25 X 30 Kare Oyma

Turkishlion

Kullanıcı
Ustalarımdan Özür dileyerek Bu konuyu açıyorum; Özür Sebebim Geçen hafta Açmış olduğum Üçgen oyma Yerine fırsat bulursam çekim yapmaya gideceğimi söylemiştim ama arkadaşın ısrarına dayanamayıp başka bir bölgeye gittim Ama En Kısa zamanda Üçgen Oyma konusunu tamamlamaya çalışacağım

Bu Bölge rakımı oldukça yüksek bir bölge 1,5 saat boyunca dağa tırmandık ve oldukça dik ve çalılık, ve çalılıklardan dolayı çekim bu kadar yapabildim gittiğimize ve çektiğimiz yorgunluğa değermi bilmiyorum ama bu bölgeden 100 - 150 m2 alan içerisinde birşey çıkarılmadığına (gördüğüm kadarıyla) eminim kayanın önü geçen sene kazılmış Burada resimleri koyma amacım ben ve sitedeki diğer arkadaşların aydınlanması o bölgeye götürüren arkadaşın yoğun ısrarı, buraya çıkmadan önce bu kadar yürüyeceğimi bilmiyordum yada tekrar oraya çıkarmıyım bilmiyorum acaba çıkmaya değermi değerli ustalarım yorum yaparsanız sevinirim. (panoramik resim çekmiştim ama yükleyemedim) bir kaç tane daha resim var faydası olacak gibi gelmediği için yüklemedim şimdiden herkesten Allah Razı olsun Hakkınızı helal edin.

1-5426e.jpg

2-7aab2.jpg

3-9e2c1.jpg

4-e1949.jpg

5-9f95d.jpg

6-d3fbf.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Turkişhlion kardeşim ,öncelikle itina göstererek anlaşılması için detaylandırarak sunduğun bu konu için teşekkür ediyorum ve diğer üyelerimize örnek olmasını diliyorum.
ben çizim yapmıyorum ama anlaşılır bir kaç cümle yazmak istiyorum.girişi yakın. Wolf ustamızın işaret ettiği ve çalışma yapılmış iki noktadan dışarı çıkmayacağı kanaatindeyim.ölçümler doğru ise kareden 2,5 m. karenin ve içindeki oymanın verdiğide sol kısım gibi görünüyor.
zemin altı odalarda girişin az miktarda olsa her hangi bir yönüne kayılması ve odaya dönüş noktası ,derinlik olarak bilinmemesi de çalışmayı bu duruma düşürmesi kaçınılmaz oluyor. bu çalışmayı yapanlar bizim tavsiyelerimizdeki gibi boşluk ve derinlik tespiti becerisini gösterebilselerdi ya da tecrübeli birinden yardım alsalardı ,açılmış odayı veya odaları görecektiniz. selametle.

Turkishlion

Kullanıcı
herşey bu nokdayı gözteriyor...
kare.jpg
Eyvallah Ustam ben şahsen burada dolaşırken kayanın hemen dibine yapacaklarını düşünmemiştim hele ön tarafı kazılmış görünce ama sizin yoruma bakınca olabilir diyorum bu da tekrar git ve bak demek oluyor ama bu işaretlerden sonra tekrar gideceğim

Turkishlion

Kullanıcı
Turkişhlion kardeşim ,öncelikle itina göstererek anlaşılması için detaylandırarak sunduğun bu konu için teşekkür ediyorum ve diğer üyelerimize örnek olmasını diliyorum.
ben çizim yapmıyorum ama anlaşılır bir kaç cümle yazmak istiyorum.girişi yakın. Wolf ustamızın işaret ettiği ve çalışma yapılmış iki noktadan dışarı çıkmayacağı kanaatindeyim.ölçümler doğru ise kareden 2,5 m. karenin ve içindeki oymanın verdiğide sol kısım gibi görünüyor.
zemin altı odalarda girişin az miktarda olsa her hangi bir yönüne kayılması ve odaya dönüş noktası ,derinlik olarak bilinmemesi de çalışmayı bu duruma düşürmesi kaçınılmaz oluyor. bu çalışmayı yapanlar bizim tavsiyelerimizdeki gibi boşluk ve derinlik tespiti becerisini gösterebilselerdi ya da tecrübeli birinden yardım alsalardı ,açılmış odayı veya odaları görecektiniz. selametle.
ikizceli ustam ne demek vakit ayırıp bana ve bizlere yorum yazdığınız için bizler teşekkür ederiz inanın ki sizler yorum yazdıkça merakım daha da artıyor bizlere vakit ayırıp yorum yapıyorsunuz bu sayede bizler de birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz. hakkınızı helal edin

