100% Tümülüs Diyebilir Miyiz ? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

100% Tümülüs Diyebilir Miyiz ?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
1. kayaların olduğu yer ve dolgu harici ,doğal görünmesine rağmen, bu tür doğal yerlerin bazı kısımları alınarak ya da dolgu yapılarak bir tümülüs benzeri mezar odaları konulduğu gerçeğini bilelim.
bu yüzden alanını ve etrafının açıktan resimlerinin olmasının tam bir fikre ulaşılmasını sağlayacağı için yazdım.
nasıl yığma bir tümülüste mezar odası olursa bu tip yerlerde ayni amaçla kullanılmıştır.bir çoğunuzun çevresinde vardır. çoğumuzda habersizizdir. bu tip yerler birinci önceliğiniz olmalı. buna en güzel cevabı boşluk tespiti verir.
ben soyulma ihtimali görmüyorum. üstten açılabileceğinide düşünmüyorum. öyle bir çalışma görünmüyor.
arkadaşımız çubuk kullandığına göre ,burada boşluk tespiti yapmamışmıdır. yapmamış olmasını her halde çubuk kullanan bir kişiden bekleyemeyiz. yazsa da bizlerde öğrensek.

Kaan037

Kullanıcı
Hocam buraya acele geldik yani hazırlıklı gitmedik sadece bi bakalım resim cekelım dıye gıtmıstık. cubuk almadık yanımıza. bır dahakıne cubukla gidecegiz. yalnız benım orda dıkkatımı ceken baska bır sey daha oldu: Biz buranin videosunu da cektik video cekerken farketmedik manyetik bi ses vardi sesi videoyu izlerken fark ettik. Hani cep telefonunu televizyonun yanina koydugunuzda arama gelirken bi ses yapar ya aynen o sekilde ses vardi surekli. Bu ne demek sizce ?

Kaan037

Kullanıcı
Uzaktan çevresini az da olsa görmek açısında şöyle bir resim var hocam
11.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Kaan kardeşim ses belki kullandığınız cihazdan veya çevresel bir etkendenmi olmuştur bilemeyiz.
bu son resim derki ,kaan benim üzerimde mutlaka boşluk tespiti yapmalısın. bende oda yakalarsan,iki yönden tünelli girişimide bulursun. tam üst noktadan ,g. doğuya ve k. batıya yakın ara yönlere dikkat et. eteğe yakın yatay geçersen ya da oda tespit edersen, oda bitiminden dışa,yani araziye doğru tünel girişe kadar devam eder.

Kaan037

Kullanıcı
Kaan kardeşim ses belki kullandığınız cihazdan veya çevresel bir etkendenmi olmuştur bilemeyiz.
bu son resim derki ,kaan benim üzerimde mutlaka boşluk tespiti yapmalısın. bende oda yakalarsan,iki yönden tünelli girişimide bulursun. tam üst noktadan ,g. doğuya ve k. batıya yakın ara yönlere dikkat et. eteğe yakın yatay geçersen ya da oda tespit edersen, oda bitiminden dışa,yani araziye doğru tünel girişe kadar devam eder.
Sayın hocam kesinlikle cihazdan değil cihazı daha sonra test ettik cihazda sorun yok. Bizim gözlemlerimizde kilit taşlar vardı sanki tünel var dediğiniz gibi.Hocam sizin önerilerinizle ben orada boşluk tespiti yapmaya çalışacağım en kısa srede sonuçları da sizlerle paylaşacağım.