Sadece Altına Ayarlı Cihaz Yapıyoruz(Ekip) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Sadece Altına Ayarlı Cihaz Yapıyoruz(Ekip)

fenadefineci

Kullanıcı
En basitinden bir sedef hastalığının dahi 17 pigmenti varken yaklaşık 3 bin dalgaya sahip altın enerjisini nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? Bu bir kaç yüz yıl sonra belki bir umut olabilir ama şimdi ki dediğiniz hayal ürününü geçmez.
Yapay zekaya bu 3 bin dalgayı tanıtırsak neden olmasın. Bundan 25 yıl önce 90 lı yıllarda uzaya yörüngeye araba yerleştirilcek desem mi bana gülerlerdi yoksa altına ceken cubuk cihaz yapay zeka vs yapcam desem mi bana gülerlerdi

balkaya34

Kullanıcı
Yapay zekaya bu 3 bin dalgayı tanıtırsak neden olmasın. Bundan 25 yıl önce 90 lı yıllarda uzaya yörüngeye araba yerleştirilcek desem mi bana gülerlerdi yoksa altına ceken cubuk cihaz yapay zeka vs yapcam desem mi bana gülerlerdi
@fenadefineci Selam usdam, Benim fikrim , Denemekte fayda var derim,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bakın şimdi desem mi ayrı demesemmi ayrı gülsem mi ayrı gülmesem mi ayrı bir konu. Ben sizi eleştirmiyorum. Aksine fikriniz gayet hoş ama heves başlangıç öncesi akla gelenin azime dönüşmesinin adıdır. Doğru mu? Bu heves ya zamanla geçer yada işlerin istediğin gibi gitmemesiyle yenilgiye uğrar. Siz şuan bir elmanın yarısısınız. Diğer yarısını bulmadan çekirdeğide tamamlamadan siz bir elma sayılmazsınız. Bunun için evvela kadrolaşmanız gerekir. Sponsor veya destek ekibi bulmalısınız. Bunun için bir çok firma var. Assuva aselsan vs gibi yerlere fikrinizi sunun başta altın demeyin ama dolaylı yoldan sunun. Geliştirin gelişin sonrası muhakkak bir yere getirir sizi. Bizim bilgimiz ile bu kabiliyetiniz şaha gelmez fikrimce. Selametle 🤚

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar,,
Ben 20 li yaşlardayken Büyük abilerimin sohbetlerini bazan Herne kadar yavaş konuşmalarda dinlerdim, 1970 71 yıllarıydı, AŞIR adında irisinden bahsederlerdi, Çok bilgili bitişti onların anlattığına göre,
Birsi diğerine soruyor,
--Yani bu adam topragı kokluyor, Burasi mezar diyor, Aciyoruz gercekden mezar ,Acmadan oncede bakin burdan ne ceset nede metal var, boş mezar diyor , Aciyoruz aynen dedigi gibi, Diyordu,
Bu sahış Suriye hududunda Son götürdüğü degerler ile ,Sureye hududunda mayına basdı patladı öldü, dediler,
Burda benim anlamak istediğim, Acaba asırlar sonra mezarlarda böyle bir koku verirmi ,?

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Cisimleri frekans yoluyla tanıyabilmek için öncelikle frekansı bilinmelidir. Siz bakmayın define sitelerinde altının frekansı şu kadar Hz dir diyen açıklamalara. Frekansı tespit ettikten sonra bu frekansın aynını üretip cisme yöneltmeli ve bu frekansta cisim rezonansa gireceğinden (bu işin mekanik zorluğundan bahsetmiyorum bile ) şiddeti artmış frekansı tespit edeceksiniz. Şuraya bir cismin doğal frekansının nasıl tespit edildiğiyle ilgili bir inceleme koyuyorum. İşe buradan başlayıp altının doğal frekansını tespitle başlayabilirsiniz. Frekans ve harmoniği (en temelleri) bilmeden yapabileceğiniz bir şey yok. Bunun dışında yoğunluk, EMD gibi yöntemler kullanabilirsiniz ama bunlarla sadece cismi tespit edersiniz, içeriğini net olarak bilemezsiniz. O yüzden ayrımlı denilen dedektörler yanılıp başka maddelere de altın der.