Mirkut

Vip Üye
Soguk bizide vurdu iki gundur gozumuzu acamadik elhamdulillah iyiye dogru gidiyorum.
Ustalarim zaten gerekli yorumu yapmislar her nekadarda cogu konuda yetersiz kalsamda tas kesim izlerine bakilirsa nokta atisi yapilmis sadece yapmaniz gereken bosluk kontrolu yapip girisi kacirmamaniz.
Ayrica

3-9e2c1.jpg

Bu resme gore bakarsak yine hem girisin sag tarafta zemin alti odaya verdigi ve benim kanaatime gorede kare oymanin oldugu kayaninda bir mezar odasi oldugu yonundedir. Matkap deligi dediginiz yeride es gecmeyin bosluk kontrolu yapin derim. Burada birden cok mezar oldugu goruluyor yuzeye yakin normal definlerde olabilir, yer degerli gozukuyor.
Selametle saglicakla kal kardesim. Ayrica kanalin oldugu yondede bir arastirma yapmanda fayda var.

Turkishlion

Kullanıcı
Soguk bizide vurdu iki gundur gozumuzu acamadik elhamdulillah iyiye dogru gidiyorum.
Ustalarim zaten gerekli yorumu yapmislar her nekadarda cogu konuda yetersiz kalsamda tas kesim izlerine bakilirsa nokta atisi yapilmis sadece yapmaniz gereken bosluk kontrolu yapip girisi kacirmamaniz.
Ayrica

3-9e2c1.jpg

Bu resme gore bakarsak yine hem girisin sag tarafta zemin alti odaya verdigi ve benim kanaatime gorede kare oymanin oldugu kayaninda bir mezar odasi oldugu yonundedir. Matkap deligi dediginiz yeride es gecmeyin bosluk kontrolu yapin derim. Burada birden cok mezar oldugu goruluyor yuzeye yakin normal definlerde olabilir, yer degerli gozukuyor.
Selametle saglicakla kal kardesim. Ayrica kanalin oldugu yondede bir arastirma yapmanda fayda var.
Geçmiş Olsun Buraya çıktıktan sonra bende doktorluk oldum yorgunluk ve soğuk bitiriyor insanı yorumun için teşekürler ustam

ZİRVE

Kullanıcı
arkadaşlar bu tip işaretlerde,genelde yapılan yorumlar,işarete arkanı ver,baktığın yerde bi emare ara denir.hal böyle olunca konu sahibi arkadaşlar.bunu uygularlar.bu tip işaretlerde oymaların en boy ve derinliklerini almayı unutmayın.bu üçleme bize hedefi verir.mesela en 15 boy 23 derinlikte 7 cm gibi.gelelim konuya.burda illaki zemin altı odamız var.yapılması gereken çubukçu tanıdık varsa çubukçu.şakülçü varsa şakülcü,makınacı varsa bi makinacı ile bu boşluğun bulunması gerekir.ilk hedefimiz önümüz.ammmmaaaaaa.bi ihtimal daha var.b u işaretin arkasıda çok önemli.arka kısmıda araştıracağız.olma ihtimali çoktur.en kısası etrafını dolaşarak önce 1 metreden başlayarak dolanmalıyız. ki oda b oşluğunu bulalım.gidiş zahmetli olduğunu söyledi konu sahibi.bunun için bi işten anlayanı götürürseniz iş garantiye biner.kendi adıma söylüyorum.inanınki 5 dk lık iş yerini tesbit etmek.başarularınızın devamını dilerim.yer güzeelllllll.