİ ÇEKMİŞ DEĞİLİZ.İNŞ ONLARIDA ÇEKR ÇEKMEZ EN KISA ZAMANDA YUKLERİM SİTYEYE.mesela yanyana ya 6 ya 7 yada 8 adet kare yada dikdörtgen oymalar olsa nasıl olur.....usta bu fakir mezarlardan değerli birşey çıkmaz mı sizcede...saygılar selmaetle kalınız...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

fakir baba ustamız. konunu yeni gördüm. önceki yorumları da okudum. ama o yapılan yorumlardan etkilenmek istemiyorum. ama malesef bende aynı önceki ustalarımızın yorumu gibi düşünüyorum. burda 1 lider mezarından ziyade bol bol meftanın olduğu mezarlık bir alan olduğunu düşünüyorum. mübarek ustam. bu yuvarlak oymaların üzerine küçük su kanalları ile yön de verilmiş. su akarlarının yönünde 3-5 mt yi geçmeden boşluk bakarsan hedefe varırsın.

gördüğün en ihtişamlı en düzgün oymanın olduğu noktayı kontrol ettiğini düşündüğümde içinden malesef seni çok zengin bir baba yapmayacak ama boşa çalışmadım dedirtecek bişeyler bulacağını düşünüyorum.

yanlız mezar söz konusu olunca kanunen izin verilmeyeceğini biliyorum. sizde biliyorsunuz burda çalışma yapılamaz sayın ustam. malesef.

başka konularda daha güzel para yerlerini konuşalım inşallah mübarek ustam.

kaçak kazıya hayır. :eek:

İRON

Kullanıcı

fakir baba ustamız. konunu yeni gördüm. önceki yorumları da okudum. ama o yapılan yorumlardan etkilenmek istemiyorum. ama malesef bende aynı önceki ustalarımızın yorumu gibi düşünüyorum. burda 1 lider mezarından ziyade bol bol meftanın olduğu mezarlık bir alan olduğunu düşünüyorum. mübarek ustam. bu yuvarlak oymaların üzerine küçük su kanalları ile yön de verilmiş. su akarlarının yönünde 3-5 mt yi geçmeden boşluk bakarsan hedefe varırsın.

gördüğün en ihtişamlı en düzgün oymanın olduğu noktayı kontrol ettiğini düşündüğümde içinden malesef seni çok zengin bir baba yapmayacak ama boşa çalışmadım dedirtecek bişeyler bulacağını düşünüyorum.

yanlız mezar söz konusu olunca kanunen izin verilmeyeceğini biliyorum. sizde biliyorsunuz burda çalışma yapılamaz sayın ustam. malesef.

başka konularda daha güzel para yerlerini konuşalım inşallah mübarek ustam.

kaçak kazıya hayır. :eek:
valla usta değerlendirmeniz hem gülerek hemde düşünerek okuyorum.suta işte bizim devletimiz böle bir devlet.gavurlar her gömdükleri mallarda illaki am illaki ama hayvan ama insan kemikleri malın önunde yada sağında solunda bırakarak mezarlaştırdırlar ki yarın öburgun burdan devlet izni çıkarıp mallarımızı götürmesinler diye..zaten bu lozan barış antlaşmasındada var.onun başbakanımız hedef 2023 diyor.belkide yanlış biliyorum doğrusunu bilen varsa beni aydınlatsın lütfen.bizim eski bakanlarımızda her onlerine gelen evraklara antlaşmalara basmışlar imzalarını.bölece bizde elimizi kolumuzu bağlayarak yarın öburgun gavurun biri gelirde gözümüzün önunde malını elini kolunu sallaya sallaya alıp götürür hiç umurunda bile olmaz.uysaki peygamber efendimiz s.a.v savaştan sonra elkde edilen ganimetler helaldir.çünkü kanla namusla vatanla imanla sevgiyle kazınıldı bu topraklar.ama yerin ustunde ama yerin altında ne varsa helaldir.lakin çıkartıklarımızın zekatını vermek şartıyla..ne diyim bilmiyorum ki hangi işarete bakarsak bakalım illaki mezar vermişler gayri muslimler.nese usta yoruımunuz vede güzel düşüncelriniz için çok tşlr.valla usta bende istemem başımın ağrısını ama gel görki insanın elinde fazla bir seçenek bırakmıyorlR.ne diyelim rabbim mezarı olmayan bir işaret nasip eylesin ozaman.çok tşlr harbici usta sağolasın varolasın.:rolleyes::confused:

A21MEDLi

Vip Üye

S.a fakir baba kardeşim bu çevrede şüpheli yerler var.
fakat benim gözümde,asıl yerin tepededir.resimdeki kayaların civarında resimde görünmüyor rampanın sonunda tepeye çıkılıyor.tepeye yetişmeden birde tepecik var.bu tepecik kuru dere yatağını hizasındadır kısaca balon gibi bir tepe + tepecik var..senin bakman gereken tepeyi anlatayım..

bakman gereken tepe; tepenin üstü şişirilmiş balon gibi pürüsüzdür,fakat bu tepenin yamaca yakın yerinde üçgen gibi bir kaya veya kayalık var. mezar tepede üçgen kayanın hizasındadır.
NOT;tepenin üç tarafı tatalı rampadır,yanlız üçgen kaya tarafı dik iniştir.
şimdilik diyebileceğim bunlardır tepenin resmi varsa? devamını yazabilirim.s.a

TATLARLI

Kullanıcı

abi değerlendirilebilecek en güzel yeri fotoğrafladım. Yalnız orası açılmışta toprak birikintisimi yığmamı tam net olarak belli değil. Ancak ben bu bölgede en çok burayla ilgilenirdim. Ermeni işi olduğu belli birşeyler olsa bile çok uğraş verir burası çünkü sunak oymaları belli belirsiz yapılmış sanki askerleri etrafına gömülmüş bir lider.

KANAS_USTA

Vip Üye

ustan sana dogru demıs fakır baba
ancak parası farklı yerde onu da demıs mı ?

Üst Alt