Kader25

Admin
Birde hocam siz yapay zekayla nasıl bir şey düşünüyorsunuz internette kiler iş görür mü yoksa sıfırdan mı tasarlamak gerekir nasıl bişey var aklınızda yapay zeka için
Mesele kisaca şu:
Biz yillardir arazide calistik, antiramanlar yaptik cubuklarla. Bu zaman zarfinda cok yanildik. Cogunun sebebini islem yapildiktan sonra anladik.
Bircok cubuk ustasi ile istisareler yaptik. Tecrubelerimizi paylastik. Bu bilgiler cogaldikca bazi seyleri netlestirdik. Misal; cubugun ALTIN ISARETI verdigi yerde islemler yapildi bir kez dahi altini bulamadik. Evet alanda altin vardi amma isaret aldigimiz yerde degildi.
Baska bir misal;
Cubugun altin isareti verdigi yerde kimi zaman OKSITLENMIŞ farkli metaller oldugunu gorduk.
Baska bir misal daha;
Altinin yaninda baska bit metal yada canak comlek parcalari varsa isaret stabil olmuyordu.
Baska bir misal;
Altinin miktari arttikca farkli unsurlar devreye giriyordu.

Boyle onlarca mesele var.
Sanal zekadan kastimiz; kendisine yuklenen bilgilerin tamamini belli bir sira usulunde degerlendirecek ve sonucunda ekranda bir sonuc verecek. Bu kolay bir mesele mi? Cok bir mesele olduguna inancimiz tam. Lakin bu ihtimallerin hepsini gozden gecirmesi, her bir unsurun da degerlendirmesi sart. Bu isde ancak sanal zeka ile mumkun.

Bir yerden baslamak icin;
Bu konu ile alakali 11 ayri muhendislik dali ve cubukcularin, dedektor kullanicilarin illa bir araya gelip belki ara vermeden 3 - 5 yil calismasi gerekiyor. Bunu boyle yapmadan muspet bir yola gitmenin imkani yok. Bu kadar adama bu kadar sure maas vb vereceksin ki bu is ilerlesin. Muthis bir arge gideri olusacak. Bu nedenle bu isi yaparsa yine uluslararasi buyuk bir firma yapabilir.

Bu arada sana sunu da soyleyeyim; bu buyuk firmalarda bu isin altyapisini TUMUYLE bilen elamanlari dahi yok. Onlar hep frekansla vb. yola cikiyolar. Altin sadece frekansla bulunacak bir metal degil. Asil bunu bilmiyorlar. Birde onlarda derinlik problemi var. Bakis acilarini dwgistirmediklerinden dolayi bunu da cozemiyorlar.

Neticede, altini bulmak hala zor bir mesele.
Evet belli bir mesafe katettik. Eskisinden daha rahatiz. Zaman ve finans kayiplarinin cogundan kurtulduk amma isin dogrusu hala baslangic seviyesindeyiz.

Bir tiyo vererek bitireyim bu konuyu:
Bu ekibin icinde illa saha tecrubesi cok iyi bir tâs duvar ustasi, cok iyi bir arkeolog ile cok iyi bir tarihci de lazim.🫠

Reedmann

Kullanıcı
Selam arkadaşlar,,
Ben 20 li yaşlardayken Büyük abilerimin sohbetlerini bazan Herne kadar yavaş konuşmalarda dinlerdim, 1970 71 yıllarıydı, AŞIR adında irisinden bahsederlerdi, Çok bilgili bitişti onların anlattığına göre,
Birsi diğerine soruyor,
--Yani bu adam topragı kokluyor, Burasi mezar diyor, Aciyoruz gercekden mezar ,Acmadan oncede bakin burdan ne ceset nede metal var, boş mezar diyor , Aciyoruz aynen dedigi gibi, Diyordu,
Bu sahış Suriye hududunda Son götürdüğü degerler ile ,Sureye hududunda mayına basdı patladı öldü, dediler,
Burda benim anlamak istediğim, Acaba asırlar sonra mezarlarda böyle bir koku verirmi ,?
Tilmen höyüge geziye gitmiştik yazın tek bir noktadan ağır bir koku geliyordu Açılmış mezardı küçük kemik parçaları bile vardı

Reedmann

Kullanıcı
Zamanım olsa kışın şimşek çaktığı yerlere bakardım 🙂 Bir defa şahit oldum amcamın evinin üst tarafında üç köpeği birden çarptı üçüde öldü sabah gittim Hiç birinde yanık izi bile yoktu muhtemelen kalbi patlamış Şimşek çarptığı yerler her zaman şüpheli