20-30 Cm Için Resimli Anlatım El Yapımı Ürünümüz ( Kasa Yerleri )

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar merhabalar.
Evde kendinizin toplam max 10 TL maliyeti olmayan bir ihtimal kasa yerleri tespit etmek için kullanabileceğiniz bir ürün yapımını anlattım.
Enkısa zamanda inşallah kısmet olursa kendim yaparak aynı zamanda videosunu da yapacağım.

Gerekli malzemeler
-Pille çalışan Hesap makinası (güneş enerjisi olmayan)
- kulaklık
- CD-R
- DVD-R
- 9v Pil
- elektrik bandı
- yapıstırıcı
- makas

1-İlk olarak kulaklığımızın jack olan yerini kesiyoruz ve kulaklık kablolarınını yaklaşık 6-7 cm soyuyoruz.

2-Üzerinde R (Sağ) ve L ( Sol ) yazan kabloların içinden mavi ve kırmızı renk çıkıyor.Sizinkilerden farklı renk çıkabilir. Renkler çok önemli değil.
Burada önemli olan R ( Sağ ) yazan kulaklıktaki kablo çiftinden bir tanesini DVD-R için kullanacağız, kalan bir tanesini 9v pil için kullanacağız.
Aynı şekilde L ( Sol ) yazan kulaklıktaki kablo çiftinden birisinide CD-R için ve diğer çiftini 9v pil için kullanacağız.

3-Mavi renkli olanın bakır ucunu 1-2 cm soyarak uhu gibi yapıştırıcı vasıtasıyla DVD-R üzerine
yapıstırıyoruz.kablonun kalkmaması için soyulmamış yerinden üzerini de elektrik bandıyla sağlamlaştırıyoruz.
Ancak dikkat ediyoruz sıvı yapıştırıcının üzerini bantlamıyoruz.

4-Aynı şekilde diğer uçtaki kırmızı kablonun bir tanesini CD-R'a uhu vasıtasıyla yapıştırıyoruz, ve arka tarafını elektrik bandıyla bantlıyoruz.

5-Yani sağ ve sol kulaklık kablosunu soyduğumuz zaman çıkan 2 kablodan DVD-R olana mavinin 1 tanesini yapıştırıyoruz, CD-R olana kırmızının bir tanesini yapıştırıyoruz.
Her iki kulaklıktada 1 kırmızı ve 1 mavi boş kalmış oluyor.

6-9v piller için basit kablo bağlanabilen başlığa boşta kalan uçlarımızı 9v pile bağlıyoruz.

7-Hesap makinasını açıyoruz ve CD-R üzerine bantla yapıştırıyoruz.

8-Daha sonra DVD-R yi kablolu alanımız üste gelecek şekilde hesap makinası üzerine kapatarak bantlıyoruz.
En üste DVD-R'nin tam ortasına da kablonun kopmaması için 9v pilimizi yapıştırıyoruz.

9-Herhangi bir metalin üzerinde gezdirerek test edebiliriz.

10- Bu ürün 20 ile 30 cm arasında metalleri tespit etmede etkilidir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
girişimci bir ruh ve güzel bir görselli anlatım. emeğine sağlık güzel kardeşim.
ben kendi adıma özelliğine hiç bir yorum getiremem. eğer istenilen amaca hizmet eder bir seviyede ise, az masrafla tek tek işlerine de yarar. medeniyetlerin yoğun yaşadığı yerlerde,plajlarda güzel yitikleri toplar.
arkadaşlarımız merak edecektir, deneyip ,yeterli sinyal alabiliyormusunuz. alıyorsanız,madeni üzerine gelindiğindemi yoksa bir kaç m. mesafeden algılayabiliyormu. birde ,araştırma seviyesi zeminden ne kadar yüksekte olmalı. bu tür detaylara haiz olmuşsanız,paylaşmanız daha yararlı olacaktır. sağlıcakla.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
girişimci bir ruh ve güzel bir görselli anlatım. emeğine sağlık güzel kardeşim.
ben kendi adıma özelliğine hiç bir yorum getiremem. eğer istenilen amaca hizmet eder bir seviyede ise, az masrafla tek tek işlerine de yarar. medeniyetlerin yoğun yaşadığı yerlerde,plajlarda güzel yitikleri toplar.
arkadaşlarımız merak edecektir, deneyip ,yeterli sinyal alabiliyormusunuz. alıyorsanız,madeni üzerine gelindiğindemi yoksa bir kaç m. mesafeden algılayabiliyormu. birde ,araştırma seviyesi zeminden ne kadar yüksekte olmalı. bu tür detaylara haiz olmuşsanız,paylaşmanız daha yararlı olacaktır. sağlıcakla.

Üstadım testini şu şekilde gördüm.
Yaklaşık 20-30 cm yukarısında metalin üzerinde geldiği zaman, gıcırtılı bir ses yapıyor, daha doğrusu cd ve dvd alanına girdiği zaman etkileşime giriyor ve ses veriyor. Kasa alanları için uygun olabileceğini düşünerek paylaştım.
Çekim alanı cd-dvd nin çapı kadar oluyor, onları büyütürsek çekim alanıda büyüyecektir diye tahmin ediyorum ( derinliği değil ). Derinliği artırmak içinde araştırma yapacağım.
Ayrıca kulaklık yerine ucuz hoparlör kullanılarak, dışa ses veren ve 1-1,20 metrelik sopaya bu aleti monte edilerek daha rahat tek-tek çilik yapılır ustam

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Üstadım testini şu şekilde gördüm.
Yaklaşık 20-30 cm yukarısında metalin üzerinde geldiği zaman, gıcırtılı bir ses yapıyor, daha doğrusu cd ve dvd alanına girdiği zaman etkileşime giriyor ve ses veriyor. Kasa alanları için uygun olabileceğini düşünerek paylaştım.
Çekim alanı cd-dvd nin çapı kadar oluyor, onları büyütürsek çekim alanıda büyüyecektir diye tahmin ediyorum ( derinliği değil ). Derinliği artırmak içinde araştırma yapacağım.
Ayrıca kulaklık yerine ucuz hoparlör kullanılarak, dışa ses veren ve 1-1,20 metrelik sopaya bu aleti monte edilerek daha rahat tek-tek çilik yapılır ustam
çok samimi anlatımlı detaylar vermişsin. insanları sömürmek adına ,aldatıcı beyanlar olmadan ,bu tür işlevi bilerek arzu edenlerin çok kolaylıkla temin ederek kullanacağı bir kolaylıkta. inşaallah daha geliştirirsin. bir kaç bin tlye satılanların yaptığını rahatlıkla yapabilecek bir sisteme öncülük etmiş olursun. tekrar teşekkürlerimle kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
çok samimi anlatımlı detaylar vermişsin. insanları sömürmek adına ,aldatıcı beyanlar olmadan ,bu tür işlevi bilerek arzu edenlerin çok kolaylıkla temin ederek kullanacağı bir kolaylıkta. inşaallah daha geliştirirsin. bir kaç bin tlye satılanların yaptığını rahatlıkla yapabilecek bir sisteme öncülük etmiş olursun. tekrar teşekkürlerimle kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Rica ederim ustam, Allah nasip ederse güncellemeleri bu başlık altından devam ettireceğim.