4 dut ağacı,kervan yolu | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

4 dut ağacı,kervan yolu

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: 4 dut ağacı,kervan yolu

s.a

arkadaşlar merhaba,

yer hakkında bilgi vereyim.

dönem soygunu yakın zaman,yer uçmuş.başka yerlere yoğunlaştık.burda vakit harcamak boşa zaman kaybı.

taşta yazan sayıya gelince,bana kalırsa yazıyı yazan kişinin işciliği iyi derecede,böyle olunca yazıda hata etme oranı düşük olsa gerek.

2 ve 3 rakamının benzerliği aynı değil 2 rakamın sağa doğru giden uzantısı 3 rakamına göre daha kısa,ve 3 rakamında mavi çizgi içine aldıgım yer ise daha belirgin,
2 yi 3 diye okuyan arkadaşlarım bu detayları görmedimi,yoksa 2 dede hafif kıvrım var dıyerekmı 3 okuyorlar.

tamam 3 benzıyor o halıyle ama,öyle olsa idi 3 rakamından farklı yapmaz,aynı benzetirdi diye düşünüyorum.

kolay gelsin.

image.php

mameki

Kullanıcı

güzel bi yer üstadım öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim o kuyu acaba kasa olarak kullanılmış olabilir mi ?

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

güzel bi yer üstadım öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim o kuyu acaba kasa olarak kullanılmış olabilir mi ?

neden olmasın,buna müsait.lakin zamanla yagmur suyu ve getirdiği camur taş toprak içini doldurmuş.boşaltmak mumkun degıl.en azından bel altına kadar inilse belki görselde birşey cıkar,lakin mümkün olmadı.

mameki

Kullanıcı

üstadım diğer bi düşüncem ise bu taş bu kuyunun kapağı olabilir.Boyutlarda yanlmış olabilirim belki kusura bakmayın artık ama tam orası için yaratılmış bence başka bi yapım sebebi gelmiyor aklıma kolay gelsin üstadım .

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

üstadım diğer bi düşüncem ise bu taş bu kuyunun kapağı olabilir.Boyutlarda yanlmış olabilirim belki kusura bakmayın artık ama tam orası için yaratılmış bence başka bi yapım sebebi gelmiyor aklıma kolay gelsin üstadım .

aslında bende farklı düşünmuyorum.o kuyunun üzerinde oldugunu düşünüyorum.

uzerındekı kare gıbı kabartma yer,o kuyunun girişine denk gelebilir.

de,kapak olarak ne anlam taşır,girişin kapısımı anlamındamı acep.

mameki

Kullanıcı

aslında bende farklı düşünmuyorum.o kuyunun üzerinde oldugunu düşünüyorum.

uzerındekı kare gıbı kabartma yer,o kuyunun girişine denk gelebilir.

de,kapak olarak ne anlam taşır,girişin kapısımı anlamındamı acep.

üstadım isteseydi bi salda koyabilirdi hiç bir şekilde bulunamazdı . fakat böyle belirgin ve işçilik görmüş bi taşı oraya kapak olarak koymasının tek bi anlamı var bence. Şahıs ileriyi düşünerek hareket etmiş ki taşın yapısını fazla bozmamış , dikkat çekecek pek bi durumuda yok yuvarlak tabiri caizse ve de bence buranın haritasıda mevcutmuş 4 tane dut ağacı kaynakta vardır büyük bir ihtimalle ve bu yuvarlak kaya mutlaka haritası mevcuttur . Çizim olmadan bu 5 parça bi araya gelmez üstadım.son olarakta kapak üzerinde bulundurduğu işaret diye tabir ettiğimiz şekil ise tılsımıdır.Eskilere mahsus TIlsım şimdilerde BEDDUA deriz.Bunların hepsi bi araya gelince Kasa olduğu tanısındayım ustam.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

üstadım isteseydi bi salda koyabilirdi hiç bir şekilde bulunamazdı . fakat böyle belirgin ve işçilik görmüş bi taşı oraya kapak olarak koymasının tek bi anlamı var bence. Şahıs ileriyi düşünerek hareket etmiş ki taşın yapısını fazla bozmamış , dikkat çekecek pek bi durumuda yok yuvarlak tabiri caizse ve de bence buranın haritasıda mevcutmuş 4 tane dut ağacı kaynakta vardır büyük bir ihtimalle ve bu yuvarlak kaya mutlaka haritası mevcuttur . Çizim olmadan bu 5 parça bi araya gelmez üstadım.son olarakta kapak üzerinde bulundurduğu işaret diye tabir ettiğimiz şekil ise tılsımıdır.Eskilere mahsus TIlsım şimdilerde BEDDUA deriz.Bunların hepsi bi araya gelince Kasa olduğu tanısındayım ustam.

o yuvarlak taşın kasa oldugunumu dusunuyorsunuz ! olabilir buna birşey dıyemem.

lakin o yuvarlak tasın uzerınde hiç ir bulguya figüre rastlamadım.degısık bır yapısı var,sıkı olmasına rağmen kum kayası gibi.

1 yıl evvel gıttıgımde kayanın dıbınde ates yaktıklarını gordum,herhangi bir işaret yok,lakin rakamın oldugu bölge deforme olmus.

burada bir sistem var ,ve bunu çözende olmuş,en azından resımdekı yerler ıcın.biz başka yerlere yönelcezde,ben vakit bulamıyorum.bu sebeplede soğuyorum.hayırlısı olur inş.

mameki

Kullanıcı

o yuvarlak taşın kasa oldugunumu dusunuyorsunuz ! olabilir buna birşey dıyemem.

lakin o yuvarlak tasın uzerınde hiç ir bulguya figüre rastlamadım.degısık bır yapısı var,sıkı olmasına rağmen kum kayası gibi.

1 yıl evvel gıttıgımde kayanın dıbınde ates yaktıklarını gordum,herhangi bir işaret yok,lakin rakamın oldugu bölge deforme olmus.

burada bir sistem var ,ve bunu çözende olmuş,en azından resımdekı yerler ıcın.biz başka yerlere yönelcezde,ben vakit bulamıyorum.bu sebeplede soğuyorum.hayırlısı olur inş.

anlıyorum sizi üstadım en doğrusu kasa dediğim yer kuyu kapak ise o taş tılsım zaten mala en yakın yerdedir üstadım gerçi bi şeyi değiştirmez ama sağlık olsun üstadım .

NOVANDA

Kullanıcı

Küçük bir soru kuyu ile en yakın ağacın arası 7 mi yoksa 8 adımmı .Sen ölçmüşsündür.