Selamün aleyküm ustalarım yıkılmış kale altında bir mahsen yardım edermisiniz

ali1514

Kullanıcı
Selamün aleyküm ustalar yıkılmış bir kale var dağın tepesinde burdada eskiden manastır varmış. Dağın yamacında birsuru açılmış sedirli odalar var güneye bakıyor hepsi bizde dolaşırken açılmış bir oda bulduk odanın girişinde pencere gibi 3 tane kare vardı içeri girince ortada bı taş vardı taşı kaldrinca altta bir açılmış oda daha gördük oraya girince çökmüş biyer gördük duvarda biraz açıp temizleyince karşımıza tünel çıktı tüneli takip ettik sonuna gelince tünelin duvarını biraz ***** karşımıza bir oda çıktı içeri girdik biraz toprak doluydu kemerli bir mahsen içerde mezar olma şansı varmı ikitane orta büyüklükte yuvarlak oyma birde kare oyma var odada birde duvarın üst köşesinde dedektör öttü taşta mineral olabilir mi. Birde odanın altı boş gibi. Ama odada calisamadik çünkü oda nereye dokunsan çöküyor tavan resmen kum gibi uçup duruyor bizde geri çıktık.odanin toprak dolu olması normalmi yada daha önce açılıp gerimi kapanmis sizce ustam. Birtane resim var başka yok gidip çekemiyorum maalsef

Ekli dosyalar

• IMG-20240116-WA0003.jpg
    IMG-20240116-WA0003.jpg
    114.8 KB · Görüntüleme: 18
Moderatör tarafında düzenlendi:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Oda sizi çift mezara sahip son tekli odaya götürene kadar gidin. Her iki mezarın baş kısmında olan duvar dibinde sandık boşluğu bakın. Oda boşsa orası tamamen soyulmuş demektir.

ali1514

Kullanıcı
Oda sizi çift mezara sahip son tekli odaya götürene kadar gidin. Her iki mezarın baş kısmında olan duvar dibinde sandık boşluğu bakın. Oda boşsa orası tamamen soyulmuş demektir.
Enson oda bu ustam başka oda yok diğerleri açılmış bununda biz açtık diğer odalarda işaret yok sadece bu odada işaret var 2 oyma delik 1 tanede kare oyma bu odanın içinde bu işaretler ne anlama geliyor onu anlamadım merak ediyorum

ali1514

Kullanıcı
Bu oda bosmu dolumu bakamadık çünkü çöküyor ustam bizde çıktık hemen mezarlar bu odada degilmi yada bu odanın altında bir oda daha olabirmi işaretlere bakarsak

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Selamün aleyküm ustalar yıkılmış bir kale var dağın tepesinde burdada eskiden manastır varmış. Dağın yamacında birsuru açılmış sedirli odalar var güneye bakıyor hepsi bizde dolaşırken açılmış bir oda bulduk odanın girişinde pencere gibi 3 tane kare vardı içeri girince ortada bı taş vardı taşı kaldrinca altta bir açılmış oda daha gördük oraya girince çökmüş biyer gördük duvarda biraz açıp temizleyince karşımıza tünel çıktı tüneli takip ettik sonuna gelince tünelin duvarını biraz kırdik karşımıza bir oda çıktı içeri girdik biraz toprak doluydu kemerli bir mahsen içerde mezar olma şansı varmı ikitane orta büyüklükte yuvarlak oyma birde kare oyma var odada birde duvarın üst köşesinde dedektör öttü taşta mineral olabilir mi. Birde odanın altı boş gibi. Ama odada calisamadik çünkü oda nereye dokunsan çöküyor tavan resmen kum gibi uçup duruyor bizde geri çıktık.odanin toprak dolu olması normalmi yada daha önce açılıp gerimi kapanmis sizce ustam. Birtane resim var başka yok gidip çekemiyorum maalsef
konunuz olması gereken bölüme taşındı burdan devam edin

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Açıklama güzel resim yetersiz görmek lazım oyma odanın tabanından ikinci oda veya saklantı yeri var der ama tehlikeli varsa hiç uğraşmayın öncelik can güvenliği

ali1514

Kullanıcı
Açıklama güzel resim yetersiz görmek lazım oyma odanın tabanından ikinci oda veya saklantı yeri var der ama tehlikeli varsa hiç uğraşmayın öncelik can güvenliği
Oyma duvarda ikitane ustam biri öne bakıyor biri yana bakıyor kare oymada tavandan aşağı bakıyor

Kader25

Admin
Icindeki toprağa bakarak burasının mezar olduğunu düşünmüyorum.
Bu toprak su ile gelen bir toprak değil. Çökme ile de içeri dolmamış, odanın tavanı duruyor.
Siz buraya ön kapıdan değil arka yada muhtemelen yan duvardan girmişsiniz.

Neticede tavanın yıkılma riski varmış.
Tespitiniz yok iceride ne olduğu konusunda. İhtimale göre çalışmak kişiyi yorar. Bence tehlikeye girmemek lazım.

ali1514

Kullanıcı
Icindeki toprağa bakarak burasının mezar olduğunu düşünmüyorum.
Bu toprak su ile gelen bir toprak değil. Çökme ile de içeri dolmamış, odanın tavanı duruyor.
Siz buraya ön kapıdan değil arka yada muhtemelen yan duvardan girmişsiniz.

Neticede tavanın yıkılma riski varmış.
Tespitiniz yok iceride ne olduğu konusunda. İhtimale göre çalışmak kişiyi yorar. Bence tehlikeye girmemek lazım.
Ustam biz arka taraftan girdik toprak yan taraftan çökmüş dolmuş çok toprak yok zaten kazilma emaresi bile yok içerde. Ben sadece işaretler neyi anlattnigini anlarsam dışardan kapı girişini bulacam girecem tehlikeli olmasın die.yoksa içerden çalışılmiyor.