Video olarak attım başka türlü atamadım yorumlarınız nedir acaba

tha1453

Kullanıcı
Kardeşim orası eşkıya işi. Videonun ilk başlangıcındaki dikili kayanın kendisi bir işaret. Orada kayanın arasından kafasını çıkarmış bir kertenkele var. Solundaki kemer şeklindeki dizili kayaların arkası merkezdir. Kafanın iki tarafındaki uzantılar kertenkelenin ayaklarıdır. Giriş boynunun altındandır . Üstteki kaya alındıktan sonra boynunun altındaki oval oyma gibi kaya alınması gerekiyor .oradan aşağıya ve soldaki sıralı kayaların altına giden bir yol izlemeniz gerekir .derinlik 6-7 m civarından aşağı değildir. Zor bir yerdir fakat devasal para ziynete ulaşırsınız. Burada iyi bir çubuk ustası sana yardımcı olur. Hiç bir şey yoksa bile .Kafanın altından çalışma yaparak gidişat şekline göre kendinize yön vereceksiniz. Soldaki sıralı kemer şeklindeki yere doğru yönleneceksiniz. Çalışma sırasında bunu kendiniz görürsünüz. Burayı ihmal etmeyin. Mükemmel bir şeyler sizi bekliyor. Allah kolaylık versin. Önce test yapın.
Teşekkürler üstat

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
O tarafdan çekilmedi üstat foto yok
Çekme şansınız Yok mu tepeye yakin bir yer anlaşılan merkep ile cikmissiniz bide video cekerken hızlı cekim yapmayın hep ön tarafi cekmissiniz bir isaretin önü arkası sağı solu geniş acili bitki örtüsü de onemli bunu her fırsatta vurguluyoruz bu herkes icin geçerli bide bu konuya @Roni ustam baksin o ne yorum yapacak
Teşekkür ediyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Çekme şansınız Yok mu tepeye yakin bir yer anlaşılan merkep ile cikmissiniz bide video cekerken hızlı cekim yapmayın hep ön tarafi cekmissiniz bir isaretin önü arkası sağı solu geniş acili bitki örtüsü de onemli bunu her fırsatta vurguluyoruz bu herkes icin geçerli bide bu konuya @Roni ustam baksin o ne yorum yapacak
Teşekkür ediyorum
Benim anlatacak pek birşeyim yok. Kervan geçiş hudutuna çok yakın bir alan. Video her ne kadar anlamsız çekilmişse de sizinde bir başınıza bu işe girişmeniz bir o kadar anlamsız olur. Bu sotesinden suya yönelen bir yılan. Zehri ayrı tuzağı ayrıdır. Böyle alanda efsun da gayet normaldir. Yılana bakar halde sağ üst çapraza doğru ilerleyin yerde döşeme taş bulacaksınız. Burada ki hediyeye yönelin ama bu yer ile kendinizi yormayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tha1453

Kullanıcı
Benim anlatacak pek birşeyim yok. Kervan geçiş hudutuna çok yakın bir alan. Video her ne kadar anlamsız çekilmişse de sizinde bir başınıza bu işe girişmeniz bir o kadar anlamsız olur. Bu sotesinden suya yönelen bir yılan. Zehri ayrı tuzağı ayrıdır. Böyle alanda efsun da gayet normaldir. Yılana bakar halde sağ üst çapraza doğru şlerleyin yerde döşeme taş bulacaksınız. Burada ki hediyeye yönelin ama bu yer ile kendinizi yormayın.
Usta çözülmesi kolaymıdır efsun dediniz ama

Kader25

Admin
Ustalarım merakımdan soruyorum. Türkiye'de timsah canlandırmasının örneği varmıdır. Aslında sorum şu şekilde :) Bu coğrafyada yaşamayan hayvanların herhangi bir nedenle heykeli, kabartması, oyması varmıdır ? varsa neden bu coğrafyada olmayan canlılar betimlenmiştir ?

KIYMETLI USTAM,
ILK HUSUS ŞU: PAGAN ILE EŞKIYANIN GÖMÜ MANTIĞI AYNI KAYNAKTAN BESLENIR VE BIRBIRINE ÇOK YAKINDIR.
SEBEBI "DINI INANCTIR". HAL BOYLE OLUNCA BULUNAN HAYVAN FIGURU ONCE INANC SISTEMINDE NEYI IFADE EDER BU BILINMELIDIR. O HAYVANIN OZELLIKLERI ARAZIYE GENELDE UYGULANMAZ. ŞARTDA DEGILDIR. TIMSAH/YILAN VARSA SU OLMALI MANTIGI HER ZAMAN UYMAZ.

BU COGRAFYADA YASAMAMIŞ HAYVAN FIGURLERI MEVCUT MU? UMMADIGINIZ KADAR. INANIN SIZE 3 FOTOGRAF GOSTERSEM 3 GUN BELKI UYUYAMAZSINIZ BU NE BOYLE DIYE. BURAYA YUKLEYEMIYORUM. ZIRA BUNLARI FOTOGRAFLAYAN YERI BULANLAR BAŞKASI OLDUGUNDAN VE IZIN VERMEDIGINDEN DOLAYI.

BASKA ONEMLI BIR HUSUS:
PAGAN VE ESKIYANIN HER IŞI KAYALAR ILE ALAKALIDIR. SOYLE DESEM YANLIS OLMAZ:
GENEL HATLARIYLA KAYA "KUTSALDIR".

ANADOLU COGRAFYASINI DEGERLENDIRIRKEN, SINIRLARINI;
YUKARIDA INGILTERE, ASAGIDA MISIR, SOLDA ITALYA, SAGDA IRANIN TAMAMINI ALARAK DEGERLENDIRMEK GEREKIR.
BU NEDENLE HANGI ILDEYSENIZ O ILIN TARIHINI AZ COK BILMEK GEREKIR. ENTERESANDIR: KARAMAN VE CEVRESINDEKI KELTLERIN ISARETLERININ AYNISINI SİCİLYA DA GÖREBİLİRSİN.
BU COGRAFYA HEM COK KIYMETLI HEMDE COK BUYUKTUR.

ya da gücüyle tanınan mesela arslan, kaplan gibi motiflere denk gelinmiyor. Aslında bu betimlemeler için sorulacak çok soru var. Yılan, şimşek işareti genelde tehlike işareti olarak biliniyor, bu tuzağı yapan gömüde tuzak olduğunu neden ilan etsin ?

İNTERNET DEKI DEFINE ISARETI DIYE AKTARILANLARIN BUYUK KISMI DEFINE ISARETI DEGIL ALDATMADIR.
SANIRIM KASITLIDIR. HATTA BUNUNLA ALAKALI ACILAN SITELERIN DAHI BU KASITLA ACILDIGINI DUSUNMEKTEYIM. HEDEF SAPTIRMA OLARAK KABUL EDEBILIRIZ. DOGRU BILGI OLAN ACIKLAMALARDA VARDIR. BUDA KASITLIDIR. ZIRA ONUN MALI COK ONEMLI DEGILDIR. ASIL MALLAR BU NEDENLE HALA BEKLEMEKTEDIR. BIR KISMINA SON DONEMDE RESMI MAKAMLAR EL ATMIS. BU SEKILDE BILGILER ALMAKTAYIM VE SEVINMEKTEYIM. ZIRA BURALARDAKI MALLAR TON-TON DUR.😁
BIZE 99 KILO LAZIM. FAZLASI BIZI BOZAR.

100 KILO BULAN OLSA ONCE CEFAKEŞ 30 YILLIK HATUNUNU BOŞAYARAK SEYTANLA HAREKET ETMEYE BAŞLAR. 🤣🤣🤣

MEMLEKETIMIZDE YUZEYDEKİ GOMULERIN EKSERIYETI ALINMISTIR. KALANLAR DERINDEDIR. EVET ESKIYA VE PAGAN TUZAGI YAPMIŞTIR ISARETINIDE KOYMUSTUR. AMMA BU ŞU DEMEK DEGILDIR: BEN BURAYA GOMDUM MALI TUZAKLADIM GEL AL. HAYIR. BU ISARETLERIN TAMAMI DINIDIR. LAKIN OYLE BIR ISCILIK VARDIR KI TABIR CAIZSE MEYDAN OKUR. 10 TONLUK 20 TONLUK KAYALARI KM.LERCE UZAKTAN GETIRIP KULLANIR. PAGANIN VE ESKIYANIN MALININ NEREDE OLDUGUNU BULMAK KOLAY AMMA ALMAK COK ZORDUR. BUGUN DAHI ZORDUR. OZELLIKLE KORUMA YAPTILARSA. YANLIZ ONLAR ELBETTE 2-3 BIN SENE ONCE VE 1451 YILINDA, 2023 YILLARINDA ESKAVATOR GIBI BIR IS MAKINASININ, KAYAYI PATLATACAK KIMYASALLARIN VS. OLABILECEGINI ÖNGOREMEDILER. SANA BIR BILGI DAHA: CUBUK KULLANANLARIN GELIP MALIN YERINI BULACAKLARINI BILIYORLARDI VE CUBUKCUYU YANILTMAK ICIN YOGUN MINERALLI TASLARI HEP KULLANMISLARDIR.😁

BIR BILGI DAHA ARZEDEYIM:
PAGANI BILMEYENDEN DEFINECI OLMAZ DERLER. KISMEN DOGRUDUR.
PAGANI BILENDE, BIZIM BILGIMIZE GORE BU MEMLEKETTE 10 KISIYI GECMEZ.
(BEN ONLARDAN DEGILIM. BENIM BILGIM %05 KADARDIR)

BAZI KARDASLARIMIZ BANA KIZMASIN. BIRDE SU BILGIYI VEREYIM:

BIR FIGURU KABUL ETMEK ICIN 4 CEPHEDEN ILLA, MISAL YILANI ELE ALALIM, YILAN.OLARAK ANLASILMASINA GEREK YOKTUR. BU BELKI BAZI FIGURLER ICIN ELZEM OLABILIR. GENELINDE GEREKMEZ.
"KAYA FALCISI" IFADESI DEFINE SITELERINDE EVVELEN KASITLA SONRASINDA DA BILMEMEKTEN KULLANILMAYA DEVAM ETMEKTEDIR.

KASITIN KAYNAĞI: ICIMIZDEKI YABANCILARDIR. BUNLAR SIYASETTE VE BUROKRASIDE DE ETKINDIR. DEFINE ILE ALAKALI KANUNLARI GECMISDE HAZIRLAYANLARDA BUNLARDIR. BU DEDIKLERIMI ANLAMAK ICIN OSMANLININ SON NUFUS SAYIMINDAKI VERILERI GORMEK YETERLIDIR. SU AN BILE OYLE ILLER ILCELERIMIZ VARDIR KI YARISI TÜRK DEGILDIR. BUDA NORMALDIR. ZIRA OSMANLIDA EN AZ NUFUSA SAHIP OLANDAN BIRISI DE TURKLERDIR. ISLAMLASAN YABANCILARIDA TURK SAYIYORUM. ZIRA O ZAMANLARDA TURK DEMEK ISLAM DEMEKTI. MUSLUMAN ERMENI DE BEN TURKUM DIYORDU.

EĞER BIR KAYADA "ISCILIK VARSA" TEK CEPHEDEN DAHI BIR HAYVANA BENZETILEN HER KAYA PAGANLA ALAKALIDIR. HATTA BU KAYAYA MISAL 20 METREDEN BAKTIGINDA BIR FIGUR SILIUETI BELLI OLUYOR 18 YADA 22 METREDE GOZUKMUYORSA BUDA PAGANLA ALAKALIDIR.

BAZI GARIP OYUKLAR VARDIR. GUNUN BELLI SAATINDE BIR GOLGE VERIR O GOLGEDE MISAL KUPA CIKAR. BUDA PAGANDIR. GOLGE ISARETLER DERLER. BUNLARI GOREN BILEN COKTUR.

GECEN BIR SITEDE BIR PAYLASIM YAPILMIS: KAYA FALCISI DEMISLER KONU ACANA. SEBEBI 10 METRE BUYUKLUGUNDE BIR FIGUR. GEREKLI DESTEGI VERDIM O ARKADASA. DEGIL 10METRE 20 METRE BUYUKLUGUNDE FIGUR DE OLUR RESIMDE OLUR. BENDE FOTOGRAFLARI MEVCUT. BU GOZLER EN AZ 10 KADAR GORMUSTUR.

ELBETTE HERKESIN FIKRI VE YORUMU BILDIGI VE TECRUBESI KADARDIR. BUNDAN DOLAYI DA KIMSE KINANAMAZ HOR GORULEMEZ. BIR KIMSENIN HERSEYI BILMESI IMKANSIZDIR MUHALDIR.

Aklımda deli sorular :)

Kıymetli ustam
Sorularınızı es geçemedim.
Kısıtlı olsa da bir açıklama yapma gereği duydum. Soru ile cevap göze gözüksün diye cevaplarını BUYUK HARFLERLE yazdım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kader25

Admin

Kardasim Merhaba
Yer güzel. Ustalarimiz ifade etmiş.
Bende genel olarak ustamizin sorusuna cevap verirken aslında size de bir nevi cevap vermiş oldum.

Mevki çok dik sanırım doğru mu?

Burada gece asla çalışılmaz, çalışılmamalıdır. Gündüzleri çalışmaya uygun mu? Değilse hiçbir taşı yerinden oynatma. Nasibi olana o taşların her biri lazım olacak.
Böylece kalsın. Zamanını beklesin.

Sana bir dedektörü ve çubukçu lazım.
Çevrende bu kişiler yoksa, kendini boşa yorma derim. Zira o kayaların altında birsey bulamayacaksın. Lakin mesele o kayaların altından başlayacak. Bunun için de boşlukları bulacak bir çubukçu lazım. Bu arazide başka cihazla tespit imkansıza yakındır. Dedektor de yakınlarda kayaların içindeki kasalar için lazım olacak.

Ve en onemlisi: Levye ve kazma ile kaya sövmekten uzman Ve balyozla kaya kırmayı bilen en az 2 adam lazım. Yoksa, yine uğraşma derim. Ya bu adamlar olacak yada 1500 beygirine iş makinasi lazım aparatlariyla.

Ve daha onemlisi:
Marullari buldun diyelim. Bunları alacak kabzimal tanıdığın değilse zaten olmaz. Tüm emeklerin boşa gider. Birde uzunca bir zaman istirahat ettirirler.

Tüm bu hususları değerlendirin.
Hersey müspet ise daha iyi bir sunumla konunuzu açın. Fotograflama sitemizdeki yazıldığı şekilde olursa ilerlemek kolay olur.

Buraya resmi izin verirler.
Karşınıza sadece mezar çıkmayacağından sorun olmaz.

Kolay Gelsin.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
KIYMETLI USTAM,
ILK HUSUS ŞU: PAGAN ILE EŞKIYANIN GÖMÜ MANTIĞI AYNI KAYNAKTAN BESLENIR VE BIRBIRINE ÇOK YAKINDIR.
SEBEBI "DINI INANCTIR". HAL BOYLE OLUNCA BULUNAN HAYVAN FIGURU ONCE INANC SISTEMINDE NEYI IFADE EDER BU BILINMELIDIR. O HAYVANIN OZELLIKLERI ARAZIYE GENELDE UYGULANMAZ. ŞARTDA DEGILDIR. TIMSAH/YILAN VARSA SU OLMALI MANTIGI HER ZAMAN UYMAZ.

BU COGRAFYADA YASAMAMIŞ HAYVAN FIGURLERI MEVCUT MU? UMMADIGINIZ KADAR. INANIN SIZE 3 FOTOGRAF GOSTERSEM 3 GUN BELKI UYUYAMAZSINIZ BU NE BOYLE DIYE. BURAYA YUKLEYEMIYORUM. ZIRA BUNLARI FOTOGRAFLAYAN YERI BULANLAR BAŞKASI OLDUGUNDAN VE IZIN VERMEDIGINDEN DOLAYI.

BASKA ONEMLI BIR HUSUS:
PAGAN VE ESKIYANIN HER IŞI KAYALAR ILE ALAKALIDIR. SOYLE DESEM YANLIS OLMAZ:
GENEL HATLARIYLA KAYA "KUTSALDIR".

ANADOLU COGRAFYASINI DEGERLENDIRIRKEN, SINIRLARINI;
YUKARIDA INGILTERE, ASAGIDA MISIR, SOLDA ITALYA, SAGDA IRANIN TAMAMINI ALARAK DEGERLENDIRMEK GEREKIR.
BU NEDENLE HANGI ILDEYSENIZ O ILIN TARIHINI AZ COK BILMEK GEREKIR. ENTERESANDIR: KARAMAN VE CEVRESINDEKI KELTLERIN ISARETLERININ AYNISINI SİCİLYA DA GÖREBİLİRSİN.
BU COGRAFYA HEM COK KIYMETLI HEMDE COK BUYUKTUR.

İNTERNET DEKI DEFINE ISARETI DIYE AKTARILANLARIN BUYUK KISMI DEFINE ISARETI DEGIL ALDATMADIR.
SANIRIM KASITLIDIR. HATTA BUNUNLA ALAKALI ACILAN SITELERIN DAHI BU KASITLA ACILDIGINI DUSUNMEKTEYIM. HEDEF SAPTIRMA OLARAK KABUL EDEBILIRIZ. DOGRU BILGI OLAN ACIKLAMALARDA VARDIR. BUDA KASITLIDIR. ZIRA ONUN MALI COK ONEMLI DEGILDIR. ASIL MALLAR BU NEDENLE HALA BEKLEMEKTEDIR. BIR KISMINA SON DONEMDE RESMI MAKAMLAR EL ATMIS. BU SEKILDE BILGILER ALMAKTAYIM VE SEVINMEKTEYIM. ZIRA BURALARDAKI MALLAR TON-TON DUR.😁
BIZE 99 KILO LAZIM. FAZLASI BIZI BOZAR.

100 KILO BULAN OLSA ONCE CEFAKEŞ 30 YILLIK HATUNUNU BOŞAYARAK SEYTANLA HAREKET ETMEYE BAŞLAR. 🤣🤣🤣

MEMLEKETIMIZDE YUZEYDEKİ GOMULERIN EKSERIYETI ALINMISTIR. KALANLAR DERINDEDIR. EVET ESKIYA VE PAGAN TUZAGI YAPMIŞTIR ISARETINIDE KOYMUSTUR. AMMA BU ŞU DEMEK DEGILDIR: BEN BURAYA GOMDUM MALI TUZAKLADIM GEL AL. HAYIR. BU ISARETLERIN TAMAMI DINIDIR. LAKIN OYLE BIR ISCILIK VARDIR KI TABIR CAIZSE MEYDAN OKUR. 10 TONLUK 20 TONLUK KAYALARI KM.LERCE UZAKTAN GETIRIP KULLANIR. PAGANIN VE ESKIYANIN MALININ NEREDE OLDUGUNU BULMAK KOLAY AMMA ALMAK COK ZORDUR. BUGUN DAHI ZORDUR. OZELLIKLE KORUMA YAPTILARSA. YANLIZ ONLAR ELBETTE 2-3 BIN SENE ONCE VE 1451 YILINDA, 2023 YILLARINDA ESKAVATOR GIBI BIR IS MAKINASININ, KAYAYI PATLATACAK KIMYASALLARIN VS. OLABILECEGINI ÖNGOREMEDILER. SANA BIR BILGI DAHA: CUBUK KULLANANLARIN GELIP MALIN YERINI BULACAKLARINI BILIYORLARDI VE CUBUKCUYU YANILTMAK ICIN YOGUN MINERALLI TASLARI HEP KULLANMISLARDIR.😁

BIR BILGI DAHA ARZEDEYIM:
PAGANI BILMEYENDEN DEFINECI OLMAZ DERLER. KISMEN DOGRUDUR.
PAGANI BILENDE, BIZIM BILGIMIZE GORE BU MEMLEKETTE 10 KISIYI GECMEZ.
(BEN ONLARDAN DEGILIM. BENIM BILGIM %05 KADARDIR)

BAZI KARDASLARIMIZ BANA KIZMASIN. BIRDE SU BILGIYI VEREYIM:

BIR FIGURU KABUL ETMEK ICIN 4 CEPHEDEN ILLA, MISAL YILANI ELE ALALIM, YILAN.OLARAK ANLASILMASINA GEREK YOKTUR. BU BELKI BAZI FIGURLER ICIN ELZEM OLABILIR. GENELINDE GEREKMEZ.
"KAYA FALCISI" IFADESI DEFINE SITELERINDE EVVELEN KASITLA SONRASINDA DA BILMEMEKTEN KULLANILMAYA DEVAM ETMEKTEDIR.

KASITIN KAYNAĞI: ICIMIZDEKI YABANCILARDIR. BUNLAR SIYASETTE VE BUROKRASIDE DE ETKINDIR. DEDINE ILE ALAKALI KANUNLARI GECMISDE HAZIRLAYANLALRDA BUNLARDIR. BU DEDIKLERIMI ANLAMAK ICIN OSMANLININ SON NUFUS SAYIMINDAKI VERILERI GORMEK YETERLIDIR. SU AN BILE OYLE ILLER ILCELERIMIZ VARDIR KI YARISI TÜRK DEGILDIR. BUDA NORMALDIR. ZIRA OSMANLIDA EN AZ NUFUSA SAHIP OLANDAN BIRISI DE TURKLERDIR. ISLAMLASAN YABANCILARIDA TURK SAYIYORUM. ZIRA O ZAMANLARDA TURK DEMEK ISLAM DEMEKTI. MUSLUMAN ERMENI DE BEN TURKUM DIYORDU.

EĞER BIR KAYADA "ISCILIK VARSA" TEK CEPHEDEN DAHI BIR HAYVANA BENZETILEN HER KAYA PAGANLA ALAKALIDIR. HATTA BU KAYAYA MISAL 20 METREDEN BAKTIGINDA BIR FIGUR SILIUETI BELLI OLUYOR 18 YADA 22 METREDE GOZUKMUYORSA BUDA PAGANLA ALAKALIDIR.

BAZI GARIP OYUKLAR VARDIR. GUNUN BELLI SAATINDE BIR GOLGE VERIR O GOLGEDE MISAL KUPA CIKAR. BUDA PAGANDIR. GOLGE ISARETLER DERLER. BUNLARI GOREN BILEN COKTUR.

GECEN BIR SITEDE BIR PAYLASIM YAPILMIS: KAYA FALCISI DEMISLER KONU ACANA. SEBEBI 10 METRE BUYUKLUGUNDE BIR FIGUR. GEREKLI DESTEGI VERDIM O ARKADASA. DEGIL 10METRE 20 METRE BUYUKLUGUNDE FIGUR DE OLUR RESIMDE OLUR. BENDE FOTOGRAFLARI MEVCUT. BU GOZLER EN AZ 10 KADAR GORMUSTUR.

ELBETTE HERKESIN FIKRI VE YORUMU BILDIGI VE TECRUBESI KADARDIR. BUNDAN DOLAYI DA KIMSE KINANAMAZ HOR GORULEMEZ. BIR KIMSENIN HERSEYI BILMESI IMKANSIZDIR MUHALDIR.

Kıymetli ustam
Sorularınızı es geçemedim.
Kısıtlı olsa da bir açıklama yapma gereği duydum. Soru ile cevap göze gözüksün diye cevaplarını BUYUK HARFLERLE yazdım.
Kader ustam sağol, varol, ellerin dert gormesin. Gayet yeterli bir açıklama oldu. Yayınlanan bir çok işaret dediğiniz gibi defineyle ilgisi olmayan sanatsal veya başka amaçlı calismalar. Prim yapmak için define işareti diye paylaşılıyor. Dediğiniz türden belirgin işaretler paylasilmiyor. Aslında daha önce mantığım işaret belirgin olmalı diyordu ama bir yandanda niye adam işareti gözümüze soksun. Dediğiniz gibi golgeyle, tabiatla, sahte işaretle gizlemesi çok normal. Bu işi yaparken bende olmayan keskin bir göz gerekiyor :)