2 Tane Kuş Kayası !

enver

Kullanıcı

Baktığı Yön!

Selamun Aleykum Sayın Usta Arkadaşlar!İki tane kuşa rastladım yolda !birisi kayanın üstünde diğeri ise uzanmış!ikisinin arası 10mt civarı.kayanın üstündeki kşun baktığı yön doğudur .diğerin ise net ayıramadım!ikisi de göründüğü gibi dereye çok yakındalar.dere bunların aşağısında kalıyor.eski yol da geçmekte burda yanlız onu farketmek çok zor.ara sıra yerlerde kaldırımı farkedebiliyorsun .tek tuk kaldırım taşlara rastlayabiliriz.Konuyla ilgili yorumlarınızı rica edeceğim!Saygılar ve Teşekürler!

TATLARLI

Kullanıcı
Cevap: 2 Tane Kuş Kayası !

Dediğim mesafeleri ölçmen önemli. ilk çizdiğim 1 numaralı mesafe tam 260 cm gelirse çok güzel olacak. 2. çizdiğim kısım küçük tepe verebilir ölçersen görelim. Taşın hemen ön altıda kilise giderleri var diye düşünüyorum dikili kayanın habercisi olabilir. Saklamışlar ama saklamamış gibi göstermişler burada en güzel habr derin olmadığı yönünde. Yani Sarı testi yapın cihaz ile gösterdiiğim ok yönünde. bu yerlerin belgesi çok oluyor. Ne söylesek karışıyor çünkü belgeler bilinenden farklı oluyor , ancak ölçülen mesafeler karşılaştığım ile aynı çıkarsa o zaman dere omegasına gider sonuca ulaşırsınız.

enver

Kullanıcı

Tatlarlı Usta Yorumunuzdan dolayı çok Teşekürederim usta!İstediğiniz ölçüleri yapıp 2 gün içinde getiriyorum kısmetse usta!şimdi yatay olan kuşun yanında olan 2 kayayı da paylaşıyorum burda.bilmem alakası varmı diye çevreyle ?Teşekürler ve Saygılar!

TATLARLI

Kullanıcı

Taşında aynı diyor. Dere omegasına götürecek. Derenin keskin dönüş yaptığı küçük bi yer olacak V gibi dere dönüşünü düşünürsek ağzı açık tarafında tam karşı 20-30 adımda yassı yeminli taş var diyor resimlerin. Taşına ermeni yemin parmağı basmışlar. Bu tek parmaklı olur. Dereyide detaylı gezmeyi unutma inşallah fotoğraflamaya devam.

enver

Kullanıcı

Yorumunuz için teşekürler Tatlarlı Usta!ölçüleri de alıyorum değilmi usta?birde yassı yeminli taş diyorsunuz usta?bunun şekli nasıl usta birde yeminli diyorsunuz?Sakıncası varmı usta?Bu bildiğiniz belgelerle uyuyormu usta?Teşekürler!

enver

Kullanıcı

Selamun Aleykum!Kayada olan üstüste baş aşağı V şekildeki işaretinin anlamını öğrenebilirmiyim sayın usta mümkünse?Teşekürler!

ufuk14

Kullanıcı

orayı yakından bi incele istersen.

enver

Kullanıcı

Yorumunuz için teşekürler Ufuk14 Usta!

İRON

Kullanıcı

..s.a mubarek yerin tatlarlı ustanında sölediği gibi üçgenimsi bir yerii anımasatıyor buda yanılmıyorsam çizdiğim yerlerden belli ediyor kendini.hem kuşlar hemde yanlarından geçen patika yol üçgenimsi bir yol göstriryor bizlere.buda demek oluyor ki dereyi iyicene bi kontrol et.özellikle aniden suyun viraj aldığı yerlere çokça dikkat et.murç izlerini bulman gerek dere boylarında.inş malzemesi fazla uzağa atmaz.ustalar sana yardımcı olacaklardır.allah c.c emeklerinizi boşa çıkarmasın inş..selametle saygılar sevgiler...

Son düzenleme:

enver

Kullanıcı

Yorumunuz için Teşekürler fakir--baba Usta!patika yol çok bozulmuş usta.yani ayırmam zor.resimlerde görünen hayvanların ve çobanların geçtiği yol dur.bazı yerlerde patika yol başka yöne dönüyordur.yinede biraz uğraşırsam tabiki o yolu bulabilirim.derye gelince Tatlarlı ustanın da dediği gibi dönüşlerde bakmam lazım.Teşekürler ve Saygılar!