s.a ustalar yuvarlak oyma ve çevresindeki farklı şekiller. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

s.a ustalar yuvarlak oyma ve çevresindeki farklı şekiller.

A21MEDLi

Vip Üye
Cevap: s.a ustalar yuvarlak oyma ve çevresindeki farklı şekiller.

dediğim gibi eğer çzdiğim OK yönünde anlatığıma uyan tepe yoksa?bu resmi yeni fark etim, karşıdaki tepe tam uyuyor.yanında küçük tepecikte var..

ufuk14

Kullanıcı

medli ustam o tepe nemrut dagıdır.saygılar

İRON

Kullanıcı

S.a fakir baba kardeşim bu çevrede şüpheli yerler var.
fakat benim gözümde,asıl yerin tepededir.resimdeki kayaların civarında resimde görünmüyor rampanın sonunda tepeye çıkılıyor.tepeye yetişmeden birde tepecik var.bu tepecik kuru dere yatağını hizasındadır kısaca balon gibi bir tepe + tepecik var..senin bakman gereken tepeyi anlatayım..

bakman gereken tepe; tepenin üstü şişirilmiş balon gibi pürüsüzdür,fakat bu tepenin yamaca yakın yerinde üçgen gibi bir kaya veya kayalık var. mezar tepede üçgen kayanın hizasındadır.
NOT;tepenin üç tarafı tatalı rampadır,yanlız üçgen kaya tarafı dik iniştir.
şimdilik diyebileceğim bunlardır tepenin resmi varsa? devamını yazabilirim.s.a
s.a mubarek amedli usta sizin bahsettiğiniz tepe burda malesef yok.nedeni çunku buralar hep tarla düze arazilerle çevrilidir.üçgen taşa daha denk gelemedim olacağınıda sanmıyorum.tepeden kastınız heralde derin başı olsa gerek çünkü derenin sonuna doğru gidldikçe yukseliyor zaten son attığınız resimdede besbelli oluyor görüntü olarak.şayet o uzaktaki gördüğünüz buyk tepe kast ediyorsanız o tepe değil nemrut dağının uzantısı olan volkanik dağ patlaması sopnucu olaşan buyuk bir dağdır.amaedli usta yorumunuz için çok tşlr.azda olsa yardımcı olmaya çaşıtınız tşlrmi sunarım...saygılarr:rolleyes: sevgiler...

İRON

Kullanıcı

abi değerlendirilebilecek en güzel yeri fotoğrafladım. Yalnız orası açılmışta toprak birikintisimi yığmamı tam net olarak belli değil. Ancak ben bu bölgede en çok burayla ilgilenirdim. Ermeni işi olduğu belli birşeyler olsa bile çok uğraş verir burası çünkü sunak oymaları belli belirsiz yapılmış sanki askerleri etrafına gömülmüş bir lider.

s.a sevgili tatlarlı usta güzel yakalamışsınız.tamda benim düşündüğüm noktayı yakaldınız tebrik ederimm:rolleyes::rolleyes:usta benimde kanaatime göre tamda yuvarlak halka içine aldığınız yerde iki mezar bulunuyor zaten dikkat ederseniz mezar taşlarıda dikili şekilde belli ediyor kendinianlamadığım konu şu?mademki mezarı koymuşlar yan yana neden 4 yada 5 taşı sıralı şekilde koyup karşısınada 2 adaet küçük taş koymuşlR acaba yanılmatma amaçlımı kullanılmış.bilememiyorum.kafamı en çok kurcalayan ise o taşlardır.bide fotoğrafı çekerken gölgem uzerine düşen düşen u harfindeki kanal gibi oyma.acaba odalara ghiden tünnelleri yada mahsenimi kast ediyor çözemedim bir türlü..yrdımlarınız için çok tşlr...rabbşim yar ve yardımcınız olsun inş...:confused::rolleyes::confused:
:NOT.usta o daire içine ladığınız yerin hemen arkasındaki 3,ncü kayada sanki koltuk gibi traşlanmış bir yer mevcut diikkat ederseniz görürsünüz.yoksa benmi yanılıyorum.tşlr...

Son düzenleme:

İRON

Kullanıcı

S.a fakir baba kardeşim bu çevrede şüpheli yerler var.
fakat benim gözümde,asıl yerin tepededir.resimdeki kayaların civarında resimde görünmüyor rampanın sonunda tepeye çıkılıyor.tepeye yetişmeden birde tepecik var.bu tepecik kuru dere yatağını hizasındadır kısaca balon gibi bir tepe + tepecik var..senin bakman gereken tepeyi anlatayım..

bakman gereken tepe; tepenin üstü şişirilmiş balon gibi pürüsüzdür,fakat bu tepenin yamaca yakın yerinde üçgen gibi bir kaya veya kayalık var. mezar tepede üçgen kayanın hizasındadır.
NOT;tepenin üç tarafı tatalı rampadır,yanlız üçgen kaya tarafı dik iniştir.
şimdilik diyebileceğim bunlardır tepenin resmi varsa? devamını yazabilirim.s.a
usta şüphellendiğin yerleri resim uzerinden çizebilirmsin bizde gittiğimizde oraya bi bakalım.inşş.tşlr..

İRON

Kullanıcı

ustan sana dogru demıs fakır baba
ancak parası farklı yerde onu da demıs mı ?
malaesef kansçı usta malesef.sadece güzel bir mezar var burda dedi ve çekti gitti.usta anlamadığın nokta şu.mademki yerini biliyorsunuzda neden insanalrın kafalarında soru? işareti bırakıp gidiorsunuz onu anlamış değilim.yani ne var şu şurda bu burda derseniz çok mu koötü bişey demiş olursunuz.ha herkese denmez orası doğru lakin herkeside aynı kefeye koymamak lazım.nese usta.alaknız için çok tşlr.valla tek şuphelendiğim bir yer var oda doğru noktamı değilmi tam olarak emin değilim.siz saygıdeğer buyuk ustalarıdna görüşelrini alayım öle bi bakayım dedim.tşlr usta saygılar sevgiler...:confused:

İRON

Kullanıcı

ustalr bahsetmek istediğim mezar yeri ve koltuk olarak gördüğüm yer.çizdim tşlr.
ustalar buda 3gen ucu sivri bir kaya var dikkatimi çeken her iki sivri ucunun tam olarak noktaları göstermsi.yani doğuya bakan sivri ucu derin oyma ile hmen altındaki gölgemin düştüğü u harfındaki oymayı,batıyı gösteren sivri ucu ise şüphelendiğim mezar olan yerleri YANİ TATLARLI USTANINDA ŞÜPHELENDİĞİ NOKTAYI GÖSTERİYOR ACABA BU ÇELİKİ İÇERMİYOPRMU.
burasıda tatlarlı ustanın bahsettiği benimde şüphelendiğim mezar alanı.
bu kayada sivri ucları hem doğuyu hemde batıyı götsermekle birlikte hem mezarı hemde diğer oyma ile u harfindaki kanal gibi oymayı veren üçgenimsi taş yada kaya
burasıda traşlanmış koltuk taşı diye gördüğüm yer.
burasıda u harfindaki oyma nın olduğu kaya.yanılmıyorsam buradıda möahsen yada tunele olarak verilmiş olabilir.:confused::confused::confused:

TRUVA

Admin

Resimde görünen karşıdaki tepeyi incelemenizi tavsiye ederim.

TATLARLI

Kullanıcı

Fakir baba üçgen taşınbir üstünde mezar işaretlediğin yere bak. Bahsettiğim havuz mezar sistemi. Ben orada 2 tane ayak , başucunda yılan , ve elinde bereket simgesi olan bir mezar çıkacağını görüyorum. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir yerdir. Pasif daire içine girmeden gözlerinizi tek noktaya kısıtlamadan geniş bakarak açılmalı.Bu resimler bana tanıdık gelmişti ama ne yalan söyleyim bu kadar bol şekilde değil tek tük gelmişti. Anlatabildim sanırsam fakirbaba saygılar.

İRON

Kullanıcı

Resimde görünen karşıdaki tepeyi incelemenizi tavsiye ederim.

mubarek usta tepe derken tam olarak nereyi kast ettiniz acaba merakımı mazur görün amedli ustada tepeyi görmemi istemişti lakin orda görünen bir tepe yada tepecik yok yada ben diikkat etmedim görmedim.olabilir am ainlş yaz ayıdan yada ilk baharda ilk fırsatım bu olur ist gitmesemm.yorumunuz için çok tşlr.usta...saygılar selam:confused::confused:etle kalınız...

Üst Alt