Tepedeki Büyük Üçgen | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Tepedeki Büyük Üçgen

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Onikinci fotoğraf dikme kaya ayrıca birbirine yaslanmis kayalar ozellikle konmuş mezar çiçekleri de var kompozisyon tamam pagan işi @Kader25 ustam ilgilenir

AhdeVefa

Kullanıcı

TRUVA

Admin
Eyvallah ustam,orayı öncelik vereceğim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah.
Benim icin mavi yer onemli uste ucgen yapi ozellikle oraya yerlestirilmis etrafi ceper gibi yapilmis .arka yuzunu ozellikle gormeliyim. Arkada farketmedigin birseyler olacak resimleyince gorecegiz giris arka tarafta. Ben malzeme orada diyorum.

Ekli dosyalar

• 20240702_234707.jpg
    20240702_234707.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 12

AhdeVefa

Kullanıcı
Benim icin mavi yer onemli uste ucgen yapi ozellikle oraya yerlestirilmis etrafi ceper gibi yapilmis .arka yuzunu ozellikle gormeliyim. Arkada farketmedigin birseyler olacak resimleyince gorecegiz giris arka tarafta. Ben malzeme orada diyorum.
Ustam, mavi ile işaretlediğin yer de üçgen şeklinde doğrudur. bu kayanın arkası 27,28,29,30,31. Fotolar ustam. Özellikle bu kaya şüphelendirdi beni de, bu kayanın arka tarafı doğu, üçgen uç kısmı güney, geniş açısı da kuzey doğuya denk gelir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba Değerli Ustalarım,

Buranın hikayesi şöyle, Bu tepe ve etrafındaki tepeler ören yeri ,her tepenin ismi var oldukça geniş bir alan .Fotoğrafladığım tepeden ziyade ,aşağı derede bir mermer sütun bulunuyor ve bu tepelerin krokisi olduğu kanısına varılarak, Bilir kişilere soruluyor. Üçgen olarak gördüğümüz kaya batıya bakıyor ve önünde oturak taşının olduğunu söylediler lakin şu anda oturak taşı yok. Başka kişiler tarafından yoklanmış o arada gitmiş sanırım. Bilirkişi oturak taşına oturduğun zaman şehitler mezarlığı alanı görüyorsa bu oturak taşının arkasına 1 ay iş yap malı burada demiş .Üçgenin kuzey tarafına doğru işlem yapmışlar, katmanlar halinde kum,kül,çanak çömlek parçaları falan çıkmış Birde deve kuşu yumurtası büyüklüğünde sert bir kütle çıkmış, balyozla yoklamışlar kıramamışlar. .Tepenin her yerinde çanak çömlek, küp kırıkları yoğunluğu mevcut. Detaylı video çekmiştim maalesef telefonun depolaması dolmuş ve kayıt etmemiş.Aşırı rüzgarlı bir gün olduğu için çubukla işlem yapamadım Değerli yorumlarını bekliyorum ustalarım.
Fotoğraflamayı yaptığın üçgen alan tepeden aşşağıya kadar birfiil tamamen mezarlık zaten. Mezarlığın baktığı istikamette tepenin dibinden yukarı kadarda yerleşke alanı. Mezarlıkta kıymetli birşey bulmanız hem normal hem süprizdir. Bir aylık iş yap al kısmı hikayeleştirilmiş bölümdür. Bu neye göre söylendi bilmiyorum ama kulak vermemeniz gereken bir durum. Mezar alanı saygın bir papaz tarafından dizayn edilmiş biçimli ve simetrik bir alana sahip. Üçgen kayada veya yakınındaki kayalarda pak sakin kafayla oturarak titiz inceleyin. Bu kayalardan birine muhakkak papaz sliüeti keskin bir gözün görebileceği şekilde nakşedilmiştir. Bunu bulduğunuz taktirde sol gözü şehre sağ gözü malın olduğu önemli nokta istikametine bakar. Sağa yatmış halde ise şehir soldadır sola yatmış haldeyse şehir sağdadır. Mal yattığı tarafadır. Güney batı istikametini verecektir. Papaz kepi muhakkak karataşa kara kiliseye veya kara mağaraya bakar. Kuzey doğu istikametincedir. Sola yatar haldeyse sağ arka çaprazı ileri istikamette mağara kilise veya yapı vardır. Bilir kişi ne bilir ne bilmez bilmem ama noktanın birini gerçek anlamda @TRUVA usta göstermiş zaten. Yerde yatar halde kadehi testiyi andıran kaya arayın. Ağız kısmı size kazı noktasını verir. Selametle İnş’ALLAH. 🤚

AhdeVefa

Kullanıcı
Fotoğraflamayı yaptığın üçgen alan tepeden aşşağıya kadar birfiil tamamen mezarlık zaten. Mezarlığın baktığı istikamette tepenin dibinden yukarı kadarda yerleşke alanı. Mezarlıkta kıymetli birşey bulmanız hem normal hem süprizdir. Bir aylık iş yap al kısmı hikayeleştirilmiş bölümdür. Bu neye göre söylendi bilmiyorum ama kulak vermemeniz gereken bir durum. Mezar alanı saygın bir papaz tarafından dizayn edilmiş biçimli ve simetrik bir alana sahip. Üçgen kayada veya yakınındaki kayalarda pak sakin kafayla oturarak titiz inceleyin. Bu kayalardan birine muhakkak papaz sliüeti keskin bir gözün görebileceği şekilde nakşedilmiştir. Bunu bulduğunuz taktirde sol gözü şehre sağ gözü malın olduğu önemli nokta istikametine bakar. Sağa yatmış halde ise şehir soldadır sola yatmış haldeyse şehir sağdadır. Mal yattığı tarafadır. Güney batı istikametini verecektir. Papaz kepi muhakkak karataşa kara kiliseye veya kara mağaraya bakar. Kuzey doğu istikametincedir. Sola yatar haldeyse sağ arka çaprazı ileri istikamette mağara kilise veya yapı vardır. Bilir kişi ne bilir ne bilmez bilmem ama noktanın birini gerçek anlamda @TRUVA usta göstermiş zaten. Yerde yatar halde kadehi testiyi andıran kaya arayın. Ağız kısmı size kazı noktasını verir. Selametle İnş’ALLAH. 🤚
Eline, yüreğine sağlık ustam. Bilir kişi kimdir bilmiyorum, beni götüren kişi o şekilde söyledi ustam neye göre dedi muamma. Zaten gelişigüzel bir çalışma yapmışlar.Değerli ustam papaz ve kepi ayrı bir işaret midir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eline, yüreğine sağlık ustam. Bilir kişi kimdir bilmiyorum, beni götüren kişi o şekilde söyledi ustam neye göre dedi muamma. Zaten gelişigüzel bir çalışma yapmışlar.Değerli ustam papaz ve kepi ayrı bir işaret midir.
Evet. Papaz mala ve halkına bakar, papazın kavuğu ise şehrin haritasını sembolize edecek şekildedir. Her iki üst köşesi önemli bir noktayı işaret eder. Bir nokta kiliseyi simgelerken diğer nokta kral veya papaz evini mezarını simgeler. Bu halde kavuk ise başındaki o zaman roma dönemindesiniz demektir. Alanınız hayli güzel bir alan. Demin yorumlara baktım güzel bir nokta atışıda @BoZKurT ustamdan gelmiş. Aslında pek cihaz gerektirmeyen alan ama sizler için de cihazsız çubuksuz anlamı olmayacak bir alan. Bir ipucu vereyim size karın zirveden eriyip aktığı noktayı bulup takip edin. Sizi şehrin girişine götürecektir